کاهش هزینه های سازمان در نگهداری وتعمیرات منتظر شماست

کاهش هزینه های سازمان یکی از دغدغه های همیشگی مدیران سازمانها برای بقا کسب و کار سازمان خویش می باشد.به خصوص این روزها با بازارهای رقابتی محصولات چینی و تحریم های دول خارجی برروی صنعت کشور این موضوع حادتر و مهم تر شده است و هر مدیریتی که بتواند درصدی از هزینه های سازمانی خویش را تقلیل دهد و ضمن این کار به کاهش نیروی انسانی نپردازد هنرهای مدیریتی خودش را به رخ دیگر همکاران و صنایع نشان داده است.

یکی از حوزه های مهم در کاهش هزینه های سازمانی حوزه نگهداری و تعمیرات می باشد.اکثر سازمانهای صنعتی کشور هزینه های نگهداری و تعمیرات خویش را محاسبه و مدیریت نمی کنند.آنهائی هم که محاسبه می کنند در نحوه تجزیه و تحلیل و مدیریت سیستم نت مبتنی بر هزینه نت ایست کرده اند و معدود کارخانجاتی می باشند که توانسته باشند مدیریت نت را مبتنی بر مدیریت هزینه های نت پیش برده باشند.در حالی که این موضوع یک ضرورت و الزام برای بقا سازمان می باشد.هزینه تعمیرات اضطراری همیشه هزینه زیادی روی دست سازمان گذاشته است و می گذارد و هر چه صنعت سنگین تر و بزرگ تر باشد این هزینه ها بیشتر می باشد.

اما پیاده سازی محاسبه هزینه های نت در سازمان بسیار سخت و پیچیده است! چرا؟ چون سیستم حسابداری صنعتی واحد مالی سازمانها ضعف اجرائی و دانشی بسیار زیادی دارد.این روزها در شرکت رسا تدبیرپارس همکاران حوزه فن آوری اطلاعات مشغول پروژه ای در زمینه قیمت تمام شده می باشند و بیشترین چالش راهبردی پروژه در حوزه دانشی واحد مالی می باشد.

هم چنین در الزامات ساپکو 86 SSR2 به مباحث مالی نگاهی ویژه و تخصصی دارد و هنوز کمتر سازمانی در ایران روی مباحث قیمت هدف کار کرده است و هیچگاه رمز موفقیت چینی ها در مدیریت کارشان رمز گشائی نشده است که چگونه با قیمت گذاری هدف بر محصولات خویش و مدیریت سازمان برروی تمام بازارهای جهانی نفوذ کرده اند.

در 23 و 24 ام آذر ماه امسال 1390 در هتل پارس مشهد اولین سمینار آموزشی کاهش هزینه های نگهداری و تعمیرات در سطح کشور برگزار خواهد شد.متولیان برگزاری این سمینار آموزشی شرکت توسعه اطلاعات کاربردی (برگزار کننده سمینارهای تخصصی نت در کشور) و شرکت مشاورِفنی و خدمات مدیریت رسا تدبیر پارس (حامی علمی ، مشاوره ای و تخصصی اکثر کنفرانس های نت کشور) می باشند.

در این همایش سعی بر آن داریم که تکنیک و عوامل مختلف کنترل و مدیریت کاهش هزینه های سازمانی را در حوزه نگهداری و تعمیرات تصویر کنیم و تلنگری بر ایده های و افکار نو و پیشرو کارشناسان و مدیران خلاق سازمانها بزند تا نقشی مهم در کاهش هزینه های سازمان ایفا شود.

به زودی بروشور و نحوه ثبت نام در این سمینار به خوانندگان گرامی تقدیم می گردد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × پنج =