خریدکتاب نگهداری و تعمیرات بر اساس ISO 14224:2006

آخرین ویرایش استاندارد ISO 14224 مربوط به سال ۲۰۰۶ می­باشد. این استاندارد به صورت حرفه­ ای و تخصصی به تشریح نیازمندی­ های حوزه نگهداری و تعمیرات و گردآوری و تحلیل داده­ های قابلیت اطمینان تجهیزات در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی می ­پردازد. این استاندارد هم چنین می­ تواند راهنمای خوبی در الگوبرداری برای مدیران و کارشناسان واحدهای نگهداری و تعمیرات دیگر صنایع بزرگ کشور هم چون نیروگاه­ های برق، سیمان، معادن و غیره باشد.

مطالعه و آگاهی از منابع دانشی نگهداری و تعمیرات و استانداردهای راهنما یکی از نیازهای مبرم صنعت کشور در پیاده ­سازی صحیح و پایدار سیستم­ های مدیریت نگهداری و تعمیرات می­باشد. این مهم در کنار ۸ سال تجربه مشاوره، آموزش و ارائه مقالات و کتب مختلف در زمینه سیستم­ های مدیریت نگهداری و تعمیرات در صنایع بزرگ کشور باعث شد، برای اولین بار در کشور طرح سیستم مدیریت دانش نگهداری و تعمیرات MKMS در قالب نرم افزار­های نگهداری و تعمیرات CMMS ایده ­پردازی، برنامه­ریزی، تحلیل و تهیه گردد و با عنوان سیستم مدیریت اطلاعات نگهداری و تعمیرات مبتنی بر دانش نت  CMMS – MKMS ارائه گردد.

نیاز به گردآوری، ترجمه و مطالعه استانداردهای مهم و کلیدی در جهانِ نگهداری و تعمیرات اصل اولیه کسب دانش در زمینه مدیریت نگهداری و تعمیرات تجهیزات می­باشد. یکی از استانداردهای پایه و مهم در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی؛ استاندارد ISO 14224 : 2006 که در زمینه گردآوری و تبادل داده­های قابلیت اطمینان و نگهداری و تعمیرات (RM) تجهیزات در این صنایع می­باشد.

مطالعه و ترجمه این استاندارد باعث ­شد، بسیاری از نقاط ضعف در طرح ریزی و محاسبه قابلیت اطمینان تجهیزات و شاخص­ های کلیدی عملکرد فرآیند نگهداری و تعمیرات در صنایع بزرگ قابل شناسائی و بهبود شود و هم چنین خطای بسیاری از فرمول­ های محاسباتی در نرم افزارهای نگهداری و تعمیرات فعلی کشور کشف گردد. این دستاورد مهم در نرم افزار CMMS – MKMS طرح ریزی گردید و باعث نقطه قوت آن در عملیات تجزیه و تحلیل داده­ های گردآوری شده در زمینه قابلیت اطمینان تجهیزات شده است.

 هم چنین مبتنی بر این استاندارد بین ­المللی، فرآیند ممیزی سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات تجهیزات (Audit Maintenance) در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی طرج ریزی شده و چک لیست­های ممیزی نگهداری و تعمیرات بدنبال نتایج طرح­ریزی، اجرا و اثر بخشی خواسته ­های استاندارد فوق در آن سازمان تهیه و تکمیل می­گردد و نمای روشنی از وضعیت انطباق و عدم انطباقات فعالیتهای نگهداری و تعمیرات سازمان در صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی (یا دیگر صنایع بزرگ) با استاندارد فوق ارائه می­دهد.

در زمان ترجمه و چاپ این استاندارد وضعیت صنعتی کشور عزیزمان در شرایط تحریم­ های تحمیلی توسط دیگر کشورهای غربی می­ باشد و امیدواریم ارائه این کتاب گامی هر چند کوچک ولی موثر در ارتقاء دانش و خودکفایی ایده ها و طرح های سازندگی صنعت کشور قرار گیرد. انشاالله

مفاهیم و تعاریف مبنا این کتاب به همراه جداول کاربردی و راهبری آن برای کلیه صنایع بزرگ کشور ایده دهنده و راهنمای خوبی برای پیاده سازی صحیح سیستم نگهداری و تعمیرات سازمان می باشد.

معرفی محتوی کتاب:

نام: سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات بر اساس استاندارد ISO 14224:2006 در صنایع نفت،گاز و پتروشیمی
۲۶۴ صفحه ، قطع وزیری ، ۱۰۰۰ نسخه ، چاپ اول تابستان ۱۳۹۱
چاپ: موسسه چاپ و انتشارات دانشگاه فردوسی مشهد

برای آشنایی بیشتر فایل PDF که شامل پیشگفتار و فهرست محتوی کتاب می باشد را از اینجا دانلود کنید.

خرید کتاب :

نسخه چاپی کتاب تمام شده است و نسخه الکترونیکی آن با ویرایش جدید در زیر قابل تهیه است. ضمن اینکه این نسخه فایلش قابلیت پرینت گرفتن دارد. پسورد فایل کتاب برای باز شدن www.mkms.ir می باشد.

شما کتاب استاندارد ایزو ۱۴۲۲۴ را می توانید به صورت پی دی اف دریافت کنید.

RIAL 250,000 – خرید

2 پاسخ
  1. مهدی
    مهدی می گوید:

    سلام وقت بخیر
    نسخه فارسی ورژن ۲۰۱۶ کتاب iso14224 کی آماده عرضه میشه؟

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + یک =