یک مشکل همیشگی واحد نگهداری و تعمیرات با واحد محترم تولید !؟

يکي از خوانندگان محترم سايت نت بهره ور فراگیر در خصوص مشکلات واحد نگهداری و تعمیرات سازمان با واحد تولید و دیگر واحدهای مرتبط با نت  پرسيده بودند:

در يک شرکت سيماني  به عنوان رئيس واحد برنامه ريزي نگهداري و تعميرات مشغول هستم در انجام تعميرات و برخي اقدامات پيشگيرانه مشکي خاصي نداريم ولي در ارسال مديريت به اين واحد از سوي واحدهاي اجرايي مشکل داريم.يعني به راحتي و بطور کامل فرم هاي درخواست انجام و اقدامات انجام شده توسط واحدهاي تعميرکننده از سوي واحدهاي توليدي و گروه ها در سيستم و نرم افزار نت تکميل نمي شود و در نتيجه اطلاعات کافي به اين واحد ارسال نمي شود لطفا در اين مورد راهنمايي فرماييد که به چه طريقي مي توانم آنها متقاعد يا اجبار به تکميل نمودن فرم ها نمايم.ممنونم

پاسخ: اين مشکل اکثر سازمانهاست دو کار اساسی بايد به ترتيب انجام دهيد :

 1. اکثر افراد هرگاه آگاهي اشان بالا رود همکاريشان بيشتر مي شود! بايد ابتدا ببينيد که فرم ها و اطلاعات چه مقدار تاثیر مثبت به سازمان براي بهبود کارها مي دهند و آن را به ديگران اطلاع ، آموزش و تسری دهيد بخصوص اينکه رده بالاتر مديريتي را بايد نسبت به آنها مطلع کنيد
 2. حمايت و دستور مديريت ارشد سازمان و مديران سازمان را براي پر کردن فرم ها و اطلاعات کسب کنيد و به لايه هاي پاييني مديريت تسري يابد.

والا کار ديگر نمي شود کرد هم چنان در جا خواهيد زد.

2 پاسخ
 1. چهرآزاد
  چهرآزاد گفته:

  با سلام
  به نظر من با دستور، حتي از جانب مديريت ارشد، كاري از پيش نمي‌رود؛ به خصوص در بلند مدت. دستور مدير ارشد تنها موجب دفاعي‌تر شدن مديران مي‌شود و اثرش روي اثربخشي كارتان منفي خواهد بود. در اينصورت مي‌توانيد منتظر باشيد تا كار به جايي برسد كه مدير ارشد به شما بگويد زياد سخت نگيريد و خودتان يك جوري موضوع را جمع كنيد.
  شما كه مسئوليت پشتيباني فني توليد را بر عهده داريد، به خوبي مي‌دانيد كه مشتري شما واحد توليد است. خودتان را به جاي مدير توليد ساير مديران قسمت‌ها بگذاريد و ببينيد چرا حاضر نمي‌شوند فرم‌ها را تكميل كنند. سناريواي بچينيد كه خودشان عقيده بدهند كه بايد گزارش نوشته شود و فرم تكميل شود و اطلاعات در سيستم ثبت شود؛ اگر نه با دستور و زور و دعوا و كشمكش (حتي اگر به ظاهر با لبخند و آرامش همراه باشد) نتيجه نمي‌گيريد.
  موفق باشيد

  پاسخ
 2. جمال درویشی
  جمال درویشی گفته:

  همکار گرامی
  اینجانب سالها در صنعت سیمان کار میکنم و در تخصص های مختلف بودم
  بدون همکاری قسمت های مختلف کارخانه و حمایت مدیریت ارشد امکان پذیر نیست ، البته در صنعت ایران و در دانشگاه ها روش گزارش نویسی یاد نمیدهند و کلا گزارش نویسی مرسوم نیست و همه فکر میکنند اگر گزارش بنویسند محکوم میشوند . و این بیماری در اکثر کارخانجات سیمان موجود است . برای انجام این کار مدیران بایستی اراده کنند. ودادن اطلاعات توسط مدیران قسمت ها با مجبور کردن انها روشی عملی نیست .
  اعتقاد اینجانب اینست که مدیر خوب و برای کنترل کار قسمت خود می بایستی کلیه کارهای انجام شده و انجام نشده ثبت کند .
  با تشکر
  همکار سیمانی

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + 18 =