با شرایط فعلی قیمت دلار در نت سازمان چه کنید!؟

اینکه چرا دلار مثل لوبیا سحر آمیز بالا می رود؟ شاید مربوط به رسیدن به غول ابرها و گرفتن مرغ تخم طلا است که ارزش هر تخمش بالای یک میلیون تومان شد!
اما در زمینه نت سازمان با این شرایط چه می توانیم بکنیم!؟
هفته پیش با برخی از دوستان در حوزه نگهداری و تعمیرات در این خصوص بحث داشتیم اول از همه که کلیه دوستان نالان و انرژی منفی دادند که کارش نمی شود کرد و کارخانه بسته شود بهتر است و غیره و غیره!
از آنجائی که کارخانه دوستان نت بسته شود کار مشاوره ما نیز تخته شود ! پس در مقام یک مشاور نت باید پیشنهادات در راستای کاهش هزینه ها و افزایش علمکرد نگهداری تجهیزات داده شود که هم کارخانه و هم کارما نخوابد!!

این پیشنهاد وابسته به بزرگی و دانش کارخانه شماست و ممکن است برخی از آنها پیاده سازی اش با مشکلات و یا صرف هزینه زیاد از حد مواجه شود ولی برای سازمانهای بزرگ و تعداد نفر بالا می تواند صدق بیشتری داشته باشد:

1- به سمت اصلاح و بازسازی قطعات در حد ممکن پیش بروید.مهندسی معکوس مسیر خوبی است و در حال حاضر در برخی از صنایع کشور در این مسیر گام برداشته اند هرچند کوتاه ولی موثر است.

2- علت عمده اکثر خرابی های پیش بینی نشده و اضطراری ، بدلیل فشار و بار زیادی بروی تجهیز است از این کار بپرهیزید.

3- شرایط و تنظیمات تجهیز را به صورت وسواس گونه ای در رنج اطلاعات مهندسی دستگاه تنظیم و تحت کنترل داشته باشید و نوسانات پارامترهای تنظیمی بروی دستگاه را تحت کنترل و پایش داشته باشید. بهترین ابزار SPC است.

4- رمز موفقیت شما در این سه کار است: نظافت ، روغن کاری ، آچار کشی

5- برای رموز موفقیت در بند چهار هر چه سریع تر استاندارد سازی و دستورالعمل ها آنها را تهیه و آموزش دهید و اجرا کنید.

بجز بند یک چهار بند بعدی آن هزینه زیادی برای شما ندارد و با شرایط و امکانات فعلی سازمان هم خوانی دارد اما تعویض قطعات سازمان را بشدت کاهش می دهد.موفق باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × چهار =