استراتژی نت سال ۹۴ را بر مبنای وجود تحریم ها در نظر بگیرید!

انرژی هسته ایضمن عرض تبریک سال نو به شما ، بعد از سال ها مذاکرات ، توافق های اولیه و کلی در زمینه انرژی هسته ای بدست آمد که انشالله خیر باشد. چون در جزئیات اخبار مرتبط با این موضوع اکثر خوانندگان محترم هستند زیاد به مفاد آن اشاره نمی شود ، اما در زمینه نگهداری و تعمیرات و مبحث مدیریت دارایی های فیزیکی سازمان پرسنل واحدهای نگهداری و تعمیرات و مدیریت ارشد سازمان ، استراتژی برنامه های نگهداری و تعمیرات پیشنهاد می شود بر مبنای وجود و ادامه تحریم ها بین المللی مدنظر داشته باشند! چرا!؟:

  1. چون هنوز توافق نامه ای به امضا نهایی نرسیده است و اجرایی نشده است.
  2. سه ماه دیگر جزئیات توافق نامه انشاء می شود و روی آنها نیز باید توافق کسب شود که ممکن است بیش از سه ماه باشد فرض کنید سه ماه دیگر این موضوع نیز نهایی شود.
  3. بعد از سه ماه چیزی حدود یک الی دو ماه نیاز است که تا توافق نامه به امضا طرفین برسد یعنی در اوایل شهریور ۹۴ خوش بینانه امضاها را دارید.
  4. از آن تاریخ به بعد اجرای توافقات خواهد بود که ابتدا باید از سمت ایران اجرائیات انجام و بعد به اطلاع و بازرسی مخاطب رسیده و تایید شود و بعد به تعهد انجام شده عمل کنند.این بعنی تا به مرحله اجرای توقف تحریم ها برسد زمستان ۹۴ رسیده است.
  5. حال در فاز اجرا با توجه به موضوع و مفاد تحریم ها اگر فرض شود که یک دفعه تمام آنها لغو شود که بعید می رسد! چیزی حدود ۶ ماه الی ۱۸ ماه وقت نیاز است که لیست تحریم ها برداشته شود و کشورهای مخاطب ابلاغیه ها را به سازمان های مرتبط اعلام و اجرا نمایند.
  6. تجربه نشان داده است که اعمال تحریم و قوانین آن سریع و رفع و حذف آنها کُند پیش می رود.

لذا سازمان های صنعتی سال ۹۴ را با امید تغییرات مثبت برای سال های آتی ۹۵ و ۹۶ (با دید مثبت) ولی واقع گرایانه با حضور تحریم ها در سال ۹۴ باید چیدمان استراتژی صحیحی برای سازمان مدنظر داشته باشند ، ضمن اینکه با توجه به مشکلاتی که در سیستم اقتصادی و بانکی کشور در سال گذشته بدلیل کمبود نقدینگی و غیره بوده است اثرات مخرب آنها امسال بیشتر دیده می شود.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 5 =