توقعات ما از نرم افزارهاي نگهداري و تعميرات چيست؟!

در پيام يك از دوستان گرامي و خوانندگان سايت در خصوص نرم افزاهاي نت آمده است:

بالغ بر 10 شرکت نرم افزاری رو میشناسم. فکر می کنم قبل از خرید نرم افزار باید آنچه را از نرم افزار توقع داریم در نظر بگیریم. خیلی از نرم افزار ها واقعا برای صنایع متوسط و کوچک غیر کاربردی اند. در شرکت ما (کاشی ستاره میبد) از نرم افزار نت استفاده می کنیم و تا حد زیادی به آنچه توقع داشتیم از نرم افزار رسیده ایم.البته پارامترهای زیادی هستند که هنوز در دستور کارمان هستند.

پاسخ : توقعات خريدار از نرم افزار مي تواند انحراف ايجاد كند همان مشكلي كه اكثر نرم افزار هاي ايراني دارند همين است كه پايه نرم افزارهايشان بر اساس توقعات اولين كارخانه استفاده كننده حال بزرگ و يا كوچك(آن هم در ايران!) نوشته شده است و در ادامه توسعه پيدا كرده است!! اين روش و ديدگاه را پيشنهاد مي شود تغيير دهيم بايد يك سيستم نت صحيح را درست شناسائي كنيم و در نرم افزار هاي نت بر پايه حداقلهاي يك سيستم نت استاندارد شده و تعريف شده و يا پذيرفته شده در جهان امروز پيش برويم و بعد بر اساس خواسته هاي خاص

و فرآيندها و تجيهزات هر كارخانه به افزودن ماژولهاي خاص اقدام نماييم.
يك سوال: توقعات ما از يك نرم افزار نت مبتني بر چه اساس و سيستم نت (حداقل با بالاي 80 درصد اطمينان از صحت و سقم آن) مي باشد؟!

هم چنين خلاف آن نيز درست نيست كه سيستم نت كارخانه خويش را مبتني بر سيستم نت وارداتي نرم افزار منطبق كنيم! چون ممكن است متناسب فرآيندها و تجهيزات و كسب و كار ما نباشد(به تفاوت كسب و كار كارخانه كاشي ستاره مبيد و شركت هاي حمل و نقل شهر و يا قطارهاي بين شهري توجه كنيد) . لذا حالت في مابين اين دو نظريه مناسب تر است پس بهتر است سعي كنيم نرم افزاري خريداري شود كه پايه و اساس يك سيستم نت ساده را پيش بيني كرده باشد و بعد تيم يا شركت برنامه نويسي بعنوان يك شريك تجاري شما در بهبود بهره وري كارخانه متناسب با نيازهاي و خواسته هاي خاص فرآيند ؛ تجهيزات و نوع كسب و كار شما نرم افزار را كامل كند و نه بر اساس خواسته هاي فردي و نيازهاي فعلي و موقت سازمان.

هم چنين در خصوص كارخانجات كوچك شركتهاي ارائه دهنده نرم افزارهاي نت نياز است كه بسته نرم افزاري متناسب با اين گونه كارخانجات را آماده كنند با(قيمت كمتر)، كه در اين خصوص نرم افزارهاي نت با هزينه زير يك ميليون تومان مي تواند مناسب باشد.

0 پاسخ
  1. علي اكبر صمدزاده
    علي اكبر صمدزاده گفته:

    با سلام به شما دوست عزيز كه نام و نشاني را از شما نمي شناسم مطلب شمارا خواندم .بنده تحليل گر و مدير پروژه هاي نت نرم افزاري هستم كه شما از آن استفاده مي كنيد اولا از اظهار نظر شما صميمانه تشكر مي نمايم ثانيا مي خواهم راهكارهايي كه به ما در جهت بازاريابي اين محصول مي تواند كمك كند را پيشنهاد دهي
    باتشكر

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه − پنج =