مطالب مهندس برزگر را در کنفرانس نت کپی کردند!!

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

مثل اینکه در هفتم و هشتم آبان امسال پنجمین کنفرانس بین اللملی نت در تهران برگزار شد و من مثل همیشه نبودم!! از اینکه در این کنفرانس بی محتوی مثل سالهای قبل شرکت نکردم خوشحال هستم ، چون حداقل شاهد کپی برداری نادرست برخی متقلبین از مطالب همکار گرامی آقای مهندس برزگر نبودم !! این آقای مهندس برزگر عزیز هر سال یک شوکی بهش باید وارد شود تا باورش شود که آدم با سوادی است و به مطالبش آنقدر مراجعه می کنند که به عنوان یک مرجع برای مخاطبین شده است.نقش هیئت علمی بین اللملی! کنفرانس بین اللملی! چیست؟ نمی دانم.در مورد کنفرانس نت نظر خودتان را بنویسید تشکر.

0 پاسخ
 1. مهدی فکوری
  مهدی فکوری گفته:

  با سلام . احترام.آرزوی قلبی من اینست که کپی برداران از مقالات و طرح های دیگران لااقل این دانش ها را کاربردی و اجرا نمایند که حق مطلب ادا شود. متاسفانه این افراد از دانش دیگران فقط در حوزه های غیر واقعی و بسود منافع شخصیتی کاذب خودشان استفاده میکنند که این کار دور از شان انسان است. اما این موارد هم همچون سایر دست کجی های انسان متاسفانه پایانی نخواهد داشت. از اولین روز هایی که کشت دانه در زمین توسط انسان انجام گرفته است , میلیارد ها تن دانه توسط کلاغها به سرقت رفته است. فکر میکنید چه نوع رابطه معنی داری بین کلاغ و انسان کپی بردار دزد وجود دارد؟ موفق باشید.

  پاسخ
 2. دکتر سلطانی
  دکتر سلطانی گفته:

  دوست گرامی
  جناب آقای مهندس جلالی
  زحمات متخصصین با ارزشی همانند شما و مهندس برزگر در صنعت قابل تقدیر و تشکر است . به طور قطع هر تحقیقی بر بایه تحقیقات دیگران استوار است و هر انتشاری در راستای بژوهش های دیگران است .
  انتشار مطلبی بدون ذکر منبع چیزی از ارزش های آن نمی کاهد ، بلکه نشان دهنده ضعف علمی و روش غیر آکادمیک استفاده کننده است .در بازار آشفته ایکه محیط های علمی نیز از آن در امان نیستند ، حساسیت هایی این چنین از شما بعید است و یقینا در اراده شما در راستای اجرای رسالت علم بی تاثیر خواهد بود.
  موفق باشید
  سلطانی

  پاسخ:
  سلام و تشکر جناب آقای دکتر ساطانی گرامی
  ما ایرانی ها گاها” خصلتهای نامناسبی داریم یکی از آنها مخفی کردن احساساتمان است و همیشه عادت بر آن داریم که در لفافه سخن بگوییم و و رعایت موقعیت و شهرت خویش باشیم و یا اینکه نگران باشیم مخاطب چه عکس العمل نشانی میدهد!! نه اشتباه نکنیم حساسیتی ندارم چون برای چیزی باید حساسیت نشان داد که ارزشش را داشته باشد . به زبان ساده احساس درونی ام را نسبت به آقای مهندس برزگر و انجمن نت بیان کردم.
  اما شما به موضوع خوبی اشاره کردید: ” به طور قطع هر تحقیقی بر بایه تحقیقات دیگران استوار است و هر انتشاری در راستای بژوهش های دیگران است .” که نشان از تجربیات مفید و خوب شما دارد.
  فرقی که در فعالیتهای من و آقای مهندس برزگر ( و برخی دیگر از دوستان و همکارانم ) در فعالیتهای پژوهشی وجود دارد ، استفاده از این تخقیقات در کف کارخانه و تجربه عملی اشان است. زحمت بکشید و کتاب نت بهره ور فراگیر دو جلدی جناب آقای مهندس رستمیان را ببینید تا این تفاوتها را بیشتر درک کنید.
  عادتی بدی شده است که اکثر دانشجویان در دانشگاه های کشور با کپی برداری از دیگران طرح ها و پروژه های خودشان را پیش می برند و اساتید محترم و محترمه نیز برای کسب رتبه تن به هر گونه مقاله و محتوی می دهند. نمونه تکاملی آن را در سطج کشور می توانید در مدرک جناب آقای کردان ببینید!!
  اما موضوع مهم اینکه من هیچ گاه از اینکه مطالب خودم کپی شود و ذکر منبع نگردد ناراحت نمی شوم و نشده ام و اعتراضی نکرده ام با اینکه بارها و بارها در مقالات دانشجوی و پروژه های فارغ التحصیلی کل مطالب سایت را آورده اند و حتی در کارخانجات برخی از مطالب تکثیر می شود بعنوان نمونه در کارخانه فولاد مبارکه اصفهان مطالب سایت تکثیر می شود و یا در صنعت کاشی در شهرهای یزد و میبد ، پتروشیمی های جنوب کشور و … بارها مطالب اینجانب استفاده شده است و هیچ گله ای نیست و از این بابت خوشحالم که توانسته ام بدون شهرت و نام در صنعت آثار مفیدی در ارتقا سطح نت ایجاد کنیم و خداوند متعال را شاکریم چون سواد خاصی ندارم و هر چه داریم از او داریم و موقت است.
  ولیکن وقتی دامنه این گونه مباحث به دیگر دوستان گرامی ام هم چون آقای مهندس برزگر و غیره سرایت کرد احساسم را ساده و بی ریا بیان کردم ..
  از اینکه نظر خویش را طرح کردید متشکرم
  موید باشید
  جلالی

