آخر سال ۸۷ و بررسی مقالات همایش نت اردیبشهت ماه ۸۸

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

آخر سال ۸۷ را با کمبود بارندگی های فصل زمستان نزدیک می شویم.این روزها مشغلات کاری و کنترل پروژه کارهای در دست اقدام حجمش بقدر بالا رفته است که کوچک ترین کار اضافی بار مضاعف و سنگین احتساب می شود.امروز قطعی برق یک ساعت شرکت و قطعی سه ساعت اینترنت فرصت خوبی از نوع توفیق اجباری داد که مطالبی در بلاگ بروز کنم.

سال دیگر اردیبهشت ماه همایش نگهداری و تعمیرات در شمال کشور برگزار خواهد شد تاکنون بیش از ۴۰ تا خلاصه مقاله از دوستان و همکاران گرامی در صنایع کشور رسیده است که بررسی اولیه مقالات را این هفته انجام دادم و حدود ۲۵ درصد آنها تاکنون برای فاز اولیه تاییدیه پذیرش شده اند تا اینکه اصل مقالات نیز دریافت شود و نظر نهائی داده شود.از آنجایی که بعنوان دبیر مهندسی همایشهای چهارگانه نگهداری وتعمیرات در خدمت دوستان و همکاران گرامی هستم عمده بررسی مقالات و تایید آنها را تقبل کرده ام.نکاتی تکمیلی را باید دراین خصوص به استحضار دوستان و همکاران گرامی ارائه دهنده در کارخانجات برسانم ، که مدنظر داشته باشند. این مطالب را خدمت همکار گرامی آقای مهندس بزرگر نیز خواهم رساند تا در سایت کنفرانس و از طریق ایمیل به کلیه اعضاء اعلام گردد تا نتایج حاصله باعث پربار شدن محتوی همایش گردد:

۱-از هر کارخانه / شرکتی فقط یک مقاله مدنظر قرار خواهد گرفت و لذا افراد ارائه دهنده با مقالات متنوع از یک کارخانه بهتر است به صورت تیمی یک مقاله مفید و کاربردی از تجربیات کسب شده در زمینه نگهداری و تعمیرات ارائه دهند.

۲-مقالات متمرکز بر روی تجربیات کسب شده فقط بر روی زمینه نگهداری و تعمیرات به صورت مستقیم باشد و از ارائه موارد جانبی متمرکز بر روی آموزش ، ایمنی ، بهداشت ، کیفیت ، تسهیل گری و غیره که موثر بر فعالیتهای نت به شکل غیر مستقیم می باشند اجتناب گردد.موارد ذکر شده می تواند بعنوان زیر مجموعه ای قابل طرح در بحث اصلی قرار گیرد.

۳-از تشریح مفاد تئوری و تاریخچه ، تعاریف واژه های نگهداری و تعمیرات در متن مقاله خودداری شود و درصورت نیاز مبرم حجم آن نسبت به کل مقاله یک یا الی نیم صفحه باشد.

۴-در این همایش تمرکز بر مبحث تجربیات موفق کسب شده در زمینه نگهداری و تعمیرات است تا ایده و الگوسازی خوبی برای مخاطبین باشد لذا در متن مقاله به مباحث تئوری و علمی و نتیجه گیری های مبتنی بر داده های فرضی و یا مراجع دیگر پرداخته نشود.

۵-سعی بر آن داریم از صنایع عمده و اصلی کشور حداقل یک مقاله بگنجانیم تا طیف مخاطبان بیشتری مدنظر قرار گیرد.

۶-در مقاله نویسی نکات زیر را رعایت فرمایید:

۶-۱-مقاله باید در برگیرنده روش های اجرائی و عملی تیم پروژه در رسیدن به اهداف پروژه نت باشد و در حد ارائه گزارش کارهای انجام شده نباشد.

۶-۲- فقط به بیان موفقیتهای کسب شده نپردازید به مشکلات ، موانع و انحرافات پروژه نیز اشاره قوی شود.

۶-۳- چگونگی اجرای پروژه به شکل سلسله مراتبی و بند بند شرح داده شود و لیست گردد.

۶-۴-هر آنچیزی را که در کسب موفقیتها و اهداف پروژه کسب گردیده است می بایست با شواهد عینی اثبات کنید (با ارائه عکس از وضعیت قبلی و فعلی ، نمودارهای تحلیل خرابی ، شاخص های نگهداری و تعمیرات ، نمودارهای روند ، نمودارهای مقایسه ای ، جداول مقایسه ای و آمار های تحلیلی ،اعداد و ارقام مالی و غیره).

۶-۵- در مقاله باید نشان دهید چگونه به ضرورت پروژه رسیدید؟ مراحل اجرائی پروژه را لیست کنید؟ اعضا پروژه و واحدهای مرتبط و تیم سازی پروژه را بیان کنید؟ اهداف پروژه را با اعداد و ارقام شفاف سازید.

۶-۶- از بیان جملات و پاراگرافهای داستان وار و نامرتبط در شرح پروژه خودداری کنید.

۶-۷-افرادی که مقاله اشان مبتنی بر شرح و پیاده سازی یک نرم افزار خاص در زمینه نگهداری و تعمیرات ، اثر بخشی کلی تجهیزات و مدیریت دارائی ها سازمان می باشد باید هماهنگی لازمه برای ارائه نرم افزار جهت مشاهده قابلیتهای آنها و تایید آن را متناسب با مقاله تهیه شده حضورا” انجام دهند.لذا با سایت کنفرانس و شماره های داده شده هماهنگ نمایند تا قرار ملاقات گذاشته شود.

۷- جدید بودن محتوی کار انجام شده و استفاده از تکنولوژی ها و ابزارهای مهندسی نت برای پیشرفت فعالیتهای نت مدنظر می باشد.

۸-مسئول و ارائه دهنده هر مقاله یک نفر است که بعنوان نماینده آن شرکت یا کارخانه در نظر گرفته می شود و مخاطب اصلی همایش می باشد لذا از نوشتن نام افراد و اعضای تیم در لیست ارائه دهندگان مقاله خودداری شود.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *