براي پياده سازي موفقيت آميز سيستم نت ، بهترين و بيشترين تلاش را در بالاترين سطح انجام دهيد!!

براي پياده سازي موفقيت آميز سيستم نت ، بهترين و بيشترين تلاش را در بالاترين سطح انجام دهيد!!

ساختار سازماني هر واحدي در سازمان حرف اول براي پيشبرد اهداف هر پروژه استراتژيک و طولاني مدت در سازمان را مي زند.براي پياده سازي پروژه نگهداري و تعميرات بهره ور فراگير TPM در گروه مقصود بيشترين تلاشمان در دو هفته اول پروژه تثبيت و نهادينه کردن ساختار سازماني واحد نگهداري و تعميرات است. در گذشته واحدي تحت عنوان فني وجود داشته است که کليه فعاليت هاي تعميراتي و نوسازي کارخانه را انجام مي داده است و پرسنل بين فعاليتهاي مختلف اشتراکي برحسب ضرورت و نياز کار فعاليت مي کردند.لذا تغيير و جابجائي نيروي انساني در حوزه تعميرات زياد بود و شرح وظايف به شفافيتي که نياز سيستم مديريت نت است برآورده نشده بود.

براي پياده سازي موفقيت آميز سيستم نت ، بهترين و بيشترين تلاش را در بالاترين سطح انجام دهيد!!

از بالا شروع شده است و معاونت ، مدير ، سرپرست ، مسئول و تکنيسين ها ساختارشان در هر کارخانه و مجموعه با توجه به ميزان تجهيزات و کليدي بودن آنها ترکيب بندي و طرح ريزي شده اند.با وجود آنکه ابتدا فکر مي شد اين تغييرات با مقاومت پرسنل بدليل از دست دادن موقعيتهاي سازماني قبلي اشان مواجه شود، برعکس باعث استقبال و تاييد کار شد و همکاري مضاعف آنها را داشتيم زيراکه سر و سامان دادن به وظايف و ساختار براي آنها ذهنيتي شفاف از کار و بايدهاي نت داده است و آسوده تر به کار تخصصي خودشان مي رسند.

خوشبختانه حمايت و پشتيباني مديريت ارشد سازمان از تغييرات نقطه قوت اصلي تلاش کميته TPM در تغييرات اصولي ساختار نت سازمان بوده است.

براي پياده سازي موفقيت آميز سيستم نت ، بهترين و بيشترين تلاش را در بالاترين سطح انجام دهيد!!

قبلا از اين که پروژه را به مرحله اجرائي نزديک کنيم بارها با تيم پروژه شرکت رسا تدبير پارس در خصوص نحوه پياده سازي پروژه بحث و جلسه داشتيم آنچه مسلم است مراحل پياده سازي و کار پروژه براي تک تک اعضا تيم براساس سوابق قبلي تیم مشخص است ، اما آنچه مهم و کليد است نحوه اجراي اين پياده سازي نت بهره ور فراگير TPM در شرکتي بزرگ با 2000 پرسنل است.

لذا در عارضه يابي ابتدائي کار بهترين و بيشترين تلاش تيم را روي تغيير ساختار سازماني نگهداري و تعميرات سازمان و تغيير واژگان و مفاهيم ساختار قبلي کرديم.اکنون در ساختار سازماني جديد واژه فني يا تعميرات نداريم و واحد نگهداري و تعميرات جايگزين شده است و هم چنين براي اولين بار به صورت تخصصي واحد برنامه ريزي نت در ساختار ترسيم و تعريف شده است و زير مجموعه هاي ساختار نت مشخص و افراد در جايگاه ها و وظايفشان تعريف شده اند.

هم چنين فرق ساختار سازماني ، با تيم هاي TPM به خوبي براي همه شرح و شفاف شده است و هر گونه ذهنيت مبهم و اشتباهي رفع شده است.

1 پاسخ
  1. ستار صالحی
    ستار صالحی گفته:

    جناب آقای مهندس جلالی عزیز سلام عرض کردم. انشالله طی هفته آینده یک سی دی کامل محتوی مراجع مختلف نگهداری و تعمیرات خدمت شما ارسال میکنم. امید آن که برای دوره های نگهداری و تعمیرات شما مفید واقع بشود.

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 3 =