برای پیاده سازی موفقیت آمیز سیستم نت ، بهترین و بیشترین تلاش را در بالاترین سطح انجام دهید!!

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

ساختار سازمانی هر واحدی در سازمان حرف اول برای پیشبرد اهداف هر پروژه استراتژیک و طولانی مدت در سازمان را می زند.برای پیاده سازی پروژه نگهداری و تعمیرات بهره ور فراگیر TPM در گروه مقصود بیشترین تلاشمان در دو هفته اول پروژه تثبیت و نهادینه کردن ساختار سازمانی واحد نگهداری و تعمیرات است. در گذشته واحدی تحت عنوان فنی وجود داشته است که کلیه فعالیت های تعمیراتی و نوسازی کارخانه را انجام می داده است و پرسنل بین فعالیتهای مختلف اشتراکی برحسب ضرورت و نیاز کار فعالیت می کردند.لذا تغییر و جابجائی نیروی انسانی در حوزه تعمیرات زیاد بود و شرح وظایف به شفافیتی که نیاز سیستم مدیریت نت است برآورده نشده بود.

از بالا شروع شده است و معاونت ، مدیر ، سرپرست ، مسئول و تکنیسین ها ساختارشان در هر کارخانه و مجموعه با توجه به میزان تجهیزات و کلیدی بودن آنها ترکیب بندی و طرح ریزی شده اند.با وجود آنکه ابتدا فکر می شد این تغییرات با مقاومت پرسنل بدلیل از دست دادن موقعیتهای سازمانی قبلی اشان مواجه شود، برعکس باعث استقبال و تایید کار شد و همکاری مضاعف آنها را داشتیم زیراکه سر و سامان دادن به وظایف و ساختار برای آنها ذهنیتی شفاف از کار و بایدهای نت داده است و آسوده تر به کار تخصصی خودشان می رسند.

خوشبختانه حمایت و پشتیبانی مدیریت ارشد سازمان از تغییرات نقطه قوت اصلی تلاش کمیته TPM در تغییرات اصولی ساختار نت سازمان بوده است.

قبلا از این که پروژه را به مرحله اجرائی نزدیک کنیم بارها با تیم پروژه شرکت رسا تدبیر پارس در خصوص نحوه پیاده سازی پروژه بحث و جلسه داشتیم آنچه مسلم است مراحل پیاده سازی و کار پروژه برای تک تک اعضا تیم براساس سوابق قبلی تیم مشخص است ، اما آنچه مهم و کلید است نحوه اجرای این پیاده سازی نت بهره ور فراگیر TPM در شرکتی بزرگ با ۲۰۰۰ پرسنل است.

لذا در عارضه یابی ابتدائی کار بهترین و بیشترین تلاش تیم را روی تغییر ساختار سازمانی نگهداری و تعمیرات سازمان و تغییر واژگان و مفاهیم ساختار قبلی کردیم.اکنون در ساختار سازمانی جدید واژه فنی یا تعمیرات نداریم و واحد نگهداری و تعمیرات جایگزین شده است و هم چنین برای اولین بار به صورت تخصصی واحد برنامه ریزی نت در ساختار ترسیم و تعریف شده است و زیر مجموعه های ساختار نت مشخص و افراد در جایگاه ها و وظایفشان تعریف شده اند.

هم چنین فرق ساختار سازمانی ، با تیم های TPM به خوبی برای همه شرح و شفاف شده است و هر گونه ذهنیت مبهم و اشتباهی رفع شده است.

1 پاسخ
  1. ستار صالحی
    ستار صالحی گفته:

    جناب آقای مهندس جلالی عزیز سلام عرض کردم. انشالله طی هفته آینده یک سی دی کامل محتوی مراجع مختلف نگهداری و تعمیرات خدمت شما ارسال میکنم. امید آن که برای دوره های نگهداری و تعمیرات شما مفید واقع بشود.

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *