معرفی یک کتاب خوب در زمینه نت بهره ور فراگیر

یکی از کتابهای خوب در زمینه نت بهره ور فراگیر Total Productive Maintenance کتاب آقای Edward H. Hartman  به نام Successfully Installing Tpm in a Non-Japanese Plant: Total Productive Maintenance می باشد.مشخصات این کتاب را می توانید در اینجا ببینید.کتابهای نوشته شده توسط آقای Edward H. Hartman را می توانید در این قسمت ببینید.ایشان آلمانی است هر چند زیاد خوش تیپ نیست ولی کتابش پر محتوی است و جبران می کند مشخصات و بیوگرافی او را در این صفحه ببینید. در کتاب مذکور سعی دارد خواننده را با نت بهره ور فراگیر از نوع غیر ژاپنی اش آشنا سازد. محتویات این کتاب برایم خیلی جالب بود.بالای 60درصد همان کاری است که در مشاوره نت بهره ور فراگیر در کارخانجات مشغول هستیم و عملا” پیاده سازی نت بهره ور فراگیر مبتنی بر دیدگاه های ژاپنی در ایران و دیگر کشورهای جهان بدلیل مشکلات فرهنگی و کاری عملی نیست. این کتاب راهنمای کوتاه و ایده دهنده خوبی برای پیاده سازی  نت بهره ور فراگیر از نوع غیر ژاپنی است.

اما خبر خوشی برای دوستان دارم: این کتاب توسط آقای مهندس کمال رشیدی نوین به فارسی ترجمه شده است و ترجمه اش نیز قابل تحمل است و بهتر از خیلی از کتابهای دیگر است ولی اگر یک کمی بیشتر نویسنده با مباحث نت بهره ور فراگیر و شاخص های آن آشنا می بود کتاب بهتر می شد.این کتاب به زبان فارسی به نام پیاده سازی موفق TPM نگهداری و تعمیرات بهره ور جامع در کارخانه های غیر ژاپنی ترجمه شده است.این کتاب را از اینجا می توانید بخرید و عکسش را ببینید.

اگر علاقه مند هستید بدانید چقدر در دنیا روی نت بهره ور فراگیر کار می کنند و کتاب نوشته اند سری به اینجا بزنید.

 

0 پاسخ
 1. بهداد
  بهداد گفته:

  باسلام و تشكر از مطالب بسيار مفيدي كه ارائه ميفرمائيد در خصوص مطلب بالا لازم است چند نكته را بعرض برسان :
  1- ترجمه كتاب فوق كمي بيشتر از قابل تحمل است و حداقل ميتوان گفت خوب است .
  2- بنده شخصا مترجم را ميشناسم و ايشان سابقه اجرائي خوبي در زمينه نگهداري و تعميرات دارند . شايد علت قضاوت شما اين است كه ايشان از ترجمه هاي تكراري استفاده نكرده و با توجه به فهم خوبي كه از شاخصها داشته اند اقدام به واژه سازي كرده اند .

  پاسخ:
  سلام و تشکر از توضیحات
  قضاوت نکردیم هر کسی خودش بخواند و بداند اطلاع رسانی کردیم تا بدانید و بخوانید.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 − هفت =