شاخص اثربخشی کلی تجهیزات و پیاده سازی نت در کارخانه

یکی از خوانندگان محترم سایت (جناب آقای مهندس ذوالفقاری گرامی) چند سوال خوب طرح کرده بودند که مناسب است شما نیز مطالعه کنید:

از حضورتان چند سوال داشتم:
1- اگر قصد محاسبه oee را برای تجهیزات و دستگاهها داشته باشیم درشناسنامه فرآیند نت باید oee را در شاخص ها بعنوان یک شاخص قرار دهیم؟
2-در مورد شاخص های نت قرار بود یک دوره آموزشی تهیه کنید ؟اگر ممکن هست در این مورد منبع مطالعاتی معرفی نمایید
3- من قصد دارم برای یک واحد صنعتی نگهداری و تعمیرات برنامه ریزی شده را پیاده سازی کنم میخواستم بپرسم اگر طبق بیست و چهار گام کلیدی حرکت کنم روند مناسبی است ؟ لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ:
می بخشید که دیر جواب می دهم چون یکبار دیگر نیز پرسیده بودید ولی دسترسی به اینترنت کامل نبود:
1- به نظرم او ای ای شاخص خوبی برای فرآیند نت نیست ولی شاخص خوبی برای پیاده سازی نت بهره ور فراگیر است ایندو با هم فرق می کند این شاخص فقط در قسمت دسترسی به نت یک سهم 40 درصدی می دهد  و در کل او ای ای سهم 15 درصدی دارد فرآیند نت را با مبحث نت بهره ور فراگیر یکی نگیرید!
2- سرم خیلی شلوغ است ولی تا یک ماه دیگر حاضر است کلاس شاخص ها کلیدی نت مدتهاست که ارائه می دهم ولی برای آموزش مجازی باید فایلها را  تغییر دهم و فرق می کند و وقت ندارم!!
3- بله دقیقا همان 24 گام را در سازمانها اجرا می کنیم و مشاوره می دهیم فقط برخی نکات کلیدی و سیستم های طرح ریزی دارد که گام ها را در پیاده سازی آسان می کند در کلاس به صورت گذرا اشاره شده است چون برای هر سازمانی باید یک جوری دیگر پیاده سازی کرد آدمها ، منابع ، فرآیند و تجهیزات گوناگون هستند و مدل پیاده سازی فرق می کند.
موفق باشید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + 14 =