آیا در حوزه نرم افزار نت می توان درخواست کار برای گروهی از تجهیزات زد!؟

آیا در حوزه نرم افزار نت می توان درخواست کار برای گروهی از تجهیزات زد!؟

20_IS_30444460_stellalevi_1x1

هفته پیش یکی از دوستان از صنعت پتروشیمی در خصوص درخواست کار گروهی سوالی را مطرح کردند تحت این عنوان که: آیا بهره بردار می تواند در نرم افزار نگهداری و تعمیرات یک درخواست کار برای گروهی از تجهیزات بزند!؟

سوال جالبی است.تمام موضوع به ساختار تحلیل و طرح ریزی گردش کارهای نت سازمان برمی گردد. یک بهره بردار یا یک فرد تولیدی یا یک فرد از واحد عملیات که مجموعه ای از تجهیزات تحت پوشش کاربری اوست ، در مقطعی از زمان چندین تجهیز در واحد تولید خراب شده اند یا اینکه برخی خرابی اضطراری و برخی خرابی کشف شده در حین بازدید می باشند و بروی تجهیزات مختلف است. حال او می خواهد درخواست کار بزند!

روال معمول این طور است که چون عموما یک تجهیز یا نهایت دو تا گزارش خرابی ودرخواست یک نفر برخورد می کند برای هر مورد یک درخواست صادر می شود و لذا به صورت تنظیم شده برای هر تجهیز و هر خرابی روی یک تجهیز یک درخواست کار صادر می شود.

سوال: اما آیا می توان یک درخواست کار صادر کرد و در آن چند خرابی بروی چند تجهیز را گزارش داد!؟

پاسخ: بلی می توان

سوال: آیا نرم افزار این کار می کند!؟

پاسخ: فعلی موردی را ندیده ایم.

سوال: آیا از لحاظ طراحی و تحلیل فرآیند نگهداری و تعمیرات و تعریف گزارشات این موضوع با مشکلی مواجه نمی شود!؟

پاسخ: خیر مشکلی نیست چون در نگهداری و تعمیرات سوابق درخواست کار صادر شده اولویت نیستند بلکه دستورکار مهم است و یک دستور کار می تواند به یک درخواست کار وصل باشد.عمد گزارشات، شاخص ها و متریال ، نیروی انسانی و داده های قابلیت اطمینان یک تجهیز از دستورکارها استخراج می شود.اما توجه داشته باشید که ممکن است نتایج یک دستورکار از یک درخواست کار تایید شده ناشی شده باشد. لذا می توان در نرم افزار طوری طرح ریزی کرد که بهره بردار با یک فرم درخواست کار خرابی چندین تجهیز و حالات خرابی را گزارش دهد.

سوال: آیا درنرم افزار نگهداری و تعمیرات مبتنی بر مدیریت دانش نگهداری وتعمیرات MKMS این قابلیت وجود دارد!؟

پاسخ: بلی این قابلیت در نرم افزار قابل تنظیم می باشد، چون در ساختار تحلیلی نرم افزار این موضوع پیش بینی شده است ولیکن سابقه پیاده سازی آن در سازمانی وجودندارد چون مشتریان با چنین موضوعی مواجه نبودند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =