• شروع دوره چگونه است؟

  از هر زمانی که شما در دوره ثبت نام کنید لینک دانلود جزو و مستندات مربوط به آن را دریافت می کنید و دوره برای شما آغاز شده است. بعد از انجام عملیات خرید و پرداخت به سایت مجدد ارجاع داده می شوید و لینک دانلود فایل یا فایل های دوره را دریافت می کنید.

 • اعتبار دوره‌ها

  سایت نگهداری و تعمیرات بهره‌ور فراگیر TPM بیش از ۱۷ سال سابقه کار در نگهداری و تعمیرات دارد و مدرس این دوره‌ها آقای مهندس ناصر جلالی درس نگهداری و تعمیرات را در دانشگاه فردوسی مشهد گروه مهندسی صنایع و کالج دانشگاه فردوسی مشهد سابقه تدریس داشته و هم چنین سالانه متوسط بیش از ۳۵ دوره آموزشی (۶۰۰۰ نفر ساعت آموزش) در سطح کشور در کلیه صنایع بزرگ نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، سیمان، صنعت خودرو، موادغذایی و غیره برگزار می‌شود و گواهی‌نامه‌ها بدلیل اعتبار سایت و مدرس شناخته شده می‌باشد و افراد زیادی مبتنی بر این دوره‌های آموزش استخدام و یا در سازمان خویش موفق به پیاده‌سازی مدیریت نگهداری و تعمیرات شده‌اند.

 • نکات مهم شرکت در دوره‌های آموزشی
  1. هنگام تراکنش مالی شماره تراکنش را یادداشت فرمایید. (ممکن است برای آینده نیاز باشد)
  2. کلیه کارت‌های عضو در سیستم شبکه بانکی کشور ، شتاب پذیرفته می‌شود و در هنگام تراکنش مالی هر کدام از درگاه‌های پرداخت را انتخاب کنید می‌توانید با کارت‌های عضو شتاب (کارت مسکن ، سامان ، پارسیان ، ملی ، ملت و غیره) پرداخت کنید.
  3. شما می‌توانید چند دوره را همراه با هم ثبت نام کنید و هزینه را یکجا پرداخت نمایید .اگر هزینه ثبت نام‌هایتان بیش از ۲۰۰ هزارتومان شود به کل هزینه ۳۰ درصد (سی درصد) تخفیف دریافت خواهید کرد. (لذا کد تخفیف عدد ۳۰ را در محل مربوطه موارد کنید)
  4. امکان صدور گواهینامه برای دوره می‌باشد که هزینه صدور گواهینامه و پست پیشتاز مجزا می‌باشد.
  5. بعد از انجام فرآیند پرداخت و خرید به خود سایت مجدد ارجاع داده می‌شوید و لینک‌های دانلود را مشاهده می‌کنید که روی آنها بزنید تا دانلود شود.
  6. اکثر دوره های آموزشی شامل فیلم (چندین عدد) ، جزو (پی دی اف) دوره و استانداردهای و مستندات و کتاب در زمینه دوره می باشد که دریافت می‌کنید.
  7. حتما شناسنامه دوره آموزشی را مشاهده و بررسی بفرمایید تا با جزئیات دوره و نحوه ارسال کارگاه‌های عملی و پرسش و پاسخ سوالات و صدور گواهینامه آموزشی آشنایی کامل پیدا کنید.
  8. دوره های نگهداری و تعمیرات برنامه ریزی شده PM و تجزیه و تحلیل علل ریشه ای خرابی تجهیزات RCFA و شاخص های کلید عملکرد نت KPI تقریبا پیشنیاز اکثر دوره های دیگر می باشد و بسیار مهم کلیدی هستند.

