این روزها با نگهداری و تعمیرات چگونه می گذرد!؟

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

dekorkep_5روزهای خوبی برای کارخانجات صنعت و کلا حوزه صنعت کشور رقم نمی خورد همه در انتظار یک ماه آینده هستند.از طرفی هنوز بودجه کل کشور تایید نشده است و اگر هم مراحل تایید آن بگذرد که در حال گذر است! موضوع بورکراسی توزیع آن به سازمانهای بزرگ دو ماهی طول می کشد و یا توجه به جریانات انتخابات ممکن است این زمان دو الی سه ماه چند ماهی بیشتر طول بکشد که تا حدود زیادی طبیعی است! اما از طرفی صنایع خصوصی اکثرا در پیمانکاری صنایع بزرگ هستند و انتظار می کشند.دیگر صنایع کوچک هم با نوسانات ارز و مواد اولیه بالا و پایین می روند وکشتی سازمان خود را می رانند که به صخره های اتلاف هزینه ها برنخورد و سقوط نکنند!

لذا حوزه نگهداری و تعمیرات از طرفی کلیدی می شود چون اگر غافل شوند خط تولید با توقفات زیادی مواجه می شود و از طرفی در چشم همه به دید هزینه زایی نگریسته می شود.پس حوزه تعمیرات از حوزه نگهداری جلوتر می افتد! و همه منتظرند که چند ماهی را این طور مثل ماه های پیش سر کنند تا ببینند چه می شود!

اما نگرش مدیریتی اینجا خیلی موثر می افتد سازمانهایی که آینده نگر هستند بروی نگرش نگهداری بیشتر تاکید می کنند با وجود اینکه ممکن است هزینه اولیه زیادی داشته باشد ولی اتلاف هزینه های مستمر حال و آینده را می ببینند که می شود کنترل کرد.

هفته آینده در تهران هستم و سه شرکت صنعتی در مدل های مختلف را بازدید و جلسه دارم یک شرکت در زمینه تولید قطعات می باشد و خط تولیدش مملو از تجهیزات دستگاه های تراش ، فرز و برش و سی ان سی است و شرکت دوم کارخانه ای است در زمینه داورسازی و سرم سازی که بیشتر تجهیزات آنها از حساسیت خاصی در حوزه تولید دارو و مباحث ایمنی آن قرار می گیرد ضمن اینکه بسیار بزرگ تر از حدمعمول یک کارخانه متوسط یا بزرگ است.کارخانه سوم که کمی از تهران دور است در حوزه فولاد و تولید لوله می باشد این کارخانه نیز بزرگ است و خوشبختانه طرح ها و ایده های خوبی در سیستم مدیریتی ایجاد کرده اند و حال در حوزه سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات پیش بینانه می خواهند گام های کلیدی را طرح ریزی کنند.لذا سه روزی که در تهران هستم سه تا سخنرانی در زمینه نگهداری و تعمیرات برای مدیران این سازمان ها ارائه می شود و مدل مشاوره سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات ارائه می گردد.

امیدوارم در سازمان شما نگرش نگهداری حاکم باشد و از دغدغه های مالی و امنیت شغلی خوبی برخوردار باشید.

امروز ایمیلی دریافت کردم که یک شرکت در استان البرز خواهان نیروی متخصص در زمینه مدیریت نگهداری و تعمیرات بود این موضوع خوشحالم کرد به این ایده رسیدیم که در سایت بازار کار نگهداری و تعمیرات راه اندازی کنیم که کسانی که قابلیتها و سوابق نگهداری و تعمیرات دارند اطلاعات خودشان را درج و معرفی کنند و کسانی که خواهان استخدام نیروی متخصص هستند نیز اطلاعات درخواستی خودشان را ابراز کنند یا اینکه از سوابق درج شده قبلی دیگران برای استخدام استفاده کنند.نظر شما چیست!؟ موافقید؟

2 پاسخ
 1. جاوید تقی زاده
  جاوید تقی زاده گفته:

  ایده بسیار جالبی است. البته می توان آنرا محدود به داوطلبین استخدام نکرد و بخش مشاورین و افراد پروژه ای را هم شامل شود. فقط سئوال اینجاست که آیا صاحبان صنعت صرفا” بدلیل درج رزومه افراد در سایت شما می توانند با اطمینان انتخاب خود را انجام دهند؟

  پاسخ
  • ناصر جلالي
   ناصر جلالي گفته:

   با سلام و احترام
   و تشکر از پیشنهاد و نظرات شما
   در خصوص بخش مشاورین و افراد پروژه ای ایده خوبی بود و آن را به سازمان ها و شرکت هایی که ارائه دهنده خدمات تعمیراتی و هم چنین فروش قطعات و تجهیزات نیز می باشند تسری می دهیم.
   در خصوص اطمینان و انتخاب پیمانکاران با توجه به روزمه درست می فرمایید و این موضوع کار سختی است و به پارامترهای زیادی وابسته است با وجود تغییرات زیاد نیروی انسانی در سازمانهای ایرانی حتی برای سازمان هایی که شهرت و سابقه زیادی نیز دارند این موضوع در نوسان است ولی در این خصوص هدف ما اطلاع رسانی و تجمع داده ها می باشد که همکاران منبعی داشته باشند.
   موفق باشید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *