توسعه فرهنگ نگهداری و تعمیرات مشارکت همگانی می طلبد!

در ماه اخیر دوستان زیادی با ارسال ایمیل و پیام در سایت در خصوص ادامه برخی از مطالب سایت که به صورت چند قسمتی ارائه شده بود پیگیر و درخواست همکاری کرده بودند.ضمن تشکر از تمامی دوستان باید متذکر شوم که میزان مشارکت در بحث ها ، ارائه پیشنهادات و نظرات تکمیلی دوستان نسبت به مطالب درج شده سایت ، عامل کلیدی در ادامه دادن مطالب می باشد.به عنوان مثال در سری مطالب از شاخص MTBF و MTTR چگونه استفاده کنيم ؟ اول بنا بر آن داشتم به چند نکته کلیدی در محاسبه این شاخص که حتی در اکثر کتابهای مهندسی نت از آن غفات شده است اشاره کنم و بحث را با همکاران ادامه دهم.ولیکن عدم مشارکت همکاران درانجام فعالیتهای خواسته شده دلیلی بر ادامه کار نداشتم. اینطور نیست که بپنداریم آنچه در کتابهای نت آمده است کاملا” درست و نهائی است.

آنچه که از تئوری با تجربه کسب شود و در بوته تجزیه و تحلیل مبتنی بر واقعیات عملکردی تجهیزات کارخانجات قرار گیرد ؛ می تواند مبنای صحیح بر صحه گذاری فعالیتهای نگهداری و تعمیرات قرار گیرد.در بیشتر کتابها و مقالات خارجی اشتباهات آشکاری مشاهد می شود که درک آنها گاها” سخت است.در خصوص مقالاتی که در اینترنت ثبت می شود باید متذکر شوم که اکثر آنها از مبنای علمی مناسبی برخوردار نمی باشد.ولی می تواند ایده و الگو برای ادامه کار برآورده سازد.

امیدوارم با یاری خداوند و همکاری دوستان بتوانیم گام های موثر و اساسی در توسعه فرهنگ نگهداری و تعمیرات صنعت کشور برداریم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + هفت =