پیشنهاد به مدیریت کل نگهداری و تعمیرات صنعت نفت کشور

پیشنهاد به مدیریت کل نگهداری و تعمیرات صنعت نفت کشور

new_OREDA-Handbook-2009-5th-edition-Volume-I-150x150هفته پیش تهران بودم با مدیریت کل نگهداری و تعمیرت صنعت نفت کشور آقای مهندس اصل عربی جلسه ای در خصوص مباحث نگهداری و تعمیرات برگزار شد.تجربه ایشان در زمینه نگهداری و تعمیرات از پای کار در کنار تجهیزات شروع شده است و حال در سمت مدیریت کل نت صنعت نفت کشور ایفا نقش می کنند و کلام و زبان ایشان سیستم مدیریتی در قالب کاربردی و اجرایی است و از این بابت خوشحال شدم  ، لذا از تجربیات و توصیه های ایشان استفاده کردم.

در ادامه از ایشان درخواستی پیشنهاد شد که با توجه به بنیه مالی سازمان کتاب هندبوک OREDA ویرایش جدیدش تهیه و ترجمه و بیش از 3000 نسخه چاپ و در صنعت نفت ، گاز و پتروشیمی کشور توزیع گردد.این هندبوک مرجع بسیار کاملی از داده های قابلیت اطمینان تجهیزات صنعت نفت می باشد که کلیه تحلیل های خرابی و نرخ وقوع آنها بر اساس تجربیات کسب شده در صنعت نفت دنیا درج شده است.

oreda

ما تصمیم داشتیم که آن را تهیه کنیم ولی هزینه تهیه دو جلدی آن حدود 7 و نیم میلیون تومان می باشد! تهیه ، ترجمه ، چاپ و از همه مهم تر توزیع کامل آن در سطح صنعت نفت ، گاز و پتروشیمی کشور می تواند تحول بسیار گسترده ای ایجاد کند عملا اکثر تجهیزات کلیدی این صنعت تحلیل های خرابی آنها در این هندبوک وجود دارد ، طبقه بندی و گروه بندی این هندبوک در استاندارد ایزو 14224 آمده است.ضمن اینکه بسیار از اطلاعات این کتاب مرجع در دیگر صنایع مادر کشور کاربرد دارد و حداقل آن این است که ایده های بسیار خوبی می دهد.

برای آشنایی بیشتر با این هندبوک به سایت آن به آدرس زیر مراجعه کنید:

www.oreda.com

از این موضوع استقبال کردند و امیدوارم محقق شود ولی این هفته به ایشان نامه ای مجزا جهت طرح مجدد درخواست و پیگیری آن ارسال خواهد شد.

البته مباحث دیگری نیز طرح و پیشنهاد گردید که انشالله سر وقت خواهیم نوشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − هفت =