مشکل اصلی در کارخانجات چیست؟

مشکل اصلی در کارخانجات چیست؟

با توجه به سابقه 8 ساله مشاوره در کارخانجات مختلف در زمینه های کیفیت ، مهندسی و نت یکی از مشکلاتی که همیشه و اخیرا” بیشتر با آن مواجه بوده ایم مبحث نارضایتی پرسنل از سازمان بوده است با اطمینان می توان گفت هیچ کارخانه و سازمان صنعتی نبوده است که این مشکل را ندیده باشیم.

دلیل ریشه ای و اصلی اکثر توقفات و روند کند پیشرفت پروژه های مشاوره در کارخانجات نبود رضایتمندی پرسنل از سازمان خودشان بوده است.در جلسات اولیه که با مدیران ارشد سازمان برای پیاده سازی سیستم های مختلف کیفی ، مهندسی ، نت و بهره وری و غیره حضور می یابیم با جملات و کلمات و ایده های بزرگ و رویایی ای مواجه می شوید که احساس حضور در سازمانهای هم چون تویوتا ، گوگل و مایکروسافت به فرد دست می دهد.

ولیکن بعد از جلسه در تیم های اجرایی پروژه با گذشت چند جلسه با مشکلات عمده ای برخود می کنیم که نشان از بیماری و تب سازمان در سطح عمومی اش را دارد و برای پیشرفت پروژه با چالشهای زیادی مواجه می شوید.

بعد که به بررسی و عارضه یابی سازمان می پردازید مشکل اصلی عدم رضایت مندی پرسنل از سازمان به دلیل کمی حقوق ، نبود عدالت ، عدم سیستم مدیریتی25 صحیح و انسانی و تصمیم های سلیقه ای مدیریت در فعالیتهای سازمان است. و طبق قانون پاراتو 80 درصد از زیانها و اتلافات سازمان شاید با ایجاد 20 درصد افزایش انگیزش پرسنل و کسب رضایت روحی و روانی آنها برطرف شود.

چرا اینگونه ایم؟  و این کلمه “کارگروهی” عجب دروغ بزرگی است در سازمانهای …

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 4 =