مدیریت پرسنل فنی در نگهداری و تعمیرات چگونه انجام دهید!؟ 1

مدیریت پرسنل فنی در نگهداری و تعمیرات چگونه انجام دهید!؟ 1

مدیریت پرسنل فنی در نگهداری و تعمیرات چگونه انجام دهید!؟ 1سرپرستی و مدیریت پرسنل فنی در واحدهای نگهداری و تعمیرات کار سختی است دراین مقاله به تشریح فنون و راهکارهای آن پرداخته می‌شود. اکثر سازمان‌ها در زمینه فنی سرپرستان و مدیرانی را انتخاب می‌کنند که بیشتر فعالیت‌های فنی تجهیزات را مسلط هستند و از تکنیک‌های مدیریتی کمتر می‌دانند.
سطح تحصیلات کم پرسنل فنی، شرایط کار فیزیکی، ساعات کاری نامشخص، شرایط محیطی سخت کاری، انجام فعالیت‌های فنی، استرس ناشی از طولانی شدن توقف خط تولید، انتظارات و اضطراب و دانش کم و توقعات بیش از حد کارفرما از عواملی هستند که پرسنل فنی را از سمت نگرش سیستمی و مدیریتی به سمت نگرش تعمیرچی منحرف می‌کند و فرصت‌های مدیریت نگهداری و تعمیرات استاندارد و اثربخش را می‌گیرد. لذا چطوری و چگونه پرسنل فنی سازمان را مدیریت کنید!؟
سعی می‌شود در بخش‌های مختلفی به تشریح این موضوع به صورت الگو، فرهنگی‌سازی و تغییر نگرش سرپرستان و مدیران نگهداری و تعمیرات و فنی پرداخته شود تا بهبود خوبی در مدیریت پرسنل فنی سازمان‌های بزرگ و متوسط صنعتی اتفاق افتد.
بخش اول: مدیریت فردی
برای آنکه یک مدیر یا سرپرست خوب در زمینه مدیریت فنی باشید ابتدا نیاز است که مدیریت فردی را فرابگیرید و شخصیت خویش را بشناسید و اصلاح کنید. برای مدیریت پرسنل فنی سازمان نیاز دارید ابتدا در خودتان این ویژگی‌ها را کار کنید:
1.اهداف شخصی
2.برنامه‌ریزی فردی
3.پیگیری مستمر
4.گزارش‌نویسی
5.آمار
6.مدیریت هزینه‌های شخصی
در سری مطالب بعدی به تشریح کامل‌تری از هر کدام از موارد شش گانه پرداخته می‌شود. و بخش‌های تکمیلی اضافه می‌گردد.
بیشتر هدف این است که شما وادار به تفکر وضعیت سرپرستی و مدیریت فنی پرسنل سازمان خود بپردازید و تکنیک‌های مدیریت پرسنل فنی را بیاموزید.
بعنوان نمونه در بخش مدیریت فردی بند اهداف شخصی چه فکر می کنید!؟ شما چگونه‌اید!؟ در سال 96 اهداف فردی خودتان را در زندگی روزمره، کاری، معنوی، خانواده لیست کرده و معلوم است!؟ آیا شما هم بهانه وضعیت اقتصادی متغییر کشور و مسائل برون‎فکنی اطرافتان را عامل بی ثباتی و بی هدفی می‌دانید!؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + 2 =