رعایت نکات مدیریتی یا فرار از مدیریت صحیح در نت سازمان

حدود یک سال پیش در یکی از نیروگاه های بزرگ برق کشور در جنوب یک پروژه در خصوص نیازسنجی سیستم های نگهداری و تعمیرات داشتیم.مستندی را برای طرح پیشنهادی بهبود نگهداری و تعمیرات سازمان تهیه شده بود که بیش از 60 صفحه بود واگر محتوی گزارش ممیزی و عارضه یابی نگهداری و تعمیرات را به آن اضافه می کردی به بیش از 120 صفحه می رسید.برای طراحی این گزارش وقت زیادی صرف شده بود و اعضا تیم پروژه در شرکت رسا تدبیر پارس سه نفر بودند که زمان زیادی در محتوی این گزارش صرف کرده بودند.

از نکات ویژه این گزارش راهنمای بند بند و گام به گام مسیر بهبود نت سازمان یا همان Road Map Maintenance بود.که برای هر فاز و مسیری محتوی ، زمان ، هزینه و نحوه کار تشریح شده بود که گزارش ارزش مندی برای هر مدیریتی از سازمان بود که باور کنید از کتابچه مدیریت استراتژیک بهترین سازمانهای دولتی بهتر شده بود.بعد از تحویل گزارش یک جلسه با معاونت مهندسی نیروگاه برای تجزیه و تحلیل گزارش برگزار کردیم.ماحصل این جلسه ابراز چند غلط املائی (دقیقا چهار تا فراموش کرده بودیم F7 نرم افزار ورد را بزنیم) از کل 60 صفحه گزارش اصلی بود! و تمام! خسته نباشی! یک سال گذشته است غلط های املائی اصلاح شد ولی سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات سازمان با مشکلات خویش همچنان در انتظار تایید و تصویب بودجه توانیر مانده است.

بهر حال این روزها پروژه در نیروگاه داریم و خاطرات نیروگاهی برق گذشته زنده شد.اما حاوی درسهایی است برای خوانندگان سایت که عارضه ها را شناسائی کنند و در رفع و بهبود آن تلاش کنند.انشالله

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 − 8 =