هشت اشتباه پر هزینه که بیشتر کاربران هیدرولیک مرتکب می شوند 1

هشت اشتباه پر هزینه که بیشتر کاربران هیدرولیک مرتکب می شوند 1

blindfold226x154در مجموعه مطالب پیش رو، در چند بخش، هشت اشتباه معمول مصرف کنندگان تجهیزات هیدرولیک را که عموما باعث تحمیل هزینه های زیادی به آنها می شود، معرفی می کنیم.
اگر شما مالک، کاربر یا تعمیرکار تجهیزات هیدرولیک هستید، این اطلاعات می تواند به شما و تجارت شما کمک کند که هزینه های خود را تا حد زیادی کاهش دهید.
پیش از تشریح این هشت اشتباه، شما را با نویسنده این مطلب، آقای برندان کیسی (Brendan Casey)، آشنا می کنیم تا بدانید چرا مطالب ارائه شده ارزش توجه را دارند.
ایشان حداقل 25 سال سابقه کار بعنوان تعمیرکار، کارشناس یا مدیر در کارگاههای تعمیرات هیدرولیک دارد. تجربه دوران کاری او نشان می دهد که در زمینه تعمیرات تجهیزات هیدرولیک، یک الگوی مشخص بارها و بارها تکرار می شود:

“1- قطعه هیدرولیک خراب به کارگاه منتقل می شود، در حالی که مالک آن نگران است که بداند چرا این قطعه پس از زمان کوتاهی کارکرد دچار خرابی شده است.
2- براساس مشاهدات، دلیل خرابی شناسایی و به مالک تجهیز توضیح داده شده، راههای جلوگیری از آن هم تشریح می شوند.
3- مشتری با تقبل هزینه فراوان و به همراه یک قطعه تعمیر شده کارگاه را ترک می کند، در حالی که درس سخت و پر هزینه ای درباره نگهداری تجهیزات هیدرولیک آموخته است.
تا زمانی که مالکان، استفاده کنندگان و تعمیرکارانی وجود دارند که اعتقاد دارند تجهیز هیدرولیک به هیچ نوع توجه و نگهداری نیاز ندارد این دور تسلسل ادامه خواهد داشت.”
ایشان برای افزایش دانش فنی افراد مرتبط با صنعت هیدرولیک در مورد فعالیتهایی که باعث می شوند عمر کاری تجهیز هیدرولیک حداکثر شود، دو کتاب نوشته است: “رازهای هیدرولیک (Insider Secrets to Hydraulics)” و “جلوگیری از خرابی های هیدرولیک (Preventing Hydraulic Failures)”.
همچنین بالغ بر 100 مقاله مربوط به مباحث نت توسط ایشان در مجلات معتبر به چاپ رسیده است. علاوه بر این، مقالات فنی و کارگاههای آموزشی در کنفرانسهای بین المللی ارائه داده است.

اشتباه شماره 1 – تعویض روغن
فقط در دو حالت تعویض یک روغن هیدرولیک الزامی می شود: افت کیفیت و خواص روغن پایه و کاهش یا تغییر مواد افزودنی.
از آنجا که متغیرهای زیادی روی سرعت افت کیفیت خواص روغن و از بین رفتن افزودنیهای آن تأثیر دارند، تعویض روغن هیدرولیک بر پایه ساعت کارکرد – بدون توجه به شرایط واقعی روغن – مانند شلیک در تاریکی است.
با توجه به قیمت بالای روغن، دور ریختن روغنی که نیاز به تعویض ندارد آخرین چیزی است که هر کاربر متبحری به آن می اندیشد و طبیعتا هر قدر مخزن ذخیره روغن بزرگتر باشد، این اشتباه پر هزینه تر خواهد بود. از سوی دیگر، اگر سیستم همچنان با روغنی کار کند که کیفیت آن افت کرده یا افزودنیهای آن از بین رفته است عمر کاری تجهیزات آن کاهش می یابد، که این هم چیزی نیست که یک کاربر هیدرولیک بخواهد.
همانگونه که می بینید تعویض روغن هیدرولیک براساس یک ساعت کاری ثابت ایده بدی است. تنها روش مطمئن و مقرون بصرفه برای تعیین زمان تعویض روغن آنالیز روغن می باشد.
آلودگی روغن با ذرات یا آب باعث الزامی شدن تعویض روغن نمی شود. هر دوی این آلودگیها را معمولا می توان بصورتی کاملا اقتصادی با استفاده از سیستمهای فیلتراسیون خارج از خط (Offline) حذف نمود.
بنابراین برای اجتناب از اشتباه شماره 1، روغن هیدرولیک را براساس ساعت کارکرد تعویض نکنید. وقتی روغن را تعویض کنید که مواد افزودنی آن کاهش یافته یا از بین رفته یا کیفیت خواص آن افت کرده باشد و تنها راه برای آگاهی از این تغییرات، انجام دوره ای آنالیز روغن می باشد.

ادامه دارد …

برگرفته از وبسایت:
www.hydraulicsupermarket.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + یازده =