سه نکته برای نتیجه گیری سریع در کاهش توقفات تجهیزات

سه نکته برای نتیجه گیری سریع در کاهش توقفات تجهیزات

lightbulb226x154پیاده سازی سیستم های مدیریتی از جمله سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات در سازمانها نیاز به فرهنگ سازی و برنامه ریزی طولانی مدت و آموزش های زیادی می باشد و اکثر در سازمانها مدیران ارشد نگرش مدیریتی باز و کلانی نسبت به کار و کارخانه خویش ندارند و یا اینکه در سازمانهای دولتی به واسطه اینکه حضور مدیریت ارشد در سازمان به لحاظ مدت زمان وابسته به متغییر های زیادی در بیرون از سازمان است بسیار کوتاه است و امکان استراتژی بلند مدت به مدیران نمی دهد.

لذا برای مدیران و کارشناسان واحدهای نگهداری و تعمیرات این مهم است که در یک بازه زمانی کوتاه یک اثر ویژه با نتایج مثبت در سازمان در پیاده سازی نگهداری و تعمیرات نشان دهند که باعث حمایت و پشتیبانی مدیریت از ادامه فعالیتهای نگهداری و تعمیرات شود.در اکثر سازمانهایی که برای مشاوره نگهداری و تعمیرات حضور داشتم یکی از خواسته های ویژه مدیریت این بوده است که بعد از مدت کوتاهی نتایج سرمایه گذاری اش را مشاهده کند!

شما می توانید به سه نکته زیر برای دستیابی سریع به نتایج مثبت در نگهداری و تعمیرات توجه کنید:

  1. بیشترین خرابی های تجهیزات را با یک گزارش کوتاه از سوابق توسط روش پارتو شناسائی کنید و برای مدت کوتاه دوهفته فقط روی تجهیزاتی که بیشترین خرابی ها را داشته اند تمرکز ویژه در برنامه ریزی نت و تحلیل خرابی ها داشته باشید.
  2. روی دستورالعمل های نگهداری تجهیزات کلیدی که بیشترین گزارش خرابی ها را داشته اند تمرکز کنید و بخصوص اینکه استاندارد های کار و نگهداری اپراتوری را تدوین ، اصلاح ، بهبود و حکم فرما کنید.(مثلا در یک کارخانه موادغذائی فقط با تغییر کوچک در دستورالعمل شستشوی تجهیزات باعث شد بیش از 60 درصد خرابی های تکراری الکتروموتورها و تجهیزات برقی تجیهزات کم شود)
  3. تجزیه و تحلیل صحیح خرابی تجهیزات و تعریف اقدامات اصلاحی موثردر رفع ، پیشگیری و پیش بینی وقوع مجدد آنها گام اصلی در عدم تکرار وقوع خرابی ها می باشد.پس تا آنجا که امکان دارد روی تجهیزاتی که در بند یک و دو انتخاب کرده اید آنالیز و تحلیل خرابی و تعریف اقدام داشته باشید.

فراموش نکنید اگر به مقدار A فعالیت کرده اید به مقدار 10A  آن مقدار A اولی را باید اطلاع رسانی ، آموزش ، تبلیغ و ارتباط برقرار کنید.این موضوع کمک می کند که مدیریت اطلاع رسانی خوبی بشود و باعث حمایت و پشتیبانی ادامه کار شود.موفق باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 2 =