کتاب اصطلاحات واژگان و مفاهیم نگهداری و تعمیرات

کتاب واژگان و مفاهیم نگهداری و تعمیرات استاندارد BS EN 13306:2017

کتاب اصطلاحات واژگان و مفاهیم نگهداری و تعمیرات
کتاب استاندارد BS EN 13306:2017 واژگان و مفاهیم نگهداری و تعمیرات

استاندارد BS EN 13306 بروی واژگان و تعاریف مفاهیم حوزه مدیریت نگهداری و تعمیرات (نت، نگهداشت) تمرکز دارد که آخرین ویرایش تغییرات این استاندارد مربوط به سال 2017 می‌باشد که برای سال 2018 انتشار و سندیت پیدا کرده‌است. پیوست‌های استاندارد تصاویر و جداول بسیار خوبی دارد که جایگاه مفاهیم زمان توقفات، عملیات، آماده‌بکاری، دسترسی، تاخیرات و فعالیت‌های نگهداری محور و تعمیراتی تجهیزات را به خوبی نشان می‌دهد.   

در بسیاری از دوره‌های آموزش و مشاوره سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات همین مفاهیم تشریح می‌شود و نیاز مبرم اکثر پرسنل فنی در واحدهای نگهداری و تعمیرات سازمان می‌باشد که روی واژگان و مفاهیم کلیدی یکسان‌سازی و فرهنگ‌سازی شود. مطالعه این استاندارد کمک بسیار زیادی به پرسنل واحدهای برنامه‌ریزی نگهداری و تعمیرات، فنی، مهندسی و تولید در صنایع می‌کند که در انتقال مفاهیم و گزارشات بین واحدی در حوزه مدیریت نگهداری و تعمیرات یکسان‌سازی و هم‌رای باشند.

در پیوست‌های استاندارد از تصاویر و جداول اصلی استفاده شده است چون ترجمه لغات آنها در متن آمده و نیاز به ترجمه مجدد نبوده است و هماهنگی ظاهری آنها مطابق استاندارد رعایت شده است. به جای استفاده واژه نگهداری و تعمیرات (نت) معادل انگلیسی maintenance از واژه نگهداشت بهره بردیم هرچند که از نظر بحث ادبیاتی ممکن است شبه داشته باشد.

برای ترجمه و ویراستاری این استاندارد همکاران و دوستان زیادی زحمت کشیدن برخی بخش‌ها بارها بازنگری و اصلاح شده است و یکسان‌سازی نظرات حسب تجربیات اجرایی در صنایع کشور انجام شده است. به ترتیب زمانی آقای مهندس غلامرضا کاظمی، آقای مهندس میثم زمانیان، آقای مهندس محمد ابراهیمی، آقای مهندس بهزاد غلامزاده روی ترجمه، بازنگری و ویراستاری این استاندارد همکاری داشته‌اند و بابت زحمات ایشان سپاسگزارم.

تیم مدیران و پرسنل شرکت مشاوران تدبیرپرداز آویژه با سابقه بیش از 17 سال تجربه در زمینه مدیریت نگهداری و تعمیرات سعی کرده است استانداردها، کتاب‌های مرجع مفید در زمینه مدیریت نگهداری و تعمیرات را ترجمه و منتشر کند، کلیه مقالات و سخنرانی‌ها در کنفرانس‌ها و کتاب‌های مذکور به همراه دوره‌های آموزشی (جزو، فیلم، استاندارد و کتاب) در وب سایت نگهداری و تعمیرات بهره‌ور فراگیر TPM به آدرس اینترنتی www.irantpm.ir  که بیش از 15 سال قدمت خدمت به صنعت کشور را دارد، تقدیم شده است.

رزومه شرکت مشاوران تدبیرپرداز آویژه
درخواست دمو نرم افزار مدیریت نگهداری و تعمیرات
کانال اینستاگرام نگهداری و تعمیرات
کانال تلگرام نگهداری و تعمیرات
کانال واتس آپ نگهداری و تعمیرات

این کتاب نسخه چاپی آن برای فروش ارائه نمی شود نسخه های چاپی آن توسط شرکت مشاوران تدبیرپرداز آویژه به صورت اهدایی برای مشتریان تحت پوشش توزیع گردیده است. نسخه الکترونیکی کتاب به صورت فایل PDF در زیر قابل تهیه می باشد بعد از مراحل پرداخت لینک دانلود کتاب تقدیم می شود.