  پاسخ
 3. يك دوست هميشگي
  يك دوست هميشگي گفته:

  جناب آقای مهندس جلالی
  دوست عزیز
  با سلام
  احتراماً ضمن ابراز تشکر ویژه از مطالب مندرج در وبلاگ و همچنین مطالب مطرح شده در در اولین کنفرانس نت در موسسه مطالعات و بهره وری که بنده برای اولین بار افتخار آشنایی با شما را از نزدیک داشتم ، همانطور که مستحضرید اولین و مهمترین کارکرد اصلی استراتژی خلق مزیت رقابتی و ایجاد ارزش افزوده برای مشتری است و این امر تنها در سایه ارزیابی محیط داخلی و خارجی سازمان امکان پذیر می باشد و تا ما و سایر همکاران محترم به دنبال گله گذاری و توجه ویژه به نیمه خالی لیوان و داشتن دیدگاه منفی گرایانه نسبت به اطرافیانمان هستیم در این محیط صد در صد رقابتی امکان پیشرفت و ترقی نداشته و قطعاً روز به روز عقب نشینی و پس رفت تخصصی را شاهد هستیم .
  جناب آقای جلالی عزیز من از شما تعجب میکنم که با توجه به اینکه شعار شما رسیدن به نت فراگیر TPM و نت ناب و افزایش کار گروهی و حل مسئله است ، اگر شما بدنبال پیشرفت جایگاه نت بنگاههای تولیدی مملکتمان هستید و خود را بعنوان یک مشاور کهنه کار قبول دارید ، مهمترین چیز در این راه اعتماد کردن به دیگران و دادن دیدگاه خوشبینانه به دیگران می باشد .
  چرا شما این حرکت آن فلان شخصی که به قول شما کپی کردن را انجام داده به حساب اشاعه و ترویج فعالیتهای شما و متخصصینی همچون شما نمی گذارید مگر نه اینکه خود شما مطالب مندرج در سایتها و سایر مراجع خارجی را ترجمه کرده و با نام خود به چاپ می رسانید . مگر نه اینکه شما با بهره گیری از مطالب روز دنیا و صاحب نظران خارجی خود را بروز نگه داشته باعث پیشبرد اهداف خود هستید .
  چون آن فلان مطالب از سایت خارجی گرفته شده و صاحب امتیاز نمی تواند و حوصله این را ندارد و حتی خبر ندارد که پیگیری اینگونه مطالب را بکند ایرادی ندارد .چون آن متخصص خارجی و سایر متخصصینSHARP دیگر اگر به دنبال اینگونه مطالب حاشیه ای و ….. بودند تا حالا شاهد روئیدن چندین ایران مشابه عین قارچ بودیم .
  چرا نمی آئید فرهنگ دوستی و دوست بودن و انجام کارها را بصورت گروهی را ترویج دهیم .چرا بدنبال پیشرفت صنعت کشور عزیزمان ایران نباشیم .
  پس مهندس جان من عاجزانه از شما و امثال شما تمنا دارم که ضمن دوری گرفتن از مطالب حاشیه ای ( ایرادی ندار آقاجان بگذارید هر کسی هرجوری که می خواهد در مورد شما فکر کند و مطالب شما را به چاپ برساند حد اقلش اینه که شما باید خوشحال باشید که مطالب شما بدون توجه به ذکر منبع باعث رشد و شکوفایی صنعت کشورمان شده است) بیائید نگرانی ها و توهین کردن به این و آن و فلان انجمن و زیر سؤال بردن آنها با هم یکصدا بدنبال عارضه یابی صنعتمان باشیم و شاهد روز افزون پیشرفت کشورمان باشیم .
  پس سعی نکنید که با مطالبتان افکار متمرکز شده بازدیدکنندگان وبلاگتان و سایر سایتهای تخصصی را به هم بریزید . چون من شخصاً احساس می کنم که حداقل وقتی وارد وبلاگ شما میشوم احساس ارتقای دانشی را دارم که هنوز در حالت STANDBY قرار گرفته و خوشحالم که دوستانن خوبی مثل شما دارم .
  بنابر این سعی کنید که این احساس را از بین نبرید .
  ارادتمند شما

