دوره های آموزشی مبنا برای اجرای نگهداری و تعمیرات در قطار شهری

روز جمعه هفته پیش برای اولین بار سوار قطار شهری مشهد شدم.مسافتی که قبلا با خودرو حدود ۴۵ دقیقه طی می شد کمتر از ۱۵ دقیقه طی گردید.واگن های تمیز و خنک در گرما تابستان با نظم و ترتیبی که در ایستگاه های قطار شهری وجود داشت تمایل هر شخصی را به استفاده بیشتر از این خدمات مجاب می کند.

هنوز خاطره سفر کوتاه قطار شهری مشهد از حافظه پاک نشده بود که روز یک شنبه (دیروز یا دور بعدش) در سازمان مرکزی قطار شهری طبقه دوم بودم و با پرسنل واحد آموزش و نگهداری و تعمیرات سازمان در خصوص مباحث نگهداری و تعمیرات و برگزاری کلاس های آموزشی هماهنگی انجام می شد.

در نهایت سه طبقه بندی پرسنلی برای برگزاری دوره های آموزشی انجام گردید:

۱- مدیران ارشد سازمان
۲- کارشناسان و تکنیسین ها فنی
۳- کارشناسان و تکنیسین های پیمانکاران

و سه گروه بندی فنی در حضور در کلاس های آموزش انجام شد:

۱- واگن و ریلی
۲- سیگنال و انفورماتیک
۳- تاسیسات و ساختمان

و چهار دوره زیر برای هر سه گروه پرسنلی و فنی برنامه ریزی شد که برگزار شود:

۱- اصول و مبانی مدیریت نگهداری و تعمیرات در سازمانهای صنعتی
۲- سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات برنامه ریزی شده PM
۳- روش های تجزیه و تحلیل خرابی های تجهیزات RCFA
۴- شاخص های کلیدی عملکرد فرآیند نگهداری و تعمیرات KPI

10 پاسخ
 1. سلماني
  سلماني می گوید:

  ببخشید پیغام بالا برای پارسا میباشد .

  پاسخ
 2. سلماني
  سلماني می گوید:

  جناب مقدم عزیز اینجانب تمام دوره های نت را گذرانده و مدت ۳ سال است که در مدیریت برنامه ریزی نت (cmms) مشغول فعالیت هستم و نیز استاد تعمیرات نگهداری مترو تهران نیز هستم . خوشحال میشوم به شما کمک کنم .(علی سلمانی،کیفیت و ایمنی مهندسی کالج) .

  پاسخ
 3. پارسا
  پارسا می گوید:

  @مقدم
  با سلام من مسئول بخش برنامه ریزی و نگهداری سیستمهای سیگنالینگ و کنترل متروی تهران هستم که مدت ۶ سال در این زمینه فعالیت و تجربه دارم در صورت تمایل می توانیم با هم قرارداد همکاری امضائ نمائیم پاسخ از طریق ایمیل ارسال نمائید .
  با آرزوی موفقیت برای شما

  پاسخ
 4. مقدم
  مقدم می گوید:

  من دنبال یک نمونه پیاده سازی شده نت تو یک سازمان دولتی و در مورد تاسیسات و تجهیزاتشون هستم، والا از لحاظ تئوری مشکلی ندارم. شما میتونید راهنماییم کنید؟

  پاسخ
 5. مقدم
  مقدم می گوید:

  سلام، با توجه به اینکه درحال حاضر پروژه ای با موضوع نت را در حال انجام هستم میخواستم بدونم میشه به عنوان یک مهمان در این دوره‌ها شرکت کنم؟

  پاسخ
  • ناصر جلالي
   ناصر جلالي می گوید:

   با سلام و احترام
   خیر عموما کارفرما این اجازه را نمی دهد و باید با آنها هماهنگی زیادی شود شما می توانید از دوره های مجازی سایت استفاده کنید.
   موفق باشید

   پاسخ
 6. جاوید بهجتی
  جاوید بهجتی می گوید:

  اقدام بسیار خوب و اثرگذاری است. اما بعنوان کسیکه ۱۶ سال از رده کارشناسی تا مدیریت در حوزه نگهداری و تعمیرات ریلی را طی نموده ام، عارضم که: به ظرافت های بهره برداری ریلی توجه ویژه بفرمائید. خیلی از مسائلی که هنوز رخ نداده و در دستورالعمل ها نیز مورد اشاره قرارنگرفته را شناسائی فرموده و به بحث بپردازید و… خلاصه اینکه تمام موضوعات را بسمت “دغدغه” های ریلی سوق دهید(اگرچه مبانی علمی نت در تمام صنایع مشترکند). در غیر اینصورت خروجی دوره چیزی بیش از نتیجه ای که دوسال قبل در همایش بین المللی حمل و نقل ریلی رخ داد نخواهد بود.
  بامید موفقیت و سرافرازی

  پاسخ
  • ناصر جلالي
   ناصر جلالي می گوید:

   با سلام و احترام
   بابت پیشنهادات و نظر شما سپاسگزارم از آنها استفاده خواهیم کرد.مدل کار به این صورت طرح ریزی شده است که کلاس مبانی نت برگزار شود تا در این کلاس فرصتی باشد برای آشنایی با پرسنل و عارضه یابی نت سازمان از زیان آنها و بعد از آن از بخش های مختلف سازمان که در زمینه نت فعالیت می شود بازدید شود و نمونه کار ها و فعالیتهای دیده شود تا کلاس های بعدی که نت برنامه ریزی شده و غیره می باشد مبتنی بر آن بازدید و عارضه یابی ارائه شود.
   خواهشمند است اگر شما نیز در این زمینه مستند یا پیشنهاد نمونه و فنی خاصی دارید ارائه دهید تا از تجربه گران قدر شما در این راستا بهره مند شویم.
   با تشکر

   پاسخ
 7. سيد مجتبي حسنيان
  سيد مجتبي حسنيان می گوید:

  با سلام
  ان شاا.. که بتوانیم از حضور شما در این دوره های آموزشی استفاده کنیم.
  اگر پیش نیازی قبل از برگزاری دوره ها مد نظرتان است به ما بگوئید. (در حوزه ناوگان)

  پاسخ
  • ناصر جلالي
   ناصر جلالي می گوید:

   با سلام و احترام
   از پیگیری و توجه شما تشکر می کنم.برای کلاس مبانی و اصول نت نیاز به پیشنیاز نداریم ولی در هنگام برگزاری این کلاس نیازمندیها و مدارکی که دوستان برای کلاس نت برنامه ریزی شده و دیگر کلاس ها نیاز می باشد را اعلام می کنیم تا مهیا سازند تا آمادگی دوچندان شود.
   موفق باشید
   به امید دیدار

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − سه =