چگونه از تعمیرات به نگهداری ارتقاء یابیم؟

چگونه از تعمیرات به نگهداری ارتقاء یابیم؟

اکثر کارشناسان واحدهای نت سازمانها افراد مبحر در انجام فعالیتهای تعمیرات تجهیزات و زیر سیستم های آنها هم چون مکانیکال ، الکتریکال ، پنوماتیک و هیدورلیک و غیره می باشند ، ولیکن از سیستم نت و فرآیند فعالیتهای سازمان یافته نگهداری و تعمیرات اطلاعات اندک ، ناقص و یا قدیمی دارند و هم چنین نسبت به کسب آن نیز علاقه مند نیستند و از آن تا حدودی فراری می باشند و به مهارت و تخصص خودشان بیشتر می بالند.

اگر به طرز کلام آنها توجه کنید اکثرا” می گویند:” تعمیر و نگهداری” و یا “سرویس و تعمیرات” !

هم چنین بدلیل آنکه از مباحث سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات دوری می کنندimage005 از مباحث مدیریت و سازماندهی واحد خویش نیز غافل می شوند و لذا در اکثر ساختار سازمانی کارخانجات از وجود مدیریت نت مستقل خبر نیست و زیر مجموعه واحدی دیگر مثل مهندسی یا تولید می باشند و اگر هم سازمان خیلی بزرگ باشد در زیر قسمت معاونت مهندسی یا غیره قرار می گیرند.

از هم اکنون این ضعف را در سازمان خودتان تغییر دهید! شاید پست سازمانی زیاد برای شما مهم نباشد و مهارت تعمیر تجهیزات با توجه به نگرش مهندسی شما مهم تر باشد.اما فرصتهای زیادی را در اجرای پروژه های بهبود برای سلامتی تجهیزات کارخانه از دست خواهید داد و در حد یک واحد تعمیراتی باقی خواهید ماند.

هنوز جایگاه نگهداری از تجهیزات در نگرشهای مهندسان کارخانجات ما گم و نامفهوم است! 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − 7 =