اثر تحریم های بین المللی بر نگهداری و تعمیرات و نحوه کنترل

اثر تحریم های بین المللی بر نگهداری و تعمیرات و نحوه کنترل

Frayed rope about to break isolated over a white backgroundاین روزها اکثر کارخانجات و صنایع بزرگ کوچک با بحث تحریم های بین المللی درگیر هستند.هر چند که ممکن است از طرق مختلف رفع مشکل فعلی را با هزینه چند برابر انجام دهند ولیکن اصل موضوع و فشار روانی اش باقی است.اگر حوزه فعالیتهای نگهداری و تعمیرات را به دو بخش نگهداری  تجهیزات و تعمیرات اضطراری تقسیم کنیم نقش تحریم ها در حوزه تعمیرات بیشتر است ،  هر چند که در حوزه نگهداری در قسمت تعویض و جایگزینی پیشگیرانه قطعات این مشکل نیز دیده می شود و اکثر کارخانجات با این شرایط و کمبود قطعات به آن نمی پردازند و مجدد اثر آن در توقفات و تعمیرات اضطراری دیده می شود.

در شرایط فعلی چند موضوع بسیار کلیدی و مهم است که در صنعت و کارخانجات برای تجهیزات مدنظر قرار دهید:

  1. تجزیه و تحلیل اطلاعات نگهداری و تعمیرات تجهیزات
  2. تحلیل های آماری از وضعیت خرابی ها و علل آنها
  3. استفاده از مدل های تصمیم گیری تعویض قطعات
  4. استفاده از مدل های تصمیم گیری بازرسی های پیشگیرانه

شاید در گذشته با نبود تحریم ها نیز باید این کار می شد چون مباحث فوق بسیار در کاهش هزینه ها نگهداری و تعمیرات تجهیزات موثر هستند.

در سال آینده بیشترین تمرکز سایت نت بهره ور فراگیر روی توسعه مباحث فوق و ارائه نرم افزارهای آن می باشد.در کمتر سازمانی مشاهده شده است که از شاخص های قابلیت اطمینان همانند MTBF وMTTF در بهبود بازه های بازرسی و تعویض قطعات استفاده می شود.یا اینکه دوره های آموزشی نت هنوز به سبک سنتی و بدون اثر بخشی در حال اجرا است !

چهار موضوع فوق می تواند در کنترل اثرات منفی تحریم ها کمک زیادی کند چون کاملا حوزه هزینه ها و زمانهای استفاده بهینه از تجهیزات را مدیریت می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 1 =