هشت اشتباه پر هزینه که بیشتر کاربران هیدرولیک مرتکب می شوند 6

هشت اشتباه پر هزینه که بیشتر کاربران هیدرولیک مرتکب می شوند 6

sys_fanimation0اشتباه شماره 6 – تصور اینکه اجزای هیدرولیک خودتنظیم و خودروانکار هستند! (شماره 1 و 2 و 3 و 4 , 5)
شما هرگز یک موتور را بدون روغن راه اندازی نمی کنید، ولی من بارها مشاهده کرده ام که مراحل پیش نیاز برای راه اندازی اولیه یا راه اندازی مجدد سیستمهای هیدرولیک گران قیمت بدرستی انجام نمی شود.
حقیقت این است که اگر مراحل راه اندازی اولیه بدرستی انجام نشود تجهیزات هیدرولیک می توانند آسیبهای جدی ببینند. در بعضی موارد حتی ممکن است تا مدتی این قطعات درست کار کنند، ولی آسیبی که در زمان راه اندازی وارد شده است در نهایت باعث خرابی پیش از موقع آنها می شود.
تعداد و تنوع اینگونه خرابیها در صنعت، که معمولا هم به اعتراض و شکایت بهره بردار ماشین از سازنده سیستم هیدرولیک منجر می شود، شگفت آور است. ولی نکته قابل توجه این است که این خرابها کاملا قابل پیشگیری هستند.
برای اجتناب از این خرابیها دو گام مهم وجود دارد: دانستن اینکه چه باید کرد؛ و فراموش نکردن آنچه باید انجام شود. اینکه شما نمی دانید برای راه اندازی سیستم هیدرولیک چه باید بکنید یک چیز است، ولی اگر واقعا می دانید ولی فراموش می کنید که آن را انجام دهید واقعا فاجعه بار است. شما نمی توانید از اینکه پیش از راه اندازی موتور، محفظه پمپ را با روغن تمیز پر کرده اید خوشحال باشید در حالی که فراموش کرده اید شیر مکش آن را باز کنید.
این نوع اشتباهها به راحتی با تهیه یک دستورالعمل و چک لیست راه اندازی مکتوب قابل پیشگیری هستند. من اگرچه بیش از 25 سال سابقه کار در صنعت هیدرولیک دارم، ولی هیچگاه به حافظه ام اتکا نمی کنم و همواره پیش از راه اندازی اولیه یا راه اندازی مجدد یک سیستم هیدرولیک حتما چک لیستی از کارهایی که باید انجام شود و ترتیب انجام آنها تهیه می کنم. این تکنیک ساده احتمال وقوع اشتباه را از بین می برد.
بنابراین برای اجتناب از عواقب اشتباه شماره 6، هرگز اجازه ندهید خودتان یا هر کس دیگری یک ماشین هیدرولیک را پس از تعویض یا تعمیر قطعات، بدون وجود چک لیست مکتوبی، شامل کارهای لازم و ترتیب انجام آنها، راه اندازی کند. البته این نکته خیلی مهم است که این چک لیست برای هر ماشین هیدرولیک باید جداگانه تهیه شود، چرا که مطالب داخل آن کاملا به نوع و کارکرد تجهیز بستگی دارد. همانطور که چک لیست پیش از پرواز یک هواپیمای بویینگ 767 را نمی توان برای یک ایرباس 380A استفاده کرد.

برگرفته از وبسایت:
www.hydraulicsupermarket.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − دوازده =