کلاس آموزش مدیریت دارایی های فیزیکی

کلاس آموزش مدیریت دارایی های فیزیکی

New-Microsoft-Visio-Drawing-1024x952

حدود سه سال پیش در پالایشگاه گاز بید بلند در بهبهان پروژه مهندسی نرم افزار نگهداری و تعمیرات داشتیم و بسیار خوب با همکاران پالایشگاه پیش رفت از آن زمان خاطرات بسیار خوب و دوستی های ماندگاری ایجاد شد.بعد از بیش از سه سال هفته پیش سه شنبه آنجا بودم و دوستان خوبم آقای مهندس تشکری ریاست برنامه ریزی تعمیرات و آقای مهندس گله دار و دیگر دوستان تجدید دیدار شد در این دوره آموزشی به تشریح مبانی و اصول مدیریت دارایی های فیزیکی پرداخت شد و استاندارد های PAS 55  و ایزو ISO 55000-1-2 معرفی گردید.

در این دوره سعی کردم یک مدل پیاده سازی بومی شده که در حال حاضر در شرکتهای بزرگ قابل کاربرد است ارائه شود در این مدل بیشترین تمرکز برروی طرح ریزی فرآیندهای کارها مدیریت دارایی های فیزیکی می باشد که مبتنی بر هر فرآیند شاخص های عینی خواسته شده در استانداردهای مدیریت دارایی ها پوشش داده شود.

به خصوص این موضوع مصادف شد با مشاوره طرح ریزی فرآیندهای پتروشیمی فجر که در ماهشهر از شنبه تا دو شنبه آنجا بودم این باعث شد که جزئیات بیشتری مطرح شود و ضمن اینکه در پتروشیمی فجر بستر لازم برای طرح ریزی فرآیندهای مبتنی بر مدیریت دارایی ها حدود 60  درصدی مطرح شود.

نسل آینده حرکت سازمان های بزرگ کشور باید مبتنی بر مدیریت دارایی های فیزیکی باشد ولی کار سخت و تا حدود زیادی با ریسک است.این یکی از اسلاید
های مهم در زمینه مدیریت دارایی های فیزیکی می باشد:

New-Microsoft-Visio-Drawing-1024x952

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + دو =