برای ارتقاء واحد نگهداری و تعمیرات چه کنید!؟

اکثر پرسنل واحدهای فنی و نگهداری و تعمیرات از وضعیت واحد خودشان نسبت به دیگر واحدهای سازمان ناراضی و گاها شاکی هستند. در بسیاری از جلسات مشاوره و کلاس‌های مشاوره متوجه شده ام که پرسنل فنی بخاطر نگرش مدیران سازمان و تبعیض‌های درون سازمان گله‌مند هستند درحالی که وضعیت مالی یا اقتصادی سازمان بد نیست و آنها نقش موثری در نگهداشت تجهیزات برای ادامه روند تولید دارند!
سه موضوع مهم را پرسنل نگهداری و تعمیرات در هر سازمانی چه دولتی و چه خصوصی باید مدنظر داشته باشند و روی آن کار تخصصی و حرفه ای انجام دهند و مهارت‌های خودشان را افزایش دهند. قرار نیست شما اگر برق یا مکانیک یا الکترونیک هستید فقط در حوزه تخصص و رسته خویش ماهر و خبره باشید! بلکه نیاز است مهارت‌های دیگری را پررنگ بیاموزید و کار کنید و حتی گاها آنها مهم‌تر از تخصص و رسته اصلی شما می شوند.
۱- با زبان پول با مدیریت صحبت کنید.
اولین گام برای اینکه در سازمان واحدتان ارتقاء یابد باید بیاموزید که با زبان مدیریت ارشد سازمان صحبت کنید هر مدیر ارشدی زبان استاندارد و بین المللی و یکسانی دارد و آن پول است و واحدش هم مهم نیست!
اگر توجه کرده باشید عزیزترین واحد به مدیریت واحد مالی است که شاید کم تخصص ترین و کم هوش ترین افراد سازمان در آن واحد قرار داشته باشند! 🙂
لذا باید یاد بگیرید چگونه بزبان مدیریت صحبت کنید اگر نرم افزار نگهداری وتعمیرات استاندارد دارید هزینه های نت را تهیه و روی گزارشات آن مانورهای ویژه ای بدهید. به نظرم نرم افزار نگهداری و تعمیرات بدون محاسبه هزینه‌های نگهداری و تعمیرات فایده‌ زیادی برای ارتقاء واحد نت ندارد.
درخواست دمو نرم‌افزار نگهداری و تعمیرات برای سازمان‌های متوسط و کوچک
درخواست دمو نرم‌افزار نگهداری و تعمیرات برای سازمان‌های بزرگ
۲- آمار بدانید.
دومین موضوع دانستن و تسلط به دانش آمار است. حال قرار نیست که شما آماردان قوی و لیسانس آن را داشته باشید درحد یک کتاب آمار کاربردی کفایت است. بدانید انواع متوسط و واریانس و غیره چیست و تحلیل آنها چگونه است و مفهوم پاراتو و قابلیت اطمینان را بدانید و روی انواع گزارشات آماری که درنرم افزار اکسل هم می توانید بیابید مسلط شوید.
۳- گزارش نویسی را فرا بگیرید.
وقتی دو گام صحبت کردن با زبان مدیریت و دانستن آمار را بجای خوبی رساندید حال باید بدانید که آنها را به مدیریت چگونه گزارش کنید. مهارت در کیفیت گزارش نویسی خیلی مهم است. خلاصه، مفید و کاربردی باشد در گزارشات برای مدیریت تصمیم خوب را پیشنهاد کنید. منتظر نشوید که او گزارش شما را بخواند و تصمیم سازی کند! شما باید در حداقل صفحات و جملات به مدیریت بهترین پیشنهاد مالی برای بهبود وضعیت نگهداری و تعمیرات تجهیزات را بدهید و منطقا اثبات کنید که این طرح چرا مناسب سازمان و مسبب کاهش هزینه‌های نگهداری وتعمیرات است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.