سخن هفته 11: رئيس جمهوري شما و مديريت نگهداري و تعميرات

تبريک عرض مي‌کنم! شما رئيس جمهور کشور خودتان هستيد و نام اين کشور، تخيل است.

کشور شما نيروي محرک زندگي‌تان و عامل اساسي تعيين آينده‌تان است. شما به عنوان رئيس جمهور اين کشور مسئوليت بزرگي داريد. بايد هميشه بر آينده تمرکز کنيد، از قدرت‌تان به عنوان رئيس جمهور استفاده کنيد و تلاش کنيد تا بهترين کشور را داشته باشيد. شما به عنوان رئيس جمهور، قدرت انتخاب و فکر کردن را هم دار يد. براي مثال اين شما هستيد که اجازه مي‌دهيد کسي در کشورتان زندگي کند يا خير. افرادي که اجازه‌ي زندگي کردن در کشور شما را دارند مغزهاي متفکر شما را تشکيل مي‌دهند و موفقيت و شکست کشورتان را تعيين مي‌کنند.

‏شما بايد گروهي از مغزهاي متفکر ايجاد کنيد و آن را گسترش بدهيد. اين گروه به شما کمک مي‌کند تا قوه‌ي تخيل‌تان را به کار بياندازيد و با اين کار، ديگران تعجب مي‌کنند که شما چطور توانسته‌ايد تا اين حد موفق باشيد. شما به عنوان رئيس جمهور، ديگران را هم تشويق مي‌کنيد تا تخيلات منحصر به فرد و فوق العاده‌اي داشته باشند. دنيا به انسان‌هاي زيادي نياز دارد که به تخيلات خودشان افتخار كنند.

هر يک از ما اين توانايي را داريم که براي آينده‌مان روياهاي بزرگي را تصور کنيم که اگر به حقيقت بپيوندند سرنوشت ميليون‌ها انسان را تغيير خواهند داد. «هنري فورد» يک ماشين هشت سيلندر را در ذهنش تصور کرد و بعد توانست آن را بسازد. «برادران رايت» در خيال‌شان ديدند که انسان مي‌تواند پرواز کند سپس توانستند اين تخيل را به واقعيت تبديل کنند. «جان اف کندي» گفت که ما يک انسان را به كُره‌ي ‏ماه ‏خواهيم فرستاد و بالاخره ‏اين کار را کرد. از خودتان سؤال کنيد روياي اين آدم‌ها ابتدا از کجا سرچشمه گرفت؟ پاسخ اين است که آنها ابتدا اين رويا را در تخيل‌شان ديدند!

نويسنده: جان دي لِمِه برگرفته از كتاب:ريكلان، ديويد؛ راه‌هاي نو از استادان بزرگ براي زندگي بهتر

مطالب مرتبط:

سخن هفته 1 : قانون مورفي در نگهداري و تعميرات

سخن هفته 2 : تجهيزات ثروت ملي هستند

سخن هفته 3 : رمز موفقيت سيستم مديريت نت

سخن هفته 4 : کليد طلائي اقدامات اصلاحي نت

سخن هفته 5 : تبديل نيروي انساني نت به سرمايه

سخن هفته 6 : تصميمات را عملي سازيد

سخن هفته 7 : انگيزه و هدف مناسب

سخن هفته 8 : درصد شاخص نت پيشگيرانه و اتلافات!

سخن هفته 9 : سه نکته طلائي در کسب موفقيتهاي مديريتي واحد نت

سخن هفته 10 : اقدام پيشگيرانه و اقدام پيش بينانه دو يار ن

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − یک =