یک توصیه ساده که می تواند به معنای واقعی کلمه زندگی شما را نجات دهد!

یک توصیه ساده که می تواند به معنای واقعی کلمه زندگی شما را نجات دهد!

mobile-mechanic-aerial-equipment-scissorlifts-forklifts-boomlifts-hydraulic-equipment-moreهفته گذشته در Globe and Mail که یک روزنامه کانادایی است، مقاله ای با این تیتر دیدم: “یک چک لیست ساده زندگی ها را در اتاق عمل نجات می دهد.”

این مقاله به مطالعه ای استناد کرده بود که در New England Journal of Medicine منتشر شده بود و نشان می­داد استفاده از یک چک لیست ساده اتاق عمل تهیه شده توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) نرخ مرگ و میر post up را 40 درصد و عوارض عمده را تا بیش از یک سوم کاهش داده است.

به نظر من این مساله خیلی شگفت­انگیز نبود. در هر حال، ایده کلی چک لیست­ها این است که آن­ها تمام حاشیه­های خطا و از قلم افتادن را از بین می­برند. به همین دلیل است که رهبران تجاری از آن­ها استفاده می­کنند. و به همین دلیل است که من حامی بزرگ استفاده از آن­ها در هنگام به کارگیری یا به کارگیری مجدد سیستم­های هیدرولیک، برای اجتناب از آسیب دیدن بخش­های گران قیمت در طول راه­اندازی هستم.

اما بخش بعدی مقاله تعجب من را برانگیخت: نتایج مطالعه، مدیر موسسه سلامتی بیماران کانادایی را وادار کرده بود تا وزیر بهداشت کانادا را برای شروع استفاده از چک لیست­های سازمان بهداشت جهانی در طول سه تا شش ماه، ترغیب کند.

منظور مقاله چیست؟! آیا این به آن معناست که آن­ها در حال حاضر این کار را انجام نمی­دهند؟

نکته مهم برای خودم: اگر در هر صورت مجبور به انجام یک عمل جراحی عمده شدی، قبل از دادن رضایت­نامه مطمئن شو که جراح از این چک لیست استفاده می­کند.

نکته زیبای دیگر در رابطه با چک لیست­ها و چیزی که این مقاله می­خواهد به آن اشاره کند این است که هزینه پذیرش و استفاده از آن­ها صفر است. بنابراین هیچ بیمارستان  یا کاربر تجهیزات هیدرولیکی­ای  نمی­تواند از هزینه به عنوان عذری برای عدم استفاده از آن استفاده کند.

در این مورد شما فکر می­کنید که قیاس من بین جراحی و تغییر دادن اجزای هیدرولیکی بدون نقطه اتکا است، اما این را در نظر بگیرید:

از چک لیست سازمان بهداشت جهانی (post up): “مطمئن شوید تعداد ابزار، اسفنج و سوزن، صحیح است.”

ترجمه هیدرولیکی:

“آیا دستمالی را که قبل از اتصال خط ورودی پمپ به پمپ جایگزین، در آن چپانده بودید، خارج کردید؟”

مطمئن باشید که نتایج متفاوت هستند، اما عواقب برای فرد مشابه هستند: خجالت، احساس گناه، بدنامی و هزینه – چیز­هایی که همه ما می­خواهیم از آن­ها اجتناب کنیم.

اگر شما قبلا توصیه من را در این زمینه نادیده گرفته اید، من فکر می­کنم شما تصمیم دارید همین طور من را نادیده بگیرید. اما برای آن­هایی که مزایای این توصیه را دریافته اند، شما می توانید یک چک لیست عمومی را در بخش پنجم مقاله “رازهای خودمانی هیدرولیکی ها” پیدا کنید. اما بهترین ها، آنهایی هستند که مختص به ماشینهای خاص هستند. برای راهنمایی در مورد چک لیست-های پیش¬نویس شده مناسب با تجهیز خودتان، DVD شماره چهار طرح اولیه پیشگیری از از کار افتادگی هیدرولیکی را تماشا کنید.

اما قبل از همه این ها، به یاد داشته باشید که به خاطر سپردن همه چیزهای مهم علاوه بر این که یک مهارت قابل تحسین است، همان طور که قاضی القضات دیوان عالی ایلات متحده فهمید، سرشار از خطر است. بنابراین قسم می¬خورم در تغییر یک جزء هیدرولیکی یا رفتن زیر چاقوی جراحان، یک چک لیست می¬تواند از پوست شما محافظت کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 5 =