ممیزی (آدیت) نگهداری و تعمیرات را در دوره های زمانی برنامه ریزی شده انجام دهید

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]

مهم ترین موضوع در پیاده سازی سیستم نت بهینه در صنایع داشتن اطلاعات و داده های کافی و لازم از وضعیت موجود ، وضعیت ایده آل باید و گام های مورد نیاز برای پر کردن فاصله فعلی با بایدها می باشد. یک روش علمی و بهینه آدیتهای تخصصی از فعالیتهای نگهداری وتعمیرات کارخانجات است در این آدیت ها (ممیزی) کلیه فعالیتهای جاری مدیریت نگهداری وتعمیرات تجهیزات کارخانه مورد بررسی قرار گرفته و میزان انطباق آنها با الزامات ، کفایت و اثر بخشی بودن روشهای تعریف شده در سیستم نگهداری و تعمیرات جاری سنجیده می شود.استفاده از چک لیست طرح ریزی شده می تواند راهنمای خوبی برای الگوبرداری از سیستم های نت کارخانجات مشابه باشد و با پاسخگویی به سوالات چک لیست به مبنای خوبی برای چگونگی پیاده سازی یک سیستم نگهداری وتعمیرات مناسب نزدیک شد.

یکی از ضعف های عمده سیستم های نگهداری وتعمیرات داخل کشور نبود یک سیستم آدیت نت در لایه نظارت مدیریتی بر فعالیتهای جاری نگهداری وتعمیرات کارخانجات است و ممیزی (آدیت) نت می تواند رافع این ضعف ها باشد.

در تعریف ممیزی (آدیت) نگهداری و تعمیرات می توان گفت طرحریزی، اجرا، ارزیابی و مستندسازی جهت بررسی  الزامات ، کفایت و اثر بخشی فعالیتهای نت ؛ از مستندات، امکانات و تجهیزات سازمان ؛ بر روی کلیه فعالیتهای مرتبط با نگهداری و تعمیرات ؛ در واحدهای مختلف سازمان (واحد نت ، تولید ، مهندسی ، مدیریت و …) ؛ براساس چک ‌لیست آدیت فعالیتهای نت ؛ در زمان تعریف ‌شده مورد نیاز ؛توسط فرد مستقل (آدیتور – آشنا به مباحث نت و آموزش دیده در خصوص آدیت).

هدف از آدیت نت (نگهداری و تعمیرات) :

۱)       سنجش نیازهای سازمان برای استقرار نت بهره ور فراگیر

۲)       شناسایی مشکلات و تعیین فرصتهای بهبود در کلیه مراحل فعالیتهای نت در سازمان

۳)       شناسائی کفایت روشها و فعالیتهای لازمه جهت تحقق اهداف سازمان

۴)       شناسائی اجرای مناسب روشها و فعالیتهای سیستم نت در سازمان

۵)       بهبود مداوم سیستم نت

۶)       تعریف برنامه انجام اقدامات اصلاحی

۷)       امکان سیاست گذاریهای جدید در فعالیتهای نت سازمان

انجام ممیزی نگهداری و تعمیرات در بازه های شش ماه الی یک سال می تواند سازمان را در بهبود سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات پیوسته و پایدار کمک و نظارت نماید.

2 پاسخ
  • ناصر جلالي
   ناصر جلالي گفته:

   با سلام و احترام
   موارد مشاهده شده را موردی ذکر فرمایید تا آنها بررسی و اصلاح شوند
   با تشکر از توجه و همکاری شما
   موفق باشید

   پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *