[تعداد: ۱۰   میانگین: ۳.۹/۵]

نام دوره:  (دوره شماره ۱ از ۲۰ دوره جامع نگهداری و تعمیرات و مدیریت دارایی‌ های فیزیکی PAM)

نگهداری و تعمیرات برنامه‌ریزی‌ شده PM

این دوره بسیار مهم کلیدی است و شما را در پیاده سازی مدیریت نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه و پیش بیینانه راهنمایی کامل می کند.

این دوره چون مبنای و پایه در حوزه مدیریت نگهداری و تعمیرات است به صورت حرفه ای طرح ریزی شده است و دقیقا شما چیزی را دریافت می کنید که در کلاس ها و جلسات مشاوره در محل کارخانجات ارائه می شود. به صورت گام به گام تعاریف و مراحل استقرار سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات برنامه ریزی شده را فرا خواهید گرفت و به خوبی در سازمان خودتان می توانید پیاده سازی کنید.فیلم بخش اول این دوره را می توانید به صورت رایگان دانلود و استفاده کنید. در بخش اول این دوره نقشه راه آموزش دوره ارائه شده است و شما با جزئیات بیشتر دوره آشنا خواهید شد.

مدرس دوره:
آقای مهندس ناصر جلالی (دریافت رزومه)

اهداف:
۱٫ آشنایی با اصول مدیریت نگهداری و تعمیرات
۲٫ استقرار نگهداری و تعمیرات استانداردسازی شده
۳٫ آشنایی با مراحل پیاده‌سازی نت برنامه‌ریزی شده به صورت گام به گام و اجرایی با مثال‌های اجرایی

خلاصه محتوی:
۱٫تعریف انواع اقدامات در مدیریت نت
۲٫ چگونه چک لیست‌های نگهداری برنامه‌ریزی شده ایجاد می‌شود؟
۳٫ نقش تحلیل خرابی‌های اضطراری در بهبود چک لیست‌های PM
۴٫ موانع و مشکلات پیاده‌سازی PM چیست؟ و چگونه رفع کنید!؟
۵٫ سطوح مختلف نگهداری و تعمیرات
۶٫ مدیریت تجهیزات را چگونه شروع کنید به صورت گام به گام مبتنی بر استانداردهای تشریح شده است
۷٫ شاخص های موثر در نگهداری و تعمیرات برنامه ریزی شده

مخاطبان:
واحدهای نت و فنی، مهندسی و تولید

مستندات دریافتی:
جزو ، استانداردها ، کتاب نت بهره رور فراگیر TPM، فیلم های دوره (تعداد شش عدد فیلم حدودا بین ۳۰ الی ۴۵ دقیقه) و دریافت مجموعه ای از فرم های بسیار کلیدی و مهم در حوزه سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات

بعد از خرید و بازگشت به سایت لینک صفحه دانلود مستندات را مشاهده خواهید کرد و بعد می توانید تک تک مستندات فوق را دانلود کنید.

صدور گواهی نامه آموزشی:
برای این دوره گواهی نامه صادر می شود ولی برای صدور باید درخواست بدهید و با شرایط صدور گواهی نامه آشنا شوید.

خدمات مدیریت نگهداری و تعمیرات PM و دارایی‌های فیزیکی PAM

۱٫ نرم‌افزار مدیریت نگهداری و تعمیرات MKMS مخصوص صنایع بزرگ و حرفه ای ، تحت وب و شبکه سازمان ، مطابق استاندارد ایزو ۱۴۲۲۴

۲٫ نرم‌افزار مدیریت نگهداری و تعمیرات PMworks برای صنایع متوسط و کوچک ، تحت شبکه ، مطابق استانداردهای نگهداری و تعمیرات

۲۶ پاسخ
 1. مجید
  مجید گفته:

  سلام،طبق تجربه و دانش شما،بهترین سیستم نت قابل اجرا و موثربرای شرکتهایی مانند آب و فاضلاب(تاسیسات و تجهیزات)بویژه برای یک تصفیه خانه فاضلاب چیست؟ممنون

  پاسخ
  • ناصر جلالی
   ناصر جلالی گفته:

   با سلام و احترام
   شرکت آبفا دو حوزه خاص دارد یکی مبحث شبکه و انشعابات آن است و دیگری تصفیه آب و فاضلاب است. اگر در خصوص تصفیه خانه فاضلاب بخواهیم متمرکز صحبت کنیم یک سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات مبتنی بر تعداد خانواده گروه معدودی مواجه می شویم که با تعریف شناسنامه تجهیزات و سیستم کدگذاری تجهیزات و مکان استقرار آنها و استانداردسازی فعالیت های نگهداری و تعمیرات می توان بخوبی پیاده سازی شود برای داشتن نرم افزار هم نرم افزار نگهداری و تعمیرات آویژه PMworks را پیشنهاد می کنم که به خوبی با تحلیل خرابی و ماژول ها مستقل با هزینه بسیار کم قابلیت پیاده سازی برای هر تصفیه خانه را می تواند داشته باشد.
   سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات مناسب روی تجهیزات تمرکز دارد و نه بروی ساختار سازمانی و گردش اطلاعات بین واحدی سازمان ها همانند اتوماسیون اداری! لذا شما به راحتی و متمرکز بروی تجهیزات می توانید یک سیستم مناسب را پیاده سازی کنید.
   به بخش درخواست دمو نرم افزار مدیریت نگهداری و تعمیرات آویژه مدل PMworks مراجعه و درخواست بزنید تا همکاران فیلم آموزشی و دمو نرم افزار را برایتان ارسال و راهنمایی فرمایند.
   موفق باشید

   پاسخ
 2. محمود
  محمود گفته:

  سلام
  ضمن تشکر از پاسخ شما.
  در مورد اول منظورم این بود که سایت هایی که در فایل بعنوان سایت های اینترنتی مرتبط با نگهداری و تعمیرات ذکر کرده اید وجود ندارد و یا تغییرات اساسی کرده اند و به سایت های دیگر لینک می دهند.

  پاسخ
 3. محمود
  محمود گفته:

  سلام
  ۱– در این دوره شرکت کردم و فایل هایی را که ارسال شد مطالعه کردم، ولی متاسفانه سایت های اینترنتی که در فایل معرفی کرده اید، وجود ندارد و یا به سایت دیگری تغییر وضعیت داده اند (احتمالا آدرس های قدیمی باشند) در صورت امکان سایت های بروز شده به بنده معرفی نمایید.

  ۲– در فایلی که برای محاسبه MTBF ارسال نموده اید، در روش دوم تقسیم بر تعداد دفعات خرابی شده است. در حالی که در مثال که به روش دوم محاسبه کره اید تقسم بر تعداد دفعات خرابی منهای یک شده است. کدام درست است فرمول و یا مثال؟

  ۳- در فایلی که برای محاسبه MTBF ارسال نموده اید، برای محاسبه MTTR هم مثالی ذکر کرده اید که به جلسه شب گذشته اشاره شده و اطلاعات مثال نیامده است. لطفا اطلاعات مثال را هم مشخص نمایید.

  با تشکر

  پاسخ
  • ناصر جلالی
   ناصر جلالی گفته:

   با سلام و احترام
   و تشکر از حسن توجه شما
   ۱- تمام آن فایلها به شکل پی دی اف تقدیم شده است قبلا به سایت می رفتید و دانلود می کردید ولی الان به صورت زیپ شده یا مجزا اسلایدهای پاورپوینت و فایل های پی دی اف را دریافت می کنید و محتوی دوره فرقی نکرده است
   ۲- در واقع خواسته ایم انواع روش ها را بدانید این موضوع به تعداد و مقدار بازه زمانی داده های شما وابسته است وقتی داده ها کم باشد منهای یک را نیاز دارید چون درجه آزادی فرمول و هم چنین تحلیل درست درآید ولی موقتی تعداد داده ها و باز زمانی زیاد باشد در محاسبه و تحلیل تاثیری ندارد.
   ۳- این را نمی دانم چون روی این شاخص خیلی صحبت نشده است ولی متن یا عکس را بزنید دنبال کنیم تقدیم می شود.
   موفق باشید

   پاسخ
 4. محمد شریف
  محمد شریف گفته:

  با سلام و احترام
  برای تجهیزات آزمایشگاه کدام دوره آموزشی را پیشنهاد می فرمایید

  پاسخ
  • ناصر جلالی
   ناصر جلالی گفته:

