آتش سوزی پالایشگاه تهران و RCM

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

در خبرهای امروز متاسفانه آمده بود که پالایشگاه تهران دچار آتش سوزی شده است.نکته مهمی که در این خبر از طریق بی بی سی اعلام شده بود اینکه آتش سوزی در بخشی صورت گرفته که به تازگی تعمیر شده بود! آتش سوزی پالایشگاه تهران ضرورت نت مبتنی بر قابلیت اطمینان RCM Reliability Centered Maintenance را گوش زد می کند.

بی بی سی :گزارشها از تهران حاکی است که پالایشگاه تهران در منطقه شهر ری در جنوب تهران دچار آتش سوزی شده است.بر اساس گزارشها واحد گاز مایع پالایشگاه آتش گرفته ولی دلایل این حادثه هنوز مشخص نیست.

پالایشگاه تهران دارای گروه آتش نشان و اطفای حریق است ولی برای کنترل و خاموش کردن آتش از آتش نشانی شهر تهران کمک خواسته است.آتش سوزی در بخشی صورت گرفته که به تازگی تعمیر شده بود.پلیس تهران گزارش داده که یک نفر در این حادثه جان خود را از دست داده است.

خبرگزاری دانشجویان، ایسنا، به نقل از شاهدان عینی گزارش داده که حجم آتش سوزی پالایشگاه در سی سال اخیر بی سابقه بوده است.پالایشگاه تهران یکی از قدیمی ترین پالایشگاههای فعال ایران است که در سال ۱۳۴۷ با ظرفیت ۸۵ هزار بشکه در روز راه اندازی شد. بعد از آن چندین بار تغییراتی در ظرفیت این پالایشگاه ایجاد شد و اکنون ظرفیت این پالایشگاه ۲۳۵ هزار بشکه در روز است.پالایشگاه تهران حدود ۱۵ درصد ظرفیت پالایشگاهی ایران را تشکیل می دهد و عمده نیاز مصرفی سوخت به خصوص بنزین شهر تهران را تامین می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *