نگهداری و تعمیرات تجهیزات یک شغل پایدار برای همه

نگهداری و تعمیرات برای صنعت کشور ما چه در حال حاضر و چه در آینده یک شغل پایدار و خوب می تواند باشد.این مبحث می تواند در تمام حوزه های کاری مثل سیستم نت ، انجام عملیات تعمیراتی , تخصصی، تامین قطعات ، فعالیتهای پیمانکاری ، تامین تجهیزات پایش وضعیت و غیره دیده شود.

به این موضوع از دو جنبه بین اللملی باید نگریست:
یکی اینکه وضعیت فعلی کشور که تحت تحریم های تحمیلی است ، در حال حاضر اولویت اول هر مدیر سازمان صنعتی و بزرگ در کشور عدم توقف تجهیزات است ،چون بجز بحث هزینه های گزاف و چند برابر تهیه قطعات زمان زیاد تهیه آن از خارج و چالشهای آن نیز مشکل است.
دومی اگر فرض کنیم تحریمی نباشد و روابط حسنه گردد برنامه های پیوستن به تجارت جهانی  WTO پیش می آید و در این صورت بحث رقابت با کالاهای خارجی و کاهش هزینه های تولید و کسب و کار در اولویت اول قرار می گیرد که قابلیت رقایت و بقا سازمان وجود داشته باشد ،که در این خصوص نیز کاهش هزینه های نگهداری و تعمیرات و تامین قطعات یدکی مهم و ویژه می شود و لذا کلیه فعالیتهای نگهداری و تعمیرات سازمانها که بتواند در این زمینه موثر باشد برای کاهش هزینه ها و دوام سازمان کلیدی است.

در هر دو تئوری سیاستهای درب های بسته و باز کشور ، زمینه شغلی نگهداری و تعمیرات تجهیزات می تواند موثرو کارا باشد.حال هر چه این زمینه ها را تخصصی پیش بروید ، اثربخشی و طالب آن بیشتر است.بخصوص این موضوع را باید در زمینه های فناوری اطلاعات و اینترنت نیز تعمیم داد.

پیش بینی می شود که در آینده صنعت کشور زمینه های نگهداری و تعمیرات مبتنی بر فناوری اطلاعات پیشرو باشد و کلیه جنبه های کاری در نگهداری و تعمیرات مجهز به سیستم های فناوری اطلاعات برای کاهش سرعت ، زمان و هزینه فعالیتهای نگهداری و تعمیرات مجهز گردد.

یک مثال کوچک اینکه بزودی تمام نرم افزار های نگهداری و تعمیرات سازمانهای کوچک و بزرگ کارایی خودشان را برای مدیریت سیستم نگهداری و تعمیرات سازمان از دست میدهند ، چرا ؟!

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + هفت =