   با سلام و احترام
   ابتدا مبانی و اصول نت و بعد نت برنامه ریزی شده را بگذرانید هر چند که باید از مباحث مطروحه برای تجهیزات آزمایشگاهی ایده بگیرید ولی تا حدود ۶۰ درصد مشابه اند.
   موفق باشید

   پاسخ
 5. فاطمه
  فاطمه گفته:

  سلام…خسته نباشین..ببخشید میخاستم بدونم از نرم افزارp.mتو هتلم کاربرد داره؟؟؟اگه آره کدوم قسمتش؟؟

  پاسخ
  • ناصر جلالی
   ناصر جلالی گفته:

   با سلام و احترام
   بلی کاربرد دارد شما می توانید از بخش درخواست کار ، دستور کار ، نگهداری پیشگیرانه ، آرشیو فنی تجهیزات ، پیمانکاران یا نصابان تجهیزات ، تحلیل خرابی ها استفاده کنید
   و در تاسیسات هتل به خوبی می توانید استفاده کنید
   البته اینکه هتل در چه سایز و بزرگی باشد نوع نرم افزار مهم می شود اگر هتل متوسط و کوچک است می توانید از نرم افزار PMworks استفاده کنید که سبک و راحت و ارزان است ولی اگر هتل بزرگ و تاسیسات و اتاق های زیادی داشته باشد باید از نرم افزار حرفه ای تری هم چون CMMS-MKMS استفاده کنید که گران و حرفه ای است.

   لینک معرفی نرم افزار PMworks
   لینک معرفی نرم افزار MKMS​

   پاسخ
 6. ایمانی
  ایمانی گفته:

  با عرض سلام و احترام ،

  اینجانب در کلاس فوق ثبت نام کردم و یک سری جزوه برای بنده ارسال شد متاسفانه در سرور ایمیل من مشکلی بوجودامد که تا مدتی دریافت ایمیل نداشتم میخواستم بدونم ایا کلاس فوق شامل همین جزوات می شود

  با سپاس

  پاسخ
  • ناصر جلالی
   ناصر جلالی گفته:

   با سلام واحترام
   بلی همان است
   موفق باشید

   پاسخ
 7. س.علی پور مقدم
  س.علی پور مقدم گفته:

  با سلام واحترام
  از راهنمایی جنابعالی کمال تشکر را دارم.
  در اسرع وقت پیگیری خواهم کرد
  سالم و موفق باشید.

  پاسخ
 8. س.علی پور مقدم
  س.علی پور مقدم گفته:

  با سلام و احترام
  جناب آقای جلالی از زحمات شما بابت ارائه خدمات نوین الکترونیکی و دوره های مجازی تشکر می کنم امیدوارم به موفقیت های بالاتری دست یابید.
  من فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع هستم و به اقتضای سمت شغلی ام نیازمند یادگیری این سیستم در حد عملیاتی می باشم. لطفاً بفرمایید کدامیک از دوره های آموزشی شما به بنده کمک خواهند کرد؟ با توجه به اینکه بنده قبلاً فقط بحث تئوری این مبحث را گذرانده ام
  مؤید و سربلند باشید

  پاسخ
 9. سید علی اکبر صدقی
  سید علی اکبر صدقی گفته:

  ۱- هدف از نمودار ارتباطات انواع نت برنامه ریزی شده چه می باشد ؟ هدف چه می باشد؟
  ۲- در مراحل اجرای pm تهیه نقشه جانمایی تجهیزات lay out در مورد پالایشگاهها و پتروشیمی چگونه می باشد ؟ در این مراکز تراکم دستگاهها بسیار بالا می باشد .
  ۳- در زمینه ترسیم lay out اگر چند سوله داشته باشیم با فاصله از هم آیا باز هم نیاز به جانمایی ساختمانها نیست ؟
  ۴- در مورد مراحل اجرای pm فرق مراحل ۶ و ۲ یعنی مراحل تهیه لیست ماشین آلات با مشخصات و تهیه شناسنامه تفصیلی ماشین آلات چیست ؟ آیا تکراری نیست و میتوان آنها را یکی کرد؟؟
  ۵- به نظر می آید مراحلی که شما برای PM فرموده اید همان مراحل پیاده سازی RCM در سازمان برای تک تک تجهیزات است ؟ فرق چیست ؟ وجه تمایز آنها چیست ؟ اگر فردی آگاه نباشد می گوید یکی هستند ؟ با این کار یکی نیاز نیست ؟؟

