در چهارمین همایش مدیران فنی و نت شرکت نمی کنم!!

امروز ایمیل برگزاری چهارمین همایش سالانه بین المللی مدیران فنی و نگهداری و تعمیرات بدستم رسید این همایش توسط گروه پژوهشی صنعتی آریانا برگزار می گردد در اطلاعیه این همایش آمده است:

“چهارمین همایش سالانه بین المللی مدیران فنی و نگهداری و تعمیرات” درتاریخ ۲ لغایت ۴ شهریور ماه ۱۳۸۷ توسط گروه پژوهشی صنعتی آریانا و با همکاری مشترک دانشگاه تورنتو کانادا و سازمان‌های پیشرو در این زمینه در محل هتل المپیک تهران برگزار خواهد شد. دکتر زواشکیانی، دبیر همایش ضمن اعلام این خبر افزود: سخنرانان همایش ۸ تن از برجسته ترین اساتید و صاحبنظران نگهداری و تعمیرات در سطح بین المللی می باشند. علاوه بر اساتید بین المللی تنی چند از اساتید و صاحبنظران داخلی نیز به ارایه سخنرانی، کارگاه آموزشی و انتقال تجارب خواهند پرداخت. همچنین راه­اندازی کارگروه­های صنعتی و تدوین تجارب موفق داخلی، ارائه گواهینامه بین المللی دانشگاه تورنتو کانادا، چاپ کتاب سال نگهداری و تعمیرات و برگزاری نمایشگاه تخصصی از جمله برنامه ها متمایز در همایش جاری خواهد بود.”

کارگاه های آموزشی و لیست سخنران های این همایش و هم چنین محورهای همایش را ببینید ، بد نیست نگاهی هم به هزینه بالای شرکت در این همایش سه روزه بیندازید.

اما به نظر من شرکت در این همایش دیگر توفیق سالهای قبل را ندارد( با توجه به اینکه در همایش دوم و سوم شرکت کرده ام) ؛ زیراکه اگر به لیست سخنران ها توجه کنید تیم مربوطه بالای ۷۰ درصد تکراری هستند حتی موضوع ها و کارگاه ها نیز در کلیت از یک فرمت تکراری نسبت به سالهای قبل برخوردار است.همایش دوم که حدود دو سال پیش برگزار شد خیلی خوب بود و مطالب بروز و جدیدی داشت در همایش سوم حدود ۴۰ درصد جدید و خوب بود و همایش چهارم هر چند با چاپ کتاب و نمایشگاه همراه است ولیکن با مضامین بکار برده شده در آن می توان حدس زد بهتر از همایش سوم در نخواهد آمد.

لذا در این همایش امسال شرکت نخواهم کرد.برای قضاوت بهتر و تصمیم گیری مناسب تر لیست مقالات دو همایش دوم و سوم را ببینید و با محورها و کارگاه های همایش چهارم مقایسه کنید.

هر چند که با برگزاری چنین همایشهایی که ارتباط با اساتید بین المللی دارد بسیار مهم و حیاتی است و باید حمایت شود ولیکن در سیاستهای برگزاری این چنین همایشهایی نیز باید تغییر و تحول و بهبود مشاهده شود.همایشهای اول و دوم خیلی مفید بودند امیدوارم تیم برگزارکننده این همایشها در سالهای آتی بهبود مناسبتری در برگزاری و محتوی همایش ها بدهند.هر چند که با این تحریم های اقتصادی و علمی زحمت قابل تقدیری می کشند.

0 پاسخ
 1. سيد رضا مير مومني
  سيد رضا مير مومني می گوید:

  سلام.
  من حتما شرکت می کنم!
  همانطور که ذکر کردین”برگزاری چنین همایشهایی که ارتباط با اساتید بین المللی دارد بسیار مهم و حیاتی است و باید حمایت شود “ به نظر من همین که ۶٫۷ تا استاد درست حسابی رو از دانشگاه تورنتو کانادا با این اوضاع نا به هنجار سیاسی ما که متاسفانه همه می ترسند به ایران بیان رو دعوت می کنند و اونا هم میان،صد هزار مرتبه شکر!
  در مورد تکراری بودن هم من رفتم صفحه فارسی کارگاهاشونو خوندم.فکر کنم ۸۰درصد با سالای قبل فرق داشت.من چون خودم تو نیروگاه کار می کنم، مثلا در مورد نت سیستم های توزیع ۲ تا کارگاه ۴ ساعته دارن.حالا اگه ۴ تا استاد هم نسبت به سال قبل تکراری اند بده.پرفسور جاردینو تو نت همه دنیا میشناسن.خدا کنه هر ماه بیاد!
  در مورد هزینه ها هم ای آقا،یه سازمان برای ۴ ساعت کارگاه،۱۵۰ هزار تومان میگیره.تو این همایش ۱۵و۱۶ تا کارگااست، سر جمع ۴۰۰ هزار تومان.به نظر من که خوبه.

  با تشکر.

  پاسخ: با قسمت اول نظرات شما موافقم .موفق باشید

  پاسخ
 2. mohamad
  mohamad می گوید:

  سالها دل طلب جام جم از ما می کرد
  انچه خود داشت ز بیگاه تمنا می کرد

  با درود به شما
  یزدانی

  پاسخ
 3. Ali Shams
  Ali Shams می گوید:

  متاسفانه علم بازاری شده است و استاد جماعت ( به خصوص ایرانی های تحصیل کرده امریکای شمالی و اروپا) به امید کسب درآمد سعی در برگزاری کارگاه و همایش کردند همین می شود دیگر… برای خیلی ها هم مهم نیست. آریانا هم که شرکتی کاسب-کار است مدام پولدارتر می شود متاسفانه

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 3 =