چالشهای فرهنگی نگهداری و تعمیرات صنعت و کنفرانس های نت

کنفرانس نگهداری و تعمیرات یک پارچه ۲۶ و ۲۷ ام در تهران برگزار گردید.در این کنفرانس همان طور که قبلا اطلاع رسانی شد با مقاله ده فرمان بهبود نگهداری و تعمیرات سازمان در خدمت دوستان و شرکت کنندگاه کنفرانس بودیم.اما نکات مهمی در زمینه نگهداری و تعمیرات و کنفرانسهای مربوط به آن وجود دارد ، که برخی از آنها را براساس برداشت شخصی و مقالات ارائه شده ذکر می کنیم:

 1. سطح ” نگهداری و تعمیرات ” صنعت کشور در باب دوم گیر است و اسیر مباحث ” تعمیرات ” است و نگاهی مضطرب آلود از حیث تحریم های اقتصادی  و ضعف مهارتها به ” نگهداری ” دارد.
 2. در حرکت به سوی سیستم های مدیریتی نگهداری و تعمیرات همانند سیستم های دیگر اسیر مدل ها و مُد روزگار هستیم و واژه های دهن پر کن RCM ،POM  ، RCFA ، FMEA و غیره کاربرد خوبی دارد و مشتریان خودشان را دارند پس می فروشیم!
 3. هنوز منبع و مرجع کلام و مقالات مان فلان کتاب و مقاله خارجی است بدون آنکه اعتبار و صحت و سقم آن را بررسی کافی کرده باشیم.
 4. همه جا بوی نگهداری و تعمیرات متنی بر قابلیت اطمینان RCM  به مشام می رسد ولی از حضورش خبری نیست و آنهائی هم که رفتند سراغش بعد سه سال اعتراف کردند که ۵۰ درصد شکست خورده اند و ۵۰ درصد دیگر را هم فکر می کنند ، موفق بوده اند!
 5. هر چه واژه های لاتین و گوناگونی بیشتری در زمینه نت بکار ببرید احتمالا” کم سوادتر هستید.
 6. هر چه ادعا پروژه های بیشتری داشته باشید احتمالا” کمترین موفقیت ها را کسب کرده اید.
 7. هر چه بیشتر دوره آموزشی برگزار کرده باشید احتمالا” کمترین تجربه را در اجرا داشته اید.

و این کنفرانس؛ که به خوبی مدیریت و اجرا شد، توانست ضعف های فوق را بخوبی به دیگران تصویر کند و در کارش موفق بود.

1 پاسخ دادن
 1. کوروش
  کوروش می گوید:

  (و این کنفرانس؛ که به خوبی مدیریت و اجرا شد، توانست ضعف های فوق را بخوبی به دیگران تصویر کند و در کارش موفق بود.)بر اساس بند ۶ خودتون،کمترین موفقیت رو داشته این ادعاتون…

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − سیزده =