برنامه ريزي تعميرات ، برنامه اي براي اتلاف بيشتر هزينه هاي سازمان

اکثر سازمان هاي صنعتي کشورمان بزرگ و کوچک اسير تعميرات اضطراري هستند و هر روز به حجم اين تعميرات اضافه مي شود و ساختارهاي سازماني مبتني بر تعميرات در سازمان ها ترسيم و اجرا مي شوند و واحد هاي تعميرات تغذيه و بزرگ مي شوند.دغدغه اول سازمان تامين قطعات يدکي و ابزارهاي حوزه تعميرات است و سازمان براي بقا خويش هر هزينه اي را حاضر است اتلاف کند که تجهيزات کار کنند.

از طرفي ابزارها و روش هاي نوين نگهداري تجهيزات نيز مد مي شوند و آنها که براي نگهداري آمده اند به کام تعميرات غرق مي شوند.همان طور که از نام واحدهاي سازمان مشخص است و در ساختار سازماني درج شده است واحد تعميرات ، واحد تعميرات است. بعد از چندين دوره آموزشي و کنفرانس و غيره مبحث برنامه ريزي جلوه بيشتر پيدا مي کند و آن هم در درياي نياز منديهاي تعميرات غرق مي شود و نام واحدي Credit union به نام برنامه ريزي تعميرات!! در سازمان ايجاد مي شود.

سر در اتاق مديران و رئيسان تعميرات به واژه برنامه ريزي تعميرات مزين مي شود و مدير / رئيسي ديگر به جمع تعميرات چيان افزوده مي گردد.اساتيد دانشگاهي و بزرگان قوم علم و ناعملي به صحنه پروژه هاي واحدهاي تحقيق و توسعه سازمان ها حضور مي يابند و براي تجهيزات 20 ساله نسخه صادر مي کنند در طوماري به قطر کتاب چاپ شده ويکي پيديا براي دريافت لوحه هاي تقدير آينده سازمان!!

تعميرات ، تعميرات است و برنامه ريزي تعميرات ، برنامه اي براي اتلاف بيشتر هزينه هاي سازمان است و هر روز بيشتر از روزهاي قبل هزينه ها افزايش مي يابد.و اين روزها که تحريم هاي اقتصادي و محدوديت هاي انرژي و نوسانات اقتصادي بيشتر شده است مديريت هزينه ها و اتلافات مهم تر و شفاف تر شده است و نسل مديران تعميرات قديمي با نگرش هاي سنتي و يا مديران جديد با نگاه سنتي سر آمده است و آنان که لجاجت بخرج مي دهند زمان حلشان مي کند تا مسئله تعميرات به نگهداري حل شود.اميدواريم

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + 18 =