ممیزی (آدیت) نگهداری و تعمیرات را در دوره های زمانی برنامه ریزی شده انجام دهید

مهم ترين موضوع در پياده سازي سيستم نت بهينه در صنايع داشتن اطلاعات و داده هاي کافي و لازم از وضعيت موجود ، وضعيت ايده آل بايد و گام هاي مورد نياز براي پر کردن فاصله فعلي با بايدها مي باشد. يک روش علمي و بهينه آديتهاي تخصصي از فعاليتهاي نگهداري وتعميرات کارخانجات است در اين آديت ها (مميزي) کليه فعاليتهاي جاري مديريت نگهداري وتعميرات تجهيزات کارخانه مورد بررسي قرار گرفته و ميزان انطباق آنها با الزامات ، کفايت و اثر بخشي بودن روشهاي تعريف شده در سيستم نگهداري و تعميرات جاري سنجيده مي شود.استفاده از چک ليست طرح ریزی شده مي تواند راهنماي خوبي براي الگوبرداري از سيستم هاي نت کارخانجات مشابه باشد و با پاسخگويي به سوالات چک ليست به مبناي خوبي براي چگونگي پياده سازي يک سيستم نگهداري وتعميرات مناسب نزديک شد.

يکي از ضعف هاي عمده سيستم هاي نگهداري وتعميرات داخل کشور نبود يک سيستم آديت نت در لايه نظارت مديريتي بر فعاليتهاي جاري نگهداري وتعميرات کارخانجات است و ممیزی (آدیت) نت می تواند رافع این ضعف ها باشد.

در تعريف ممیزی (آديت) نگهداري و تعميرات می توان گفت طرحريزي، اجرا، ارزيابي و مستندسازي جهت بررسي  الزامات ، كفايت و اثر بخشي فعاليتهاي نت ؛ از مستندات، امكانات و تجهيزات سازمان ؛ بر روي كليه فعاليتهاي مرتبط با نگهداري و تعميرات ؛ در واحدهاي مختلف سازمان (واحد نت ، توليد ، مهندسي ، مديريت و …) ؛ براساس چك ‌ليست آديت فعاليتهاي نت ؛ در زمان تعريف ‌شده مورد نياز ؛توسط فرد مستقل (آديتور – آشنا به مباحث نت و آموزش ديده در خصوص آديت).

هدف از آديت نت (نگهداري و تعميرات) :

1)       سنجش نيازهاي سازمان براي استقرار نت بهره ور فراگير

2)       شناسايي مشكلات و تعيين فرصتهاي بهبود در كلية مراحل فعاليتهاي نت در سازمان

3)       شناسائي كفايت روشها و فعاليتهاي لازمه جهت تحقق اهداف سازمان

4)       شناسائي اجراي مناسب روشها و فعاليتهاي سيستم نت در سازمان

5)       بهبود مداوم سيستم نت

6)       تعريف برنامه انجام اقدامات اصلاحي

7)       امکان سياست گذاريهاي جديد در فعاليتهاي نت سازمان

انجام ممیزی نگهداری و تعمیرات در بازه های شش ماه الی یک سال می تواند سازمان را در بهبود سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات پیوسته و پایدار کمک و نظارت نماید.

2 پاسخ
  • ناصر جلالي
   ناصر جلالي گفته:

   با سلام و احترام
   موارد مشاهده شده را موردی ذکر فرمایید تا آنها بررسی و اصلاح شوند
   با تشکر از توجه و همکاری شما
   موفق باشید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه − دو =