سيستم نت پيشگيرانه كارخانه بر چه اساسي است؟

سيستم نت پيشگيرانه كارخانه بر چه اساسي است؟ سياستهاي تعويض و عمليات پيشگيري بر چه مبنايي برنامه ريزي شده است؟

در يكي از كارخانجات توليدي اين دو سوال طرح شد هم چون خيلي از كارخانجات ديگر پاسخ دريافتي اين بود بر اساس كاتالوگ هاي فروشنده تجهيز و سوابق و تجربيات بدست آمده سيستم نت پيشگيرانه تجهيزات را برنامه ريزي كرده اند و نت برنامه ريزي شده استقرار پيدا كرده است و چون برخي از تجهيزات بدليل تغييرات نيروي انساني و قديمي بودنشان كاتالوگ و نقشه و مشخصاتي از تجهيز وجود ندارد و با حداقل سوابق موجود برنامه نت پيشگيرانه و تعويض قطعات تدوين شده است!

درست است كه محدوديتهاي موجود شرايط ايجاد يك سيستم نت پيشگيرانه را شكل مي دهد وليكن تئوريهاي علمي و آمار در سياستهاي نگهداري و تعميرات نقش كليدي و اصلي دارند.

دو پارامتر اصلي در تصميم گيري نت پيشگيرانه براي تعويض قطعات/تجهيز در ماشين آلات منحني توزيع خرابي دستگاه و هزينه هاي مربوطه مي باشد.

مشخصات فني و كاتالوگ دستگاه راهنماي سياست گذاري براي برنامه نت پيشگيرانه و تعويض قطعات و تجهيزات نمي باشد! آنها فقط اطلاعات پايه شناخت تحهيز را به ما مي دهند و نمودارهاي و جداول ضميمه آنها بستر تصميم گيري را آماده مي كنند وليكن عواملي براي قطعيت تصميم گيري نمي باشند!

لذا بدون محاسبات هزينه هاي نت و تهيه منحني هاي توزيع خرابي دستگاه شما قادر به برنامه ريزي نت پيشگيرانه نمي باشيد.

هنگامي روش پيشگيري كاربرد پيدا مي كند كه ميزان خرابي تجهيزات در حال افزايش باشد و با زمان اين نرخ زيادتر شود تا آنجا كه عمل پيشگيري و تعويض بموقع ؛ نتيجه اي اقتصادي ببار آورد و سبب افزايش قابليت اطمينان تجهيزات گردد.

بنابر اين يكبار ديگر دو سوال ابتدائي را مرور كنيد و وضعيت فعلي خودتان را بسنجيد!

سيستم نت پيشگيرانه كارخانه بر چه اساسي است؟ سياستهاي تعويض و عمليات پيشگيري بر چه مبنايي برنامه ريزي شده است؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − پانزده =