آیا شما بدنبال یک نرم افزار نگهداری و تعمیرات مناسب برای سازمان هستید!؟

آیا شما بدنبال یک نرم افزار نگهداری و تعمیرات مناسب برای سازمان هستید!؟

آیا شما بدنبال یک نرم افزار نگهداری و تعمیرات مناسب برای سازمان هستید!؟در زمینه نرم افزار نگهداری و تعمیرات چالش های زیادی وجود دارد بهترین کاری که سازمانها در تهیه یک نرم افزار نگهداری و تعمیرات انجام می دهند این است که ابتدا از چندین شرکت ارائه دهنده نرم افزار نت استعلام قیمت می کنند و درخواست دمو دارند بعد از بررسی محتوی اولیه چندتایی را انتخاب و جلسه برگزار می کنند تا نرم افزار نمایش داده شود و بعد متناسب با نیاز های سازمان خودشان به سبک و سنگینی یک نرم افزار نت می پردازند و بعد ارزان ترین را از بین چند تایی که نامزد شده اند انتخاب می کنند.در این بین شرکت ارائه دهنده نرم افزار نت نیز یک سابقه درخشان از سازمانهایی که آن را تهیه کرده اند ارائه می دهد.

چند سوال پیش می آید:

  1. شرکت ارائه دهنده نرم افزار نت چقدر به سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات سازمان شما آشنا است!؟
  2. نرم افزار ارائه شده چقدر مطابق با خواسته های نگهداری و تعمیرات تجهیزات سازمان شماست نه با خواسته ها شما ؟
  3. آیا در سازمان برای فرآیند سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات طرح ریزی و پیاده سازی انجام شده است ؟
  4. آیا شاخص های عملکردی فرآیند نگهداری و تعمیرات سازمان طرح ریزی و مشخص شده اند و آیا آنها در نرم افزاری که می خواهید بخرید دیده شده است!؟

یادم می آید حدود سه سال پیش به شرکت نرم افزاری بزرگ و خوش نام در زمینه ارائه نرم افزار های مدیریتی و سازمان برای ممیزی نرم افزار نگهداری و تعمیرات رفته بودیم .از حق نگذریم نرم افزار نت آنها با وجود اینکه فقط در چهار سازمان استقرار داده بودند و سابقه زیادی نداشتند از خیلی از نرم افزار نت ارائه شده در کشور که بیش از 200 سازمان را در سابقه آنها مشاهده می کنیم بهتر بود.

اما به صورت تصادفی (که خاص فرآیند ممیزی است) روی یکی از شاخص ها و گزارشات این نرم افزار تمرکز کردیم این شاخص متاسفانه کاملا اشتباه محاسبه می شد از ایشان که پرسیدیم که چرا این طوری محاسبه می شود واشتباه است گفتند که مدیر نت سازمان آب منطقه ای استان X به ما این را داده است و این را خواسته است! و در سه سازمان دیگر نیز همین فرمول است.

در آنجا برایشان پای تخته فرمول و مکانیسم محاسبه صحیح این شاخص و ارتباط آن با درخت تجهیز و فرآیند نت را تشریح کردیم و استاندارد مرجع آن هم تقدیم شد.تصور کنید این نرم افزار با این اشتباه در سازمان شما مستقر شده بود! چه انحرافی در تصمیم های مدیریت نت سازمان می توانست ایجاد کند؟

دوستان و خوانندگان محترم سایت نت بهره ور فراگیر در خرید نرم افزار های نگهداری و تعمیرات دقت کنید.

یادتان باشد:

نرم افزار نگهداری و تعمیرات یکی از سخت ترین نرم افزار های سازمانی است و خیلی با نرم افزار های اتوماسیون ، مالی ، حقوق و دستمزد و حضور و غیاب و آموزش و غیره تفاوت دارد. چرا؟

چون در تمام نرم افزار های صنعتی و سازمانی شما رد پای برنامه ریزی را پیدا نمی کنید!؟ و نقش شاخص های کلیدی عملکرد فرآیند سیستم مدیریتی را کم رنگ می بینید.اما فقط در نرم افزار های برنامه ریزی تولید و نگهداری و تعمیرات است که حوزه برنامه ریزی زمانی و شاخص های مدیریتی پر رنگ و اصل کار است و این حوزه پاشنه آشیل نرم افزار های نت می باشد که باید متناسب با فرآیند های هر سازمان برنامه نویسی و بازنگری و دوباره نویسی شود.

در نهایت آیا شما بدنبال یک نرم افزار نگهداری و تعمیرات مناسب برای سازمان هستید!؟

تیم مشاوره سایت نت بهره ور فراگیر در زمینه نرم افزار های نگهداری و تعمیرات CMMS با مدیریت آقای مهندس محمدی در خدمت شماست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 3 =