  نمونه ای از فیلم های آموزشی جهت اطلاع و مشاهده

ثبت نام دوره: 

اگر به صورت آنلاین نمی توانید پرداخت کنید
شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۹۴۶۵۸۱۷۹۸ بانک ملت
شماره حساب: ۱۴۰۲۰۰۵۳۸۵ ناصر محمدی جلالی
سپس فرم  ثبت اطلاعات دوره آموزشی را پر کنید

نحوه کار

انتخاب دوره و یا دوره‌های آموزشی
ورود اطلاعات و ثبت نام در سایت و پرداخت هزینه
ارجاع اتومات به سایت و دریافت لینک‌های دوره
دانلود و مشاهده محتوی دوره آموزشی

دوره‌های سطح (یک) الزامات نگهداری و تعمیرات

سطح الزامات نگهداری و تعمیرات برای کلیه افرادی که می خواهند با مباحث مدیریت نگهداری و تعمیرات آشنا شوند یا قصد پیاده‌سازی سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرنات را دارند الزامی است.

.

۱- کلاس آموزش طرح ریزی فرآیند نگهداری و تعمیرات در سازمان (شناسنامه دوره)

RIAL 250,000 – خرید

۲- کلاس آموزش نگهداری و تعمیرات برنامه ریزی شده PM (این دوره پایه و پیشنیاز تمامی دوره های نگهداری و تعمیرات می باشد و بسیار مهم است قبل از اینکه هر دوره ای را بگذرانید ابتدا باید این دوره را دیده باشید و نکات بسیار مهم و تعاریف اصلی نت ارائه می شود و بخصوص مراحل پیاده سازی نگهداری و تعمیرات برنامه ریزی شده برای نت پیشگیرانه و نت پیش بینانه تشریح کامل می شود و نمونه فرم های لازم برای استقرار نیز ارائه شده است. توصیه می شود حتما این دوره را تهیه کنید و از فیلم ها و جزو و مستندات آن استفاده و بارها مرور کنید.) (شناسنامه دوره)

۳-  کلاس آموزش کدینگ تجهیزات و قطعات یدکی (این دوره بسیار کاربردی و همراه مثال است و شما می توانید کدینگ استاندارد و درستی را برای تجهیزات انجام دهید ۴ عدد فیلم – ۳ تا اصلی و یکی پرسش و پاسخ و جزو و مستندات دوره) (شناسنامه دوره)

۴- کلاس آموزش نگهداری و تعمیرات بهره ور فراگیر TPM (این دوره به صورت تخصصی و کاربردی تهیه شده است و به شما در پیاده سازی نت بهره ور فراگیر TPM در سازمان راهنمای بسیار خوبی است که ایده می دهد از کجا و چگونه و چه مراحلی را طی کنید و این مدل TPM ویرایش سوم ژاپنی را در سازمان پیاده سازی کنید) (شناسنامه دوره)

۵- کلاس آموزش نگهداری و تعمیرات اپراتوری AM (این دوره تمرکز بروی نحوه فعالیت های اپراتورهای تولید و فنی در خطوط تولیدی دارد که مشارکت آنها چه نقش کلیدی و مهمی در کاهش خرابی تجهیزات و افزایش تولید با کیفیت دارد و برای کارخانجات تولیدی توصیه می شود حتما این دوره را مدنظر داشته باشند و تهیه کنند فرم ها نمونه به صورت کامل تشریح می شود و راهنمای پیاده سازی و ارزیابی با نمونه ها اجرایی در کارخانجات ارائه می گردد.این کلاس حرفه ای تر تهیه شده است و شامل ۱۵ فیلم است (شناسنامه دوره)

۶- کلاس آموزش استراتژی حذف خرابی های اضطرارای (خرابی صفر) ZB Zero Breakdown (این دوره را توصیه می کنم حتما تهیه کنید بسیار خوب مراحل ۵ گانه استقرار استراتژی حذف کامل خرابی های اضطراری در سازمان را دنبال می کند و برای کارخانجات تولیدی بسیار کاربردی و اجرایی است و باعث کاهش و حذف کامل خرابی ها و کاهش هزینه های تعمیراتی سازمان می شود.) (شناسنامه دوره)

۷- نظام آراستگی ۵ اس ۵S در حوزه نگهداری و تعمیرات (این دوره مخصوص کارگاه های تعمیراتی و خطوط تولید و انبار قطعات یدکی می باشد و همراه با مثال و نمونه های اجرایی و نحوه ارزیابی به عنوان پیشنیاز دوره نت بهره ور فراگیر TPM احتساب می شود و شرکت در این دوره توصیه می شود و تا پیاده سازی نظام آراستگی را به صورت کاربردی یاد بگیرید.) (شناسنامه دوره)

۸- بسته سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات (این بسته شامل حدود ۱۸ فایل است که نمونه فرم های حوزه نگهداری و تعمیرات و چک لیست ها و دستورالعمل ها و روش های اجرایی نمونه جهت ایده گرفتن ارائه شده است ( معرفی مشخصات

RIAL 450,000 – خرید

۹- کلاس آموزش نگهداری و تعمیرات پیش بینانه (پیشگویانه) PdM Predictive maintenance (در این کلاس به صورت اجرایی و کاربردی نحوه استقرار تکنیک های پایش وضعیت تجهیزات تشریح می گردد و راهنمای بسیار عالی برای افرادی است که در سازمان قصد پیاده سازی نگهداری و تعمیرات پیش بینانه و می خواهند بدانند برای هر تجهیزی چه  نوع پایش وضعیتی را در نظر بگیرند.) (شناسنامه دوره)

۱۰- روش های تجزیه و تحلیل علل ریشه ای خرابی تجهیزات RCFA (در این کلاس تکنیک های اصلی و کاربردی آنالیز علل ریشه ای خرابی تجهیزات برای کارشناسان و تکنیسین های فنی تشریح شده است و بسیار دوره مهمی می باشد که با مثال و نمونه ها اجرایی سعی شده است مفاهیم به سادگی تشریح شود این کلاس شامل ۸ فیلم و جزوات و مستندات و کتاب می باشد که بسیار ارزشمند و مهم می باشند) (شناسنامه دوره)

۱۱- بهینه سازی نگهداری پیشگیرانه PMO (این دوره برای کارخانجاتی که تجربه اجرای نگهداری پیشگیرانه PM را در سازمان دارند بسیار مهم است به شما گام به گام کمک می کند که چگونه محتوی دانشی و فنی چک لیست های گذشته را بازنگری و اصلاح کنید و به چه نکات کلیدی توجه داشته باشید ضمن اینکه اهداف عمده بهینه سازی نگهداری پیشگیرانه در راستای کاهش هزینه های تعمیرات و افزایش آماده بکاری تجهیزات را بررسی می کند. تهیه این دوره به شما یک دید کلی می دهد که از کجا و چگونه بروی کاهش خرابی های اضطراری تجهیزات سازمان تمرکز شوید.) (شناسنامه دوره)

دوره‌های سطح (دو) تکمیلی نگهداری و تعمیرات

سطح تکمیلی نگهداری و تعمیرات برای کلیه افرادی که می خواهند با مباحث تکمیل کننده مباحث قبلی، پیشرفته و جدید در حوزه نگهداری و تعمیرات آشنا شوند طرح‌ریزی شده است.

۱- کلاس آموزش اثربخشی کلی تجهیزات OEE

این دوره بسیار تخصصی و همراه با مثال عددی و جزئیات کامل تشریح شده است و سه شاخص فوق که مهم ترین شاخص ها در زمینه قابلیت اطمینان تجهیزات می باشد بررسی شده است کلیه سوالات و ابهامات شما در خصوص این سه شاخص از بازه داده ها و مقطع محاسبه شاخص و نحوه تحلیل آنها همراه با مثال تشریح کامل شده است و شما را به درستی در محاسبه و استفاده این شاخص ها در سازمان کمک می کند. بخش اول این دوره را می توانید در صفحه شناسنامه دوره ملاحظه کنید

