خرید کتاب نگهداری و تعمیرات بر اساس ISO 14224:2006

خرید کتاب نگهداری و تعمیرات بر اساس ISO 14224:2006

خرید کتاب نگهداری و تعمیرات بر اساس ISO 14224:2006

استاندارد ایزو ISO 14224 گردآوری داده های قابلیت اطمینان تجهیزات

دومین ویرایش استاندارد ISO 14224 مربوط به سال 2006 می­‌باشد. این استاندارد به صورت حرفه‌ای و تخصصی به تشریح نیازمندی­‌های حوزه نگهداری و تعمیرات و گردآوری و تحلیل داده­‌های قابلیت اطمینان تجهیزات در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی می ­پردازد. این استاندارد هم چنین می­‌تواند راهنمای خوبی در الگوبرداری برای مدیران و کارشناسان واحدهای نگهداری و تعمیرات دیگر صنایع بزرگ کشور هم چون نیروگاه­ های برق، سیمان، معادن و غیره باشد.

مطالعه و آگاهی از منابع دانشی نگهداری و تعمیرات و استانداردهای راهنما یکی از نیازهای مبرم صنعت کشور در پیاده ­سازی صحیح و پایدار سیستم­ های مدیریت نگهداری و تعمیرات می­باشد. این مهم در کنار 8 سال تجربه مشاوره، آموزش و ارائه مقالات و کتب مختلف در زمینه سیستم­ های مدیریت نگهداری و تعمیرات در صنایع بزرگ کشور باعث شد، برای اولین بار در کشور طرح سیستم مدیریت دانش نگهداری و تعمیرات MKMS در قالب نرم افزار­های نگهداری و تعمیرات CMMS ایده ­پردازی، برنامه­ریزی، تحلیل و تهیه گردد و با عنوان سیستم مدیریت اطلاعات نگهداری و تعمیرات مبتنی بر دانش نت  CMMS – MKMS ارائه گردد.

نیاز به گردآوری، ترجمه و مطالعه استانداردهای مهم و کلیدی در جهانِ نگهداری و تعمیرات اصل اولیه کسب دانش در زمینه مدیریت نگهداری و تعمیرات تجهیزات می‌­باشد. یکی از استانداردهای پایه و مهم در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی؛ استاندارد ISO 14224 : 2006 که در زمینه گردآوری و تبادل داده­‌های قابلیت اطمینان و نگهداری و تعمیرات (RM) تجهیزات در این صنایع می­‌باشد.

مطالعه و ترجمه این استاندارد باعث ­شد، بسیاری از نقاط ضعف در طرح ریزی و محاسبه قابلیت اطمینان تجهیزات و شاخص­ های کلیدی عملکرد فرآیند نگهداری و تعمیرات در صنایع بزرگ قابل شناسائی و بهبود شود و هم چنین خطای بسیاری از فرمول­ های محاسباتی در نرم افزارهای نگهداری و تعمیرات فعلی کشور کشف گردد. این دستاورد مهم در نرم افزار CMMS – MKMS طرح ریزی گردید و باعث نقطه قوت آن در عملیات تجزیه و تحلیل داده­ های گردآوری شده در زمینه قابلیت اطمینان تجهیزات شده است.

 هم چنین مبتنی بر این استاندارد بین ­المللی، فرآیند ممیزی سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات تجهیزات (Audit Maintenance) در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی طرح‌ریزی شده و چک‌لیست­‌های ممیزی نگهداری و تعمیرات بدنبال نتایج طرح­‌ریزی، اجرا و اثر بخشی خواسته‌های استاندارد فوق در آن سازمان تهیه و تکمیل می­‌گردد و نمای روشنی از وضعیت انطباق و عدم انطباقات فعالیت‌های نگهداری و تعمیرات سازمان در صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی (یا دیگر صنایع بزرگ) با استاندارد فوق ارائه می‌­دهد.

در زمان ترجمه و چاپ این استاندارد وضعیت صنعتی کشور عزیزمان در شرایط تحریم­‌های تحمیلی توسط دیگر کشورهای غربی می‌باشد و امیدواریم ارائه این کتاب گامی هر چند کوچک ولی موثر در ارتقاء دانش و خودکفایی ایده‌ها و طرح های سازندگی صنعت کشور قرار گیرد. انشاالله

مفاهیم و تعاریف مبنا این کتاب به همراه جداول کاربردی و راهبری آن برای کلیه صنایع بزرگ کشور ایده دهنده و راهنمای خوبی برای پیاده سازی صحیح سیستم نگهداری و تعمیرات سازمان می باشد.

نکته جدید 1398: دوره آموزش گردآوری داده های قابلیت اطمینان تجهیزات مبتنی بر استاندارد ایزو 14224 تهیه شده است و به صورت فیلم ، جزو و متن استانداردهای انگلیسی آن و هم چنین ترجمه استاندارد ویرایش 2006 به صورت کتاب پی دی اف در بسته آموزشی قرار گرفته است شما می توانید در اینجا کتاب را به صورت مستقل تهیه کنید ولی با تهیه دوره آموزشی کتاب و محتوی دوره که به صورت فیلم نیز می باشد دریافت می کنید.

لینک دوره آموزش گردآوری داده های قابلیت اطمینان تجهیزات مبتنی بر استاندارد ایزو 14224 

معرفی محتوی کتاب:

نام: سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات بر اساس استاندارد ISO 14224:2006 در صنایع نفت،گاز و پتروشیمی
264 صفحه ، قطع وزیری ، 1000 نسخه ، چاپ اول تابستان 1391
چاپ: موسسه چاپ و انتشارات دانشگاه فردوسی مشهد

برای آشنایی بیشتر فایل PDF که شامل پیشگفتار و فهرست محتوی کتاب می باشد را از اینجا دانلود کنید.

تهیه و مطالعه این استاندارد را به شدت توصیه می شود نگرش‌اتان نسبت به طبقه‌بندی تجهیزات، مفاهیم نت و شاخص‌های نگهداری و تعمیرات تغییر می دهد.

چگونه این کتاب را تهیه کنید:

به صورت پرداخت آنلاین و اینترنتی اقدام می کنید بعد از خرید و پرداخت به سایت مجدد ارجاع داده می شوید و لینک دانلود کتاب را دریافت می کنید و کتاب را دانلود کنید.  بهردلیلی مشکلی پیش آمد پیام بدهید برایتان مجدد ایمیل می گردد ولیکن در ورود آدرس ایمیل خویش دقت زیاد بکنید.