کاغذ بازی در سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات را چگونه حذف و یا کم کنیم!؟

یکی از خوانندگان محترم (بحرالعلوم) سایت نت بهره ور فراگیر  سوالی مطرح کرده بودند که چون مفصل بود مقرر شد سر فرصت در سایت طرح شود و در حد بضاعت پاسخ داده و دیگر دوستان نیز در پاسخ گوئی و اشتراک تجربیات سهیم شوند.

طرح سوال :

لطفا به توضیحات زیر توجه فرمائید و در صورت امکان راهنمائی نمائید.
شرکتی با بیش از ۵۰ نوع ماشین الکترومکانیکی و بیش از ۴۰۰ عدد، دارای برنامه های نگهداری پیشگیرانه شیفتی، روزانه، هفتگی و … که این برنامه ها هر روز توسط نرم افزار Cwork پرینت گرفته شده و به پرسنل مربوطه جهت اجرا در ۴ شیفت کاری داده می شود. حال به نظر شما آیا پرینت بیش از ۱۰۰ عدد چک لیست (روزانه) که ۹۰ در صد آنها بازرسی های ظاهری شیفتی و روزانه دستگاه می باشند، کار درستی است؟ چگونه باید از این حالت کاغذ بازی خارج شد؟ ضمن اینکه همین کاغذ ها که به صورت نصف و نیمه چک خورده و به واحد نت برمیگردند باید مدت زمانی صرف close کردن آنها در سیستم گردد. نظر شما در این مورد چیست؟ متشکرم

پاسخ:

تعداد تجهیزات زیاد است.کلا پرینت ، ثبت و ضبط فعالیتهای چک لیست روزانه نت پیشگیرانه در کاغذ و ثبت سوابق کاری در نرم افزار نت اشتباه است.چک لیستهای روزانه چه مربوط به اپراتور تولید و چه نت در محل استقرار دستگاه می تواند نصب باشد.در ممیزی های هفته ای و تصادفی نحوه اجرای آنها نظارت گردد.برای مواردی که انحراف وجود دارد و طبق چک لیست نمی باشد درخواست اقدام (تعمیرات پیشگیرانه و در صورت توقف دستگاه تعمیرات اضطراری) پر می شود و سوابق این موضوع در نرم افزار برای آن چک لیست و آیتم مذکور به عنوان سابقه ثبت می گردد.

در اکثر کلاس ها و حضور در کارخانجات به بحث کاهش هزینه های حوزه نگهداری و تعمیرات این موضوع اشاره می گردد.همین کار که در پاسخ سوال فوق طرح گردیده است می تواند براحتی بیش از 10 الی 30 درصد کاهش هزینه در فعالیتهای نت پیشگیرانه ایجاد نماید بدون آنکه نتیجه و عملکرد فعالیتهای نت پیشگیرانه ذره ای تغییر یا افت کند.

انشالله در همایش راهکارهای کاهش هزینه نت تجهیزات که در 23 و 24 آذر ماه در مشهد برگزار می شود این مباحث را بهتر باز می شود.موفق باشید.

1 پاسخ
  1. بحرالعلوم
    بحرالعلوم گفته:

    با تشکر از بذل و توجه شما استاد. امیدوارم در آینده در صورتی که برای شما و سایر دوستان صاحب نظر، مقدور باشد مسئله را بیشتر توضیح دهید.

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + 9 =