نرم افزار نگهداري و تعميرات CMMS Excel را بشناسيد

نرم افزار نگهداري و تعميرات CMMS Excel را بشناسيد

نرم افزار نگهداري و تعميرات اکسل ، مناسب کارخانجاتي مي باشد که تجهيزات حوزه نت آنها زير 100 الي 150 تجهيز مي باشد.چرا که اکسل مبتني بر بانک اطلاعاتي نمي باشد.وليکن براي حجم داده هاي کم براي يک بازه چند ساله با تعداد تجهيزات ذکر شده بخوبي کار مي کند.

 

نرم افزار نگهداری و تعمیرات مبتنی بر اکسل Excel CMMS براي رفع مشکلات صنايع کوچک ، طرح ريزي کرده است:

 1. نرم افزار هاي نت بازار بسيار گران است و اين نرم افزار يک بيستم! حداقل هزينه نرم افزار هاي بازار قيمت دارد.
 2. نرم افزار هاي نت بسيار پيچيده است و استفاده کننده بايد آموزش ويژه و مسلط به کامپيوتر و غيره را داشته باشد.ولي براي اين نرم افزار فقط تسلط نسبي با آفيس نياز است که اين روزها همه دارند.
 3. حفظ و پشتياني از داد هاي نرم افزار هاي نت بازار سخت است.ولي در اين نرم افزار شيت ها و سل هاي اکسل براحتي مديريت مي شوند.
 4. نرم افزار هاي نت بازار بيشتر براي کارخانجات بزرگ با بيش از 200 تجهيز کاربرد دارد.
 5. نرم افزارهاي نت بازار نياز به پرسنل مستقل دارد.وليکن اين نرم افزار اکسل بي نياز از نيروي خاص مي باشد و کليه پرسنل نت مي توانند از آن بدون آموزش خاص استفاده کنند.
 6. حجم اطلاعاتي پايه براي نرم افزار هاي نت بازار بسيار زياد است.اما در نرم افزار نت اکسل اطلاعاتي اصلي و حداقلي وارد مي شود.

نرم­افزار ExcelCMMS-V.1 ، از جمله نرم­افزار­هاي تخصصي سيستم مديريت مکانيزه نگهداري و تعميرات (CMMS) مي باشد که تحت Excel2007 و Excel2010 قابل استفاده مي باشد. نرم افزاري کوچک با طراحي اصولي و بر مبناي مفاهيم پايه اي برنامه ريزي نگهداري و تعميرات ميباشد.

اين نرم افزار داراي کارکرد هاي ذيل مي باشد :

 1. کدينگ و استانداردسازي نيروي انساني، بازه هاي زماني انجام فعاليت ها و …
 2. کدينگ ماشين­آلات و دستگاه­ها
 3. طرح­ريزي نگهداري و تعميرات پيشگيرانه و پيشبينانه
 4. برنامه­ريزي نگهداري و تعميرات پيشگيرانه و پيشبينانه
 5. صدور دستور کار بر اساس برنامه ريزي و طرح ريزي نت پيشگيرانه و پيشبينانه (پيشگيرانه / پيشبينانه)
 6. ثبت اطلاعات انجام سرويس­هاي دوره­اي (پيشگيرانه)
 7. ثبت اطلاعات انجام تعميرات اضطراري
 8. گزارش شاخص­هاي نگهداري و تعميرات (MTBF,MTTR,MDT)
 9. نمودار­هاي روند تغييرات شاخص هاي نگهداري و تعميرات (MTBF,MTTR)

اين اطلاعات بخوبي حوزه سيستم مديريت کيفيت سازمان ها و مميزي هاي ايزو را پوشش مي دهد.در حال حاضر در چند کارخانه اين نرم افزار نصب شده است و براحتي استفاده مي شود و کار را خود پرسنل نت يا تکنيسين ها انجام مي دهند و نياز به فرد با مهارتهاي خاص نرم افزار ندارد.

نرم افزار نگهداري و تعميرات CMMS Excel را بشناسيد

نرم افزار نگهداری و تعمیرات مبتنی بر اکسل Excel CMMS چند سالی است دیگر غیرفعال کرده ایم و نرم افزار جایگزین آن نوشته شده است که بر پایه بانک اطلاعات اکسس و زبان برنامه نویسی VB نوشته شده است و تحت عنوان نرم افزار مدیریت نگهداری و تعمیرات آویژه PMworks می باشد. در این نرم افزار به صورت مسنجم تر و حرفه ای تر برخورد شده است و به شکل ماژولی کلیه نیازمندی های لازم در حوزه مدیریت نگهداری و تعمیرات حسب استانداردهای آن نوشته شده است و برای تعداد تجهیزات تا حدود 1000 الی 2000 و تعداد پرسنل فنی تا حدود 15 الی 20 نفر در سازمان کاربرد دارد. برای دریافت دمو قابل نصب نرم افزار PMworks و کاتالوگ قیمت و ماژول های آن هم می توانید به سایت نرم افزار مدیریت نگهداری و تعمیرات آویژه PMworks مراجعه کنید و هم می توانید در بخش درخواست دمو نرم افزار سایت فرم  درخواست دمو را پر کنید همکاران شرکت مشاوران تدبیرپرداز آویژه مشخصات لازم را تقدیم خواهند.

هم چنین در سایت نگهداری و تعمیرات بهره ور فراگیر دوره آموزش نرم افزار مدیریت نگهداری و تعمیرات CMMS به شکل اینترنتی که شامل فیلم ها، جزو و مستندات لازم می باشد ارائه شده است که با گذراندن این دوره به شکل حرفه ای نیازمندی ها و ماژول های نرم افزار مدیریت نگهداری و تعمیرات آشنا می شوید و اگر در سازمان بزرگی هستید نحوه انتخاب و خرید و استقرار نرم افزار مدیریت نگهداری وتعمیرات را متوجه می شوید. بخش اول فیلم آموزش نرم افزار مدیریت نگهداری و تعمیرات را در پایین مشاهده می کنید. (دانلود بخش اول آموزش نرم افزار مدیریت نگهداری و تعمیرات CMMS با کیفیت بالا)

2 پاسخ
 1. پوريا
  پوريا گفته:

  سلام جناب مهندس وقت بخير راجب نحوه تهيه نرم افزار ميخواستم راهنماييم كنيد ممنونم.cmms excel

  پاسخ
  • ناصر جلالي
   ناصر جلالي گفته:

   با سلام و احترام
   این نرم افزار مربوط به قدیم است و در حال حاضر نرم افزار PMworks برای آن ارائه می شود برای دریافت مشخصات این نرم افزار به سایت مراجعه کنید. http://www.pmworks.ir
   موفق باشید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 4 =