چالشهای فرهنگی نگهداری و تعمیرات صنعت و کنفرانس های نت

کنفرانس نگهداري و تعميرات يک پارچه 26 و 27 ام در تهران برگزار گرديد.در اين کنفرانس همان طور که قبلا اطلاع رساني شد با مقاله ده فرمان بهبود نگهداري و تعميرات سازمان در خدمت دوستان و شرکت کنندگاه کنفرانس بوديم.اما نکات مهمي در زمينه نگهداري و تعميرات و کنفرانسهاي مربوط به آن وجود دارد ، که برخي از آنها را براساس برداشت شخصي و مقالات ارائه شده ذکر مي کنيم:

 1. سطح ” نگهداري و تعميرات ” صنعت کشور در باب دوم گير است و اسير مباحث ” تعميرات ” است و نگاهي مضطرب آلود از حيث تحريم های اقتصادی  و ضعف مهارتها به ” نگهداري ” دارد.
 2. در حرکت به سوي سيستم هاي مديريتي نگهداري و تعميرات همانند سيستم هاي ديگر اسير مدل ها و مُد روزگار هستيم و واژه هاي دهن پر کن RCM ،POM  ، RCFA ، FMEA و غيره کاربرد خوبي دارد و مشتريان خودشان را دارند پس مي فروشيم!
 3. هنوز منبع و مرجع کلام و مقالات مان فلان کتاب و مقاله خارجي است بدون آنکه اعتبار و صحت و سقم آن را بررسي کافي کرده باشيم.
 4. همه جا بوي نگهداري و تعميرات متني بر قابليت اطمينان RCM  به مشام مي رسد ولي از حضورش خبري نيست و آنهائي هم که رفتند سراغش بعد سه سال اعتراف کردند که 50 درصد شکست خورده اند و 50 درصد ديگر را هم فکر مي کنند ، موفق بوده اند!
 5. هر چه واژه هاي لاتين و گوناگوني بيشتري در زمينه نت بکار ببريد احتمالا” کم سوادتر هستيد.
 6. هر چه ادعا پروژه هاي بيشتري داشته باشيد احتمالا” کمترين موفقيت ها را کسب کرده ايد.
 7. هر چه بيشتر دوره آموزشي برگزار کرده باشيد احتمالا” کمترين تجربه را در اجرا داشته ايد.

و اين کنفرانس؛ که به خوبي مديريت و اجرا شد، توانست ضعف هاي فوق را بخوبي به ديگران تصوير کند و در کارش موفق بود.

1 پاسخ
 1. کوروش
  کوروش گفته:

  (و این کنفرانس؛ که به خوبی مدیریت و اجرا شد، توانست ضعف های فوق را بخوبی به دیگران تصویر کند و در کارش موفق بود.)بر اساس بند 6 خودتون،کمترین موفقیت رو داشته این ادعاتون…

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 1 =