  پاسخ:
  سلام جناب آقا/خانم یک دوست همیشگی
  با تشکر از ابراز احساسات و نظرات خویش
  معتقدم که در مطلب این پست به کسی توهین نکردم چون گردانندگان انجمن نت زحمت و تلاش زبادی می کشند ولیکن تلاش و زحمت زیاد نشان کیفیت و محتوی غنی نیست. شما اگر محتوی سی دی مقالات پنج کنفرانس برگزار شده قبلی را سر جمع کنید و مطالعه کنید متوجه منظور من بهتر خواهید شد.
  شما یک بار خودتان را جای آقای مهندس برزگر بگذارید و یک مطلب در سطح مطالب ایشان تهیه کنید چقدر وقت می گیرد؟ چقدر مطالعه می خواهد؟ چه تجربیاتی را باید عملا” دیده باشید؟ و حال و حوصله تایپ و تدوین را هم اضافه کنید ، بعد یک نفر بدون ذکر منبع و مرجع تمامی زحمات شما را بنام خویش ثبت کند و در کنفرانس بین المللی نت هیئت علمی اجازه تکثیر دهد!!
  اگر هیچ حسی به شما دست نمی دهد عنوان نکنید “یک دوست همیشگی” !
  موفق باشید و امیدورام که یک دوست همیشگی باقی بمانید.
  جلالی

  پاسخ
 4. برزگر
  برزگر گفته:

  دوست گرامی جناب آقای مهندس جلالی
  باسلام و احترام
  از اظهار لطف شما بسیار ممنون و متشکرم. گواینکه خودم را آدم با سوادی نمی دانم. در زمینه اعضاء بررسی کننده مقالات کنفرانس نت نیز انتظار این است که همانگونه که ما در کنفرانس TPM علیرغم وقت بسیار کم با دقت مقالات را بررسی نموده و هرگونه کپی برداری را نیز حتی با جستجو در سایتها و بلاگها کنترل نمودیم ، متخصصین طراز اول مملکت در زمینه نت نیز کمی وقت بگذارند تا هر دوره با چنین مواردی مواجه نشویم. من اطمینان دارم که این کپی برداری تنها از مطالب من نبوده است.
  راستی مهندس جان ، آقای هومن حبیبی که دوست خوبمان آقای مهندس تجویدی از ایشان دل پری دارد ، به مطالب وبلاگ شما نیز رحم ننموده و حتی مطالب مشاوره ای شما را عینا کپی برداری نموده وبا نام خود درج نموده است. اگر اعصابت بهم نمی ریزد یک نگاهی به سایت این شخص بیانداز
  در زمینه خبرهای کنفرانس سال آینده نیز موارد را به اطلاع شما خواهم رساند
  موفق و پیروز باشید
  به امید دیدار مجدد
  برزگر

  پاسخ:
  سلام مهندس گرامی آقای برزگر
  برایم زیاد مهم نیست که مطالبم را ایشان بدون ذکر منبع استفاده کرده است امیدوارم هم ایشان و خوانندگان سایتش از مطالب بهره مند شده باشند و در ارتقاء سطح نت کارخانه هایشان تاثیری داشته باشد سهم من و شما از جای دیگری که باید برسد خواهد رسید.
  خدا را شکر نیازمند غیر نیستیم بخصوص در زمینه های علمی
  تشکر منتظر جلسات آتی با شما و دیگر دوستان هستم
  موید باشید
  جلالی

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *