جایزه ملی نگهداشت یا جایزه ملی مدیریت دارایی های فیزیکی!؟

جایزه ملی نگهداشت یا جایزه ملی مدیریت دارایی های فیزیکی!؟

20_IS_11272724_marekuliasz_1x1یک زمانی که این زمان به قدیم تا همین سه سال پیش مرتبط است همه بحث مدیریت نگهداری و تعمیرات در قالب ابزارها و تکنیک های آن هم چون نت مبتنی بر قابلیت اطمینان و نت بهره ور فراگیر و غیره طرح موضوع می بود و در کنفرانس ها و دوره های آموزشی بحث و ارائه می شد.اخیر از دو سال پیش به بعد مباحث مدیریت دارایی های فیزیکی و استاندارد ایزو 55001 باب شده است.

از این دو مبحث بگذریم اخیرا امسال و کمی از پارسال طرح ارائه جایزه ملی در حوزه نگهداری و تعمیرات به سازمان های صنعتی در سطح کشور مطرح است. تا کنون دو مبحث جایزه ملی طرح شده است:

جایزه مدیریت دارایی های فیزیکی که توسط تیم آریانا دنبال می شود و جایزه ملی نگهداشت توسط انجمن نگهداری و تعمیرات ایران برنامه ریزی شده است.

فرآیند هر دو هم این طور است که اول ثبت نام می کنید و حوزه و دامنه صنعت مشخص می شود و احتمالا یک چک لیست برآورد اولیه یا خودارزیابی انجام و گزارش می شود و بر اساس آن سازمان هزینه ای واریز می کند و بعد ارزیابان نگهداری و تعمیرات در سازمان حضور پیدا کرده و فعالیت های نگهداری و تعمیرات سازمان ارزیابی می شود و در ادامه بر اساس امتیاز داده شده سازمان های مختلف رتبه بندی می شوند و آخر داستان بر اساس بیشترین امتیازات در حوزه های صنعتی مختلف با توجه هزینه داده شده و حد مجاز امتیاز، جایزه دهی انجام می شود.

آیا این جایزه ملی نگهداری و تعمیرات برای سازمان مفید است!؟

آیا آورده های این ارزیابی ها با هزینه های داده شده یکسان است!؟

آیا برپایه این ارزیابی ها شما می توانید در سازمان بهبودی حاصل کنید!؟

آیا گواهینامه و جایزه داده شده مثل کاپ های ورزشی می تواند ارزش بیشتر از روی میز مدیران داشته باشد!؟

آیا بغیر از سازمان های دولتی مدرک گرا و گواهینامه اندیش، سازمان های خصوص هم از این جایزه ملی گرفتن ها، استقبال خواهند کرد!؟

آیا اصول ارزیابی آنها بر اساس چک لیست استاندارد یا نسخه نوشته شده یک کشور خارجی مثل ژاپن و استرالیا و یا کتاب آپ تایم و تری وایرمن است!؟

آیا ممیزان این جایزه های ملی افراد دانشگاهی و آکادمیک  و مدرسان خوب هستند یا افراد با تجربه در صنعت و نگهداری و تعمیرات!؟

اگر این جایزه ملی را کسب کردید، بعدش چی!؟ آیا سازمان متعهد به بهبود و نقشه راه نگهداری و تعمیرات می باشد!؟

چرا در کشور سمینار و کنفرانس و جایزه و  تشویق و … زیاد است!؟

آیا این جایزه های در راستای شعارهای سالانه از جمله امسال اقتصاد مقاومتی قرار می گیرد!؟

چون پاسخ ها را تا حدودی می دانید دوباره نویسی نمی شود.موفق باشید
در هر دو مدل بعنوان ارزیاب با اینجانب هماهنگی شده است حداقل امیدوارم به بهانه این جایزه های ملی شما را ببینم و دیدار تازه شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − هشت =