۲- کلاس آموزش شاخص‌های کلیدی عملکرد نگهداری و تعمیرات KPI استاندارد EN15341

در این دوره به معرفی استانداردها و کتاب های مرجع در زمینه شاخص های کلیدی عملکرد مدیریت نگهداری و تعمیرات پرداخته می شود و بهترین و مهم ترین شاخص های کاربردی در زمینه پیاده سازی شاخص های کلیدی عملکرد مدیریت نگهداری و تعمیرات گفته می شود و شما را در زمینه پیاده سازی و محاسبه و تحلیل آنها راهنمایی کامل می کند. در بسته آموزشی شما فیلم های دوره و جزو و ترجمه استاندارد EN15341 را در قالب کتاب و استانداردهای دیگر را دریافت خواهید کرد بخش اول این دوره را می توانید در صفحه شناسنامه دوره ملاحظه کنید

۳- کلاس آموزش شاخص‎های کلیدی قابلیت اطمینان MTBF,MTTR,MTTF در نگهداری و تعمیرات

این دوره بسیار تخصصی و همراه با مثال عددی و جزئیات کامل تشریح شده است و سه شاخص فوق که مهم ترین شاخص ها در زمینه قابلیت اطمینان تجهیزات می باشد بررسی شده است کلیه سوالات و ابهامات شما در خصوص این سه شاخص از بازه داده ها و مقطع محاسبه شاخص و نحوه تحلیل آنها همراه با مثال تشریح کامل شده است و شما را به درستی در محاسبه و استفاده این شاخص ها در سازمان کمک می کند. بخش اول این دوره را می توانید در صفحه شناسنامه دوره ملاحظه کنید

۴-مدیریت هزینه های نگهداری و تعمیرات PM Cost

در این دوره به تشریح انواع مدل های محاسباتی هزینه های نگهداری و تعمیرات پرداخته می شود و بهترین مدل برای مدیریت نگهداری و تعمیرات معرفی و با نمونه مثالی نحوه محاسبات تشریح می گردد و هم چنین در خصوص شاخص ها و گزارشات هزینه های نگهداری و تعمیرات صحبت می شود و اینکه چگونه آنها را تحلیل کنید تا برای برنامه ریزی و مدیریت نت و بودجه بندی نت سازمان پیشرو باشید. محتوی صفحه شناسنامه دوره را ملاحظه فرمایید.

۵- گردآوری داده های قابلیت اطمینان تجهیزات مبتنی بر استاندارد ایزو ۱۴۲۲۴
این دوره بسیار بسیار مهم است و تکمیلی نکات دوره نگهداری و تعمیرات برنامه ریزی شده PM است. موارد مطروجه در این دوره نگرش و دید شما را نسبت به نحوه گردآوری داده های تجهیزات و فرم های واحد نت تغییر خواهد داد و جایگاه داده ها و تعریف مرز تجهیز و نوع داده های مهم برای گردآوری و تعریف شاخص ها را مشخص می کند. توصیه می کنم حتما نسبت به تهیه این دوره مفید اقدام کنید. شناسنامه دوره 

۶-هزینه های چرخه عمر تجهیزات LCC
برای اولین بار در سطح کشور این دوره متمرکز بر هزینه چرخه عمر تجهیز در راستای نگهداری و تعمیرات و دارایی های فیزیکی برگزار می شود در اکثر دوره های مشابه به مباحث اقتصاد مهندسی و تصمیم گیری خرید تجهیزات برای ساخت کارخانجات جدید پرداخته می شود ولی در این دوره به مدیریت هزینه های چرخه عمر در راستای کمینه کردن آنها می پردازد و برای کسانی در واحدهای فنی و حوزه برنامه ریزی نت از هر رسته و رشته تحصیلی که باشند دید خوبی نسبت به مدیریت هزینه های نت و دارایی های فیزیکی سازمان می دهد.  شناسنامه دوره 

با سلام و احترام

اگر در مورد نحوه برگزاری کلاس‌های آموزشی سوال و پیشنهادی دارید اینجا مطرح فرمایید و به موقع بررسی و پاسخ همین جا درج خواهد شد.

