معرفی یک کتاب خوب در زمینه نت بهره ور فراگیر

یکی از کتابهای خوب در زمینه نت بهره ور فراگیر Total Productive Maintenance کتاب آقای Edward H. Hartman  به نام Successfully Installing Tpm in a Non-Japanese Plant: Total Productive Maintenance می باشد.مشخصات این کتاب را می توانید در اینجا ببینید.کتابهای نوشته شده توسط آقای Edward H. Hartman را می توانید در این قسمت ببینید.ایشان آلمانی است هر چند زیاد خوش تیپ نیست ولی کتابش پر محتوی است و جبران می کند مشخصات و بیوگرافی او را در این صفحه ببینید. در کتاب مذکور سعی دارد خواننده را با نت بهره ور فراگیر از نوع غیر ژاپنی اش آشنا سازد. محتویات این کتاب برایم خیلی جالب بود.بالای ۶۰درصد همان کاری است که در مشاوره نت بهره ور فراگیر در کارخانجات مشغول هستیم و عملا” پیاده سازی نت بهره ور فراگیر مبتنی بر دیدگاه های ژاپنی در ایران و دیگر کشورهای جهان بدلیل مشکلات فرهنگی و کاری عملی نیست. این کتاب راهنمای کوتاه و ایده دهنده خوبی برای پیاده سازی  نت بهره ور فراگیر از نوع غیر ژاپنی است.

اما خبر خوشی برای دوستان دارم: این کتاب توسط آقای مهندس کمال رشیدی نوین به فارسی ترجمه شده است و ترجمه اش نیز قابل تحمل است و بهتر از خیلی از کتابهای دیگر است ولی اگر یک کمی بیشتر نویسنده با مباحث نت بهره ور فراگیر و شاخص های آن آشنا می بود کتاب بهتر می شد.این کتاب به زبان فارسی به نام پیاده سازی موفق TPM نگهداری و تعمیرات بهره ور جامع در کارخانه های غیر ژاپنی ترجمه شده است.این کتاب را از اینجا می توانید بخرید و عکسش را ببینید.

اگر علاقه مند هستید بدانید چقدر در دنیا روی نت بهره ور فراگیر کار می کنند و کتاب نوشته اند سری به اینجا بزنید.

 

0 پاسخ
 1. بهداد
  بهداد می گوید:

  باسلام و تشکر از مطالب بسیار مفیدی که ارائه میفرمائید در خصوص مطلب بالا لازم است چند نکته را بعرض برسان :
  ۱- ترجمه کتاب فوق کمی بیشتر از قابل تحمل است و حداقل میتوان گفت خوب است .
  ۲- بنده شخصا مترجم را میشناسم و ایشان سابقه اجرائی خوبی در زمینه نگهداری و تعمیرات دارند . شاید علت قضاوت شما این است که ایشان از ترجمه های تکراری استفاده نکرده و با توجه به فهم خوبی که از شاخصها داشته اند اقدام به واژه سازی کرده اند .

  پاسخ:
  سلام و تشکر از توضیحات
  قضاوت نکردیم هر کسی خودش بخواند و بداند اطلاع رسانی کردیم تا بدانید و بخوانید.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =