برای ارتقاء واحد نگهداری و تعمیرات چه کنید!؟

اکثر پرسنل واحدهای فنی و نگهداری و تعمیرات از وضعیت واحد خودشان نسبت به دیگر واحدهای سازمان ناراضی و گاها شاکی هستند. در بسیاری از جلسات مشاوره و کلاس‌های مشاوره متوجه شده ام که پرسنل فنی بخاطر نگرش مدیران سازمان و تبعیض‌های درون سازمان گله‌مند هستند درحالی که وضعیت مالی یا اقتصادی سازمان بد نیست و آنها نقش موثری در نگهداشت تجهیزات برای ادامه روند تولید دارند!
سه موضوع مهم را پرسنل نگهداری و تعمیرات در هر سازمانی چه دولتی و چه خصوصی باید مدنظر داشته باشند و روی آن کار تخصصی و حرفه ای انجام دهند و مهارت‌های خودشان را افزایش دهند. قرار نیست شما اگر برق یا مکانیک یا الکترونیک هستید فقط در حوزه تخصص و رسته خویش ماهر و خبره باشید! بلکه نیاز است مهارت‌های دیگری را پررنگ بیاموزید و کار کنید و حتی گاها آنها مهم‌تر از تخصص و رسته اصلی شما می شوند.
۱- با زبان پول با مدیریت صحبت کنید.
اولین گام برای اینکه در سازمان واحدتان ارتقاء یابد باید بیاموزید که با زبان مدیریت ارشد سازمان صحبت کنید هر مدیر ارشدی زبان استاندارد و بین المللی و یکسانی دارد و آن پول است و واحدش هم مهم نیست!
اگر توجه کرده باشید عزیزترین واحد به مدیریت واحد مالی است که شاید کم تخصص ترین و کم هوش ترین افراد سازمان در آن واحد قرار داشته باشند! 🙂
لذا باید یاد بگیرید چگونه بزبان مدیریت صحبت کنید اگر نرم افزار نگهداری وتعمیرات استاندارد دارید هزینه های نت را تهیه و روی گزارشات آن مانورهای ویژه ای بدهید. به نظرم نرم افزار نگهداری و تعمیرات بدون محاسبه هزینه‌های نگهداری و تعمیرات فایده‌ زیادی برای ارتقاء واحد نت ندارد.
درخواست دمو نرم‌افزار نگهداری و تعمیرات برای سازمان‌های متوسط و کوچک
درخواست دمو نرم‌افزار نگهداری و تعمیرات برای سازمان‌های بزرگ
۲- آمار بدانید.
دومین موضوع دانستن و تسلط به دانش آمار است. حال قرار نیست که شما آماردان قوی و لیسانس آن را داشته باشید درحد یک کتاب آمار کاربردی کفایت است. بدانید انواع متوسط و واریانس و غیره چیست و تحلیل آنها چگونه است و مفهوم پاراتو و قابلیت اطمینان را بدانید و روی انواع گزارشات آماری که درنرم افزار اکسل هم می توانید بیابید مسلط شوید.
۳- گزارش نویسی را فرا بگیرید.
وقتی دو گام صحبت کردن با زبان مدیریت و دانستن آمار را بجای خوبی رساندید حال باید بدانید که آنها را به مدیریت چگونه گزارش کنید. مهارت در کیفیت گزارش نویسی خیلی مهم است. خلاصه، مفید و کاربردی باشد در گزارشات برای مدیریت تصمیم خوب را پیشنهاد کنید. منتظر نشوید که او گزارش شما را بخواند و تصمیم سازی کند! شما باید در حداقل صفحات و جملات به مدیریت بهترین پیشنهاد مالی برای بهبود وضعیت نگهداری و تعمیرات تجهیزات را بدهید و منطقا اثبات کنید که این طرح چرا مناسب سازمان و مسبب کاهش هزینه‌های نگهداری وتعمیرات است.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + یازده =