با سپاس

68 پاسخ
دیدگاه های قدیمی تر
  • ناصر جلالي
   ناصر جلالي گفته:

   با سلام و احترام
   در زمینه فنی نت مخابرات خیر دوره آموزشی نداریم ولی در زمینه سیستم مدیریت نت بلی دوره داریم که در مخابرات استان خراسان رضوی هم آموزش و مشاوره و نصب نرم افزاری انجام شده است
   موفق باشید

   پاسخ
 1. احسان حیدری کایدان
  احسان حیدری کایدان گفته:

  با سلام و احترام
  دوره آموزش نگهداری و تعمیرات اپراتوری AM را خریدم ولی بخش ۱۴ نت اپراتوری دانلود نمیشه.

  پاسخ
  • ناصر جلالي
   ناصر جلالي گفته:

   با سلام و احترام
   مهندس جان عیدت مبارک ببخشید دیروز سروقت نشد جواب دهیم دوره کلا ۱۴ بخش است اشتباه ما بوده است که ۱۵ اعلام کردیم و در سایت درج شده بود چک کردم کلا فایل ها ۱۴ تا بیشتر نبود
   موفق باشید ، با تشکر

   پاسخ
 2. حسن
  حسن گفته:

  با سلام در خصوص کاربرد و مدیریت نت در حوزه های تخصصی نظامی مثلا در حوزه های مخابرات نظامی یا فناوری اطلاعات نظامی هم مطالبی ارائه دهید اگر ممکن باشد حضوری متشکریم

  پاسخ
 3. حسام
  حسام گفته:

  با سلام
  لطفا در زمینه کاربرد نت در حوزه فناوری اطلاعات هم آموزش ارائه دهید یا منابع متشکرم

  پاسخ
 4. محمدرضا رضوی
  محمدرضا رضوی گفته:

  من دوره طرح ریزی فرآیند نگهداری و تعمیرات در سازمان خریداری کردم
  فایل ها دانلود شد ولی فایل های PDF پسورد میخواد

  پاسخ
  • ناصر جلالي
   ناصر جلالي گفته:

   با سلام و احترام
   پسورد در همان فایل های دانلود شده قید گردیده است ضمن اینکه روی نامه فایل هم آمده است پسورد irantpm.ir است با حروف کوچک
   موفق باشید

   پاسخ
 5. ehsan
  ehsan گفته:

  با سلام
  من دانشجو رشته منابع انسانی ارشد هستم
  سوالی داشتم در مورد برنامه ریزی نت
  ایا امکان ثبت نام برای من وجود دارد و از کدام دوره برای پایه باید شروع کنم
  من در حال حاضر در دفتر فنی کار میکنم و می خواهم دانشم در زمینه نت بالا ببرم تا شاید بتونم برای سازمانم موضر باشم
  لطفا راهنمایی کنید در کدام دوره ثبت نام کدام از پایه و مفاهیم ؟
  مننون

  پاسخ
 6. مصطفی
  مصطفی گفته:

  باسلام و عرض ادب چند مدت پیش فرمودید یک سری دوره به صورت آنلاین برگزار خواهید نمود میشه بفرمائید تاریخ ثبت نام دوره ها چه وقت خواهد بود. باتشکر

  پاسخ
  • ناصر جلالي
   ناصر جلالي گفته:

   با سلام و احترام
   بلی درست می فرمایید بسیار از کارها انجام شده است در حال تمدید مجوز سازمان فنی و حرفه ای و هم چنین ایجاد دوره ها هستیم با توجه به اینکه بعد از ماه رمضان حجم کارها و سفرها زیاد شده است مورد دومی کمی کند پیش می رود ولی به زودی ان شالله ارائه شود.
   بابت پیگیری و پیامتان سپاسگزارم
   موفق باشید

   پاسخ
 7. علیرضا
  علیرضا گفته:

  با توجه با تاریخ انتشار مطلب و آخرین بازدید که در سال گذشته بوده آیا هنوز هم ثبت نام در دوره های فوق فعال هستند؟؟

  پاسخ
دیدگاه های قدیمی تر

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *