نگاهي به چک ليست نرم افزار نگهداري و تعميرات CMMS

اخيرا” همکار گرامي آقاي مهندس برزگر در وبلاگ مديريت نگهداري و تعميرات برپايه تجارت چک ليستي را معرفي کرده اند که به بررسي ارزيابي نرم افزارهاي نگهداري و تعميرات مي پردازد اين چک ليست را از اينجا دانلود کنيد. حدود پنجاه سوال مطرح شده است .راهنماي بسيار خوبي براي تهيه کنندگان نرم افزارهاي نت و هم چنين خريداران اين نرم افزارها مي باشد. زحمت ايشان تسهيلي در مبحث آماده سازي چک ليست جامعه آديت نت مي باشد و از آن بهره زياد خواهيم برد.چند نکته در خصوص اين چک ليست

به آقاي مهندس برزگر پيشنهاد مي گردد:

1- انشاء برخي از سوالات نياز به بازنگري دارد.

2- سوالات را کوتاه کنيم و شرحي در کنار آن داشته باشيم و يا اينکه سوال را با شرح بيشتري بيان کنيم که هدفمان از طرح سوال به مخاطب کامل برسد.

3- سيستم اندازه گيري ( يا مقياسي) در انتهاي چک ليست نياز است اضافه گردد و امتيازي به نتايج ارزيابي داده شود براي نمونه مي توان به چک ليست آديت نت در اينجا مراجعه کرد . (البته هنوز کامل نشده است)

4- مهم ترين مبحث در ارزيابي ها تجزيه و تحليل ما از ارزيابي يک سيستم است که جايش در اين چک ليست خالي است که باز هم براي نمونه چک ليست آديت نت را آدرس مي دهيم که در انتهاي آن آمده است.

در نهايت کار و زحمت خوبي کشيده ايد و وقت زيادي صرف جمع آوري مطالب داشته ايد از شما تشکر ميکنم فعاليتهاي شما در زمينه نت قابل تقدير است.

براي ايده گرفتن از نيازهاي يک نرم افزار نت اين سايت را که قبلا” نيز معرفي کرده بوديم مجدد ياد آوري مي کنم سايتeam2go نرم افزار نت رايگان خودش را به صورت آنلاين و رايگان برروي وب ارائه داده است و شما با باز کردن يک اکانت رايگان مي توانيد از آن بهره ببريد البته نسخه رايگان آن قابليت نمايش گزارشها ، شاخص ها و مديريت هزينه ها را ندارد وليکن اکثر منوها اصلي آن قابل دسترسي است. از آن مهم تر با مطالعه فرآيند کاري نرم افزار و دانلود دفتر چه راهنماي آن کلي اطلاعات مهم در خصوص نرم افزارهاي نت بدست خواهيد آورد. مدتي است بروي منوهاي آن کار کرده ام و نحوه برنامه نويسي و کاربري آن بسيار خوب و راحت است اگر مي خواهيد ايده بگيريد حتما” سري بزنيد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × چهار =