90 درصد تمامي آموزشها بي ارزش است

در سايتIDCON در قسمت مقالات مديريت نگهداري و تعميرات سايت آقايrIdhamma رئيس شرکت مقاله اي تحت عنوانNinety percent of all Training is wasted ارائه داده است. براي من با توجه به اينکه آديتور فرآيندهاي توليدي هستم و در اکثر کارخانجات جهت آديت و يا همان مميزي فعاليتها و کارهاي فرايندهاي توليدي کارخانجات حضور داشته ام نکات جالبي داشت بخصوص اينکه در مبحث آموزشهاي پرسنل واحدهاي نت و اپراتورهاي توليد

و چگونگي تحليل نيازهاي آنها ، مصداق خوبي دارد.از نکات مهم اين مقاله مي توان به صورت خلاصه به موارد زيراشاره کرد:

1-      آموزشهاي برگزار شده درخصوص نت اگر بر آنچه که واقعا” نياز داريم متمرکز نباشد اتلاف است.

2-      اگر چيزي را آموزش ديدي و استفاده نکردي از بين خواهد رفت.

3-      در پرسنل نت نيروهاي چند مهارتي پروش دهيد نه نيروهاي چند کاره! مثلا” يک تکنسين برق در تنظيم موتور و هم پمپ داشته باشيد تا يک تکنسين برق که کار مکانيکي هم بکند.

4-      بر روي استفاده از آموزشها ديده شده تکنسين ها و مهارتهاي آنان متمرکز باشيد.

5-      انگيزه کاري پرسنل به ميزان رضايت شغلي اشان مربوط مي باشد هر چند که مسائل مالي و حقوقي با افزايش مهارتها وابستگي نشان مي دهد وليکن آموزش تخصصي متمرکز بر مهارتهاي افراد نقش بسيار مهمي در افزايش روحيه کاري و انگيزشي پرسنل و در نهايت موفقيتهاي يک کارخانه دارد(هرچند که از آخرين تکنولوژي روز جهان برخوردار نباشد).

6-      جهت برنامه آموزشي پرسنل نت نيازهاي آموزش واحد را آناليز کنيد و براي هر فرد متناسب با هر دستگاهي آموزش لازمه را پيش بيني کنيد.

7-      براي پيش بيني آموزشهاي مورد نياز از خود پرسنل بپرسيد که چه چيزي را بيشتر نياز دارند و بکار خواهند برد در اين خصوص از مجلات ونشريات و مشاوران مربوطه نيز مي توانيد بهره ببريد.

8-      با انجام آناليز نياز آموزشي، شما براي هر دوره اي به عنوان مثال 5 نفر را که واقعا” آنها نياز داشته و مطمئن از اينکه موارد آموزش ديده  شده را در واحد نت بکار خواهند برد؛ را خواهيد فرستاد تا اينکه به صورت گروهي 20 نفر را فرستاده و هزينه مي کنيد.

9-      استفاده از آموزشهاي ديده شده در پرسنل باعث افزايش مهارت و رضايت شغلي آنها خواهد بود.

10-   لذا باتوجه به موارد فوق 90 درصد تمامي آموزشهاي برگزار شده در کارخانجات بي ارزش است.( در کارخانه شما چطور؟)

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه − 3 =