  پاسخ
  • ناصر جلالی
   ناصر جلالی گفته:

   با سلام و احترام
   ۱- شما از نمودار ارتباطات انواع نت چه دست گیرتان شد همان هدف نمودار است!
   ۲-جانمایی تجهیزات این گونه تجهیزات در نقشه شمایتک واحد معمولا موجود است و کلیه تجهیزات و ارتباط آنها با یکدیگر و روند جریان محصول در آنها مشخص شده است و در رسم آنها تکنیک و نمادهای خاصی وجود دارد.
   ۳-چرا بهتر است که حداقل به صورت نسبی مقدار فاصله نشان داده شود.
   ۴-لیست ماشین آلات یک فرم است که کلیه تجهیزات با نام و مشخصات اولیه و کدگذاری و میزان اهمیت تجهیز لیست شده است ولی تهیه شناسنامه تفصیلی به آرشیو فنی و مستندات کامل مکانیکال ، برقی و فوندانسیون و نقشه ها و نگهداری تجهیز بر می گردد ایندو خیلی از هم متفاتند.در واژه ها تفاوتها مشخص است.
   ۵-کلاس RCM و کتاب آن را باید بگذرانید و مطالعه کنید تا تفاوتها بهتر درک شود آر سی ام سطح و تکنیک نت را برای شما مشخص می کند ولی پی ام مدیریت اجرای و زمان آنها را مشخص می کند تفاوت بسیار زیاد است.
   موفق باشید

   پاسخ
 10. سید علی اکبر صدقی
  سید علی اکبر صدقی گفته:

  با سلام خدمت استاد گرامی
  ۱- در زمینه چالشهای سازمانها در زمینه نت انتخاب مناسبترین تکنیک نت منظور چیست ؟ برای سازمان یا خرابی ؟
  ۲- در زمینه چالشهای نت : فرق میان آیتمهای مناسبترین تکنیک نت – روش برخورد با هر نوع شکست و از کار افتادگی – انتخاب اثربخشترین و با ثبات ترین روش در اجرای نت – انتخاب بهترین روش مبتنی بر حداقل هزینه شماره های ۱ و ۲ و ۴ و ۵ چه فرقی دارند. به نظر می آید همه یکی هستند. و یک معنی می دهند. یا به نظر تکراری هستند. ؟؟

  پاسخ
  • ناصر جلالی
   ناصر جلالی گفته:

   با سلام و احترام
   ۱-انتخاب تکنیک نت برای تجهیزات مدنظر می باشد بعنوان مثال معمولا در حوزه تجهیزات مخابرات و سیگنالینگ تکنیک تعمیرات بیشترین نقش را داد برای یک ژنراتور تولید برق تکنیک ها پایش وضعیت تجهیز CM بیشترین استفاده را داد.(همان نمودار ارتباط انواع نت تکنیک های مورد استفاده را نشان میدهند ولی می تواند برای یک تجهیز تلفیق از چند مورد باشد و یا اینکه چند مورد را برای گروهی از تجهیزات استفاده کرد)
   ۲- مناسب ترین تکنیک در بند ۱ گفته شد.روش برخورد به مدل های تجزیه و تحلیل خرابی ها و انواع اقدامات اصلاحی ، پیشگیرانه و پیش بینانه برمی گردد البته گفته شد انواع اقدامات نت انواع نت.انتخاب اثربخش ترین و با ثبات ترین روز در اجرای بستگی به مدل سازی فرآیند نگهداری و تعمیرات سازمان شما دارد و هم چنین وابسته به بند یک مناسب ترین تکنیک است.انتخاب بهترین روش مبتنی بر حداقل هزینه به مبحث هزینه های نت بر می گردد تئوری های بهینه سازی هزینه به ما می گوید که کدام روش یا تکنیک نت را برای تجهیزات در نظر بگیریم مثلا یک زمانی بحث هزینه برای سازمان مهم ترین آیتم است و قطعات یدکی بسیار گران است و در نهایت هزینه ها تعمیراتی بسیار بالاتر از هزینه های فرصت های تولید از دست رفته است لذا بهینه ترین روش این است که بگذارید تجهیز خراب شود بعد بروید سراغ تعویض قطعه تا اینکه بخواهید هر شش ماه قطعه را تعویض کنید.
   پس تکراری نیستند ولی یکدیگر را پشتیبانی می کنند و ایده می دهند.
   موفق باشید

