از ماست که بر ماست! نت کجا و تبلیغات کجا!

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]

دیروز وقتی وضعیت آمار و بازدید سایت بررسی می شد.به نکات مثبت و منفی زیادی برخورد شد.یکی از موارد منفی در اینترنت بحث کپی رایت و استفاده از مطالب دیگران است.کسانی که در ایران تولید محتوی مبتنی بر وب دارند با این موضوع همیشه درگیر هستند.هیچ قانون و ضابطه ای نیز در این خصوص وجود ندارد و اگر هم وجود داشته باشد عرضه پیاده سازی اش را ندارند.شما اگر   مطلبی منحصر بفرد از نویسنده ای خارجی در اینترنت ببینید و اجازه استفاده نداده باشد فقط و فقط در سایت نویسنده می توانید آن مطلب را بخوانید و اگر در گوگل سرچ کنید فقط سایت دربردارنده مطلب خاص را به شما نشان می دهد.

بسیار از مطالب سایت نگهداری و تعمیرات بهره ور فراگیر بدون درج نام نویسنده و لینک آن در سایتهای دیگر کپی می شود.(بگذریم که برخی ها که در سازمان معروفی هستند سه فصل کتاب چاپ شده اشان از مطالب سایت بوده است)

اما قبلا با این موضوع این طور کنار می آمدیم که مطلبی که دزدان وبی استفاده می کنند باز در سایتهائی است که مرتبط با صنعت است و شاید بدرد جماعتی فنی و مهندسی بخورد و زیاد مسئله ای نبود و هدف و آرمان اصلی سایت که نشر مطالب برای فرهنگ سازی مناسب فعالیتهای نگهداری و تعمیرات در سازمان های می باشد دورادور خارج از ایجاد حسن شهرت و غیره برآورده می شد.

ولیکن دیروز سایتی را دیدم که مطالب را فقط برای آنکه در موتورهای جستجو خوب شناخته بشود استفاده کرده بود و تبلیغات غیر مرتبط با موضوع ارائه می داد و بیشتر جنبه بازدید مراجعه کننده را مدنظر داشت.تبلیغاتی کاذب و پر از تصویر های چشم زن که هدف دیگری را دنبال میکرد.

این موضوع دیگر جای تاسف داشت!!

3 پاسخ
 1. بحرالعلوم
  بحرالعلوم گفته:

  توجه به این سخن امام داشته باشید که: “مملکت اسلامی همه چیزش باید اسلامی باشد” این شامل وب هم میشود.

  پاسخ
 2. ميثم معمارزاده
  ميثم معمارزاده گفته:

  چه می شودکرد.این موضوع یک ذره از خروارها مشکل است که ما درکشورمان با آن مواجهیم.بایدسوخت وساخت.

  پاسخ
  • ناصر جلالي
   ناصر جلالي گفته:

   سلام آفای مهندس معمار زاده

   اشاره خوبی فرمودید امیدواریم با تغییر فرهنگی اجتماع در طولانی مدت مشکلات حل شود آنچه مسلم است از ماست که برماست! و دیگری و خارجی مقصر نمی باشد.

   موفق باشید
   جلالی

   پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *