ریسک پیاده سازی نگهداری و تعمیرات بهره ور فراگیر در فولاد نیشابور

ریسک پیاده سازی نگهداری و تعمیرات بهره ور فراگیر در فولاد نیشابور

baoshan_steel_plant_lgمجتمع فولاد نیشابور جزو بزرگ ترین فولادهای کشور بعد از فولاد مبارکه اصفهان و خوزستان است.ا ز هفته پیش پروژه پیاده سازی سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات بهره ور فراگیر TPM در این فولاد شروع شد و سه کارخانه نورد ، احیاء مستقیم و ریخته گری محدوده اجرای پروژه می باشد.

هفته پیش که آنجا بودم برنامه ممیزی نگهداری و تعمیرات تقریبا شروع شد ممیزی نگهداری و تعمیرات توسط سه نفر از همکاران در مدت چهار روز برنامه ریزی شده است که در روز چهارم گزارش برای مدیران بهره برداری و برنامه ریزی ارائه شود.

نکته مهم در روز اول برایمان این بود که اصلا قابلیت پیاده سازی نت بهره رو فراگیر در این سازمان وجود دارد یا نه !؟ لذا بجای آنکه به سوابق مستندات و تجهیزات و بازدید از خطوط تولید بپردازیم به بررسی موارد زیر صرف شد:

  1. استراتژی سازمان و برنامه های طرح ریزی شده در آن
  2. وضعیت تعالی سازمان EFQM
  3. بررسی شاخص های رضایتمندی پرسنل
  4. وضعیت حقوقی و میزان رضایت پرسنل از آن و تاخیر پرداخت ها
  5. متوسط زمان ماندگاری نیروی انسانی در حوزه نت و تولید
  6. تغییرات مدیران ارشد سازمان و مدیران میانی
  7. میزان جابجایی نیروی متخصص در سازمان و سوابق آنها
  8. سطح آموزش در کل سازمان و میزان اثربخشی آن
  9. وضعیت اجرایی نرم افزار سیستم مدیریت جامع سازمان
  10. چرایی و ضرورت پیاده سازی نت بهره ور فراگیر

کل روز را در مستندات واحد استراتژیک و تضمین کیفیت و برنامه ریزی سازمان صرف شد تا مشاهدات لازم برای نتیجه گیری آنکه آیا واقعا نت بهره روفراگیر قابلیت پیاده سازی را دارد؟ و آیا میزان موفقیت پروژه قابل پیش بینی می باشد؟

نکات بالا شاید از جنس نگهداری و تعمیرات به صورت خالص نباشد اما بستر اجرایی موفقیت آمیز نگهداری و تعمیرات بهره ور فراگیر را مهیا می سازد و این نکات مهم در کلیه موارد در فولاد نیشابور برآورده شده بود و بالای 90 درصد نمره قبولی می گرفت.حال این هفته به سراغ خطوط تولید و وضعیت نگهداری و تعمیرات تجهیزات سازمان خواهیم پرداخت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + سه =