   پاسخ
 11. علی
  علی گفته:

  سلام قیمت نرم افزار cmms جند

  پاسخ
 12. Ali
  Ali گفته:

  سلام مجدد
  ممنون از راهنماییتون . منظور شما از کارگاه عملی چیست ؟
  با تشکر

  پاسخ
  • ناصر جلالی
   ناصر جلالی گفته:

   با سلام و احترام
   در دوره های آموزشی یک سری فعالیتهای عملی برای مخاطبان تعریف شده است که انجام دهند و ارسال کنند تا راهنمایی شوند به آنها کارگاه های عملی اطلاق می شود.
   با تشکر

   پاسخ
 13. Ali
  Ali گفته:

  با سلام
  آیا دوره مجازی نگهداری و تعمیرات برنامه ریزی شده pm هنوز پا برجاست ؟
  گواهینامه برای این دوره صادر میشود ؟
  نرم افزار CMMS نیز به عنوان هدیه تعلق میگیرد ؟

  پاسخ
  • ناصر جلالی
   ناصر جلالی گفته:

   با سلام و احترام
   دوره مجازی نگهداری و تعمیرات برنامه ریزی شده هم جنان در حال برگزاری است و هر گاه هزینه پرداخت و مشخصات ارسال شود دوره شروع شده است.
   گواهینامه دوره های آموزشی در صورت انجام کارگاه های عملی دوره و به درخواست شرکت کننده فقط به صورت ایمیلی ارسال می گردد.
   نرم افزار را وقتی خریداری کردید دوره آموزشی نت برنامه ریزی شده به عنوان هدیه تقدیم می گردد نه بر عکس
   موفق باشید

   پاسخ
 14. محمد ذوالفقاری
  محمد ذوالفقاری گفته:

  ۱- هنگام تقسیم بندی تجهیزات به گروه های کلیدی،مهم و پشتیبان چه معیارهایی را می بایست در نظر بگیریم؟تفاوت تجهیز کلیدی با مهم در چیست؟

  ۲-هنگام تهیه لیست ماشین الات و تجهیزات منظور از در نظر گرفتن گلوگاه کمی و کیفی چیست؟قیمت تجهیز چه اهمیتی دارد؟

  پاسخ
  • ناصر جلالی
   ناصر جلالی گفته:

   با سلام
   ۱- در کلاس درس به معیارهای اشاره شده است.تفاوت کلیدی و مهم روی میزان امتیاز اهمیت تجهیز است معمولا در کارخانجات دو الی چند تجهیز در فرآیند تولید در لیست تجهیزات کلیدی سازمان قرار می گیرد و برخی تجهیزات جانبی و یا تکمیلی فرآیند تجهیز کلیدی بعنوان تجهیزات مهم شناخته می شوند.مثلا فرآیند تولید فوم دارید دستگاه بخار و پخت کلیدی هستند و تجهیزات پرس فوم مهم هستند.حیات کیفیت و کمیت تولید محصول سازمان به دو دستگاه بخار و پخت وابسته است.
   ۲- گلوگاه کمی به ظرفیت سنجی دستگاه های فرآیند تولید بر می گردد تجهیزی که کمترین میزان ظرفیت تولید خط را شامل می شود گلوگاه کمی یا ظرفیت تولید کارخانه است.گلوگاه کیفی تجهیزی است که بیشترین مشخصات کیفیت محصول شما را ایجاد می کند و کیفیت محصولات در نزد مشتریان به آن دستگاه یا تجهیزات وابستگی بیشتری دارد.پول حرف اول هر کاری را می زند هیچگاه برای تجهیز ارزان قیمت یک برنامه ریزی گران قیمت برای نت آن نمی کنند.
   